Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Изтекоха шотове на Outlook. Дали новият MS офис е тук?


profusion

Recommended Posts

Изчака ми се чакалото за нов офис за мак :smile: дали е на път?

ПП

нещо заглавието не ми стана моля за редакция :)

203723.jpg

203720.jpg

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано по-забиващи програми на Мак от тая версия на офиса не съм имал. Връща ме в годините когато на всеки два символа въведени се натиска Ctrl+S защото иначе после ти се плаче. Мисля че това стига като причина ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделям!

Ежедневно ползвам с часове Word & Excel и никога не съм имал какъвто и да било проблем, а за "забиване" и дума не може да става. Друга тема е, но… сравнениe с iWorks дори не може да става, недостатъците му са много, но всъщност това не са приложения за професионално ползване, според мен.

Разбира се, бих се радвал, ако има нещо по-ново, което да работи толкова добре, но и с повече функционалност, защото само от интерфейс нов… няма смисъл

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако добавят български спел-чек даже бих си я купил.. И най-накрая всички в офиса ще минем на Мак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен спел-чек ми липсва, особено при по-големи документи. Въпроса е дали ще има proofing tools или ще може да се ползва system-wide спел-чек на Mac OS.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ти харесва в стария офис, та толкова бленуваш за нов?

Ползвам оригинален Microsoft Office MAC Standard 2011 - по-бавно мудно и бъгаво нещо няма в мака ми.....

Пък и интерфейса дразни, стар е. Да не говорим за спелчека...

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

profusion, аз съм изненадан от това, което казваш. Имам предвид, не за интерфейса, защото това е субективно, а за бързината и най-вече, че е "бъгаво" приложението. При положение, че до колкото виждам тук няма други на твоето дередже на твое място аз бих потърсил проблем при себе си. Не съм от опитните потребители, но защо не опиташ преинсталация, защото нещо по настройките едва ли би могло да обърка нещата чак толкова, че…

При мен се ъпдейтна преди няколко дни за последно >

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва си ъпдейт спор въобще не трябва да има. Много дръпна офиса на Windows, защо да не го настигне този за мак?

Да не говорим, че съпорта за ретина е от около месец може би два. И то не напълно интегриран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

profusion, аз съм изненадан от това, което казваш. Имам предвид, не за интерфейса, защото това е субективно, а за бързината и най-вече, че е "бъгаво" приложението. При положение, че до колкото виждам тук няма други на твоето дередже на твое място аз бих потърсил проблем при себе си. Не съм от опитните потребители, но защо не опиташ преинсталация, защото нещо по настройките едва ли би могло да обърка нещата чак толкова, че…

При мен се ъпдейтна преди няколко дни за последно >

При мен на 2 мака като го стартирам и мога да пия кафе докато тръгне, много тромаво ми върви ... (и от време на време ми вади грешки но основното е много бавен)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно мислех днес да пиша тема по подобен въпрос.

Обмислям да си платя годишен абонамент за office 365 + one drive.

Чувал съм (не е от личен опит), че майкрософтски офис омазва мак ОС - нещо му омазвал шрифтовете. Заради това аз ползвам оупън офис.

А този, както чета, бил някакъв хибрид между онлайн и инсталационния.

Но пак се инсталва нещо.

Та искам да попитам някой ползва ли office 365, за да сподели как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Microsoft Office for Mac 2011 и върви много мазно и бързо, да не кажа светкавично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офис 365 не работи с макроси. Ако ползваш такива, не е оферта да се набутваш. Аз също мислех да го купувам, но основно ползвам ексел бъкан с макроси и това ме спря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Microsoft Office for Mac 2011 и върви много мазно и бързо, да не кажа светкавично.

+1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен лично на iMac-a (3.4 GHz quad i7, 32gb ram, SSD) Word 2011 работи по-бавно, отколкото 2003 на PC машина на 5 години. Да, версиите може и да са несъпоставими донякъде, но поне е някакъв ориентир. Файловете бавно се отварят на Мак (в смисъл не за 2 сек., а за 12), дразни ме това, че не работи jump to the spot that's clicked, както всичко в OSX (aко е активирана опцията). Понякога много лошо ми забива програмата или се преебава целия файл, ако дам select all text и оразмеря долния и горния маргин.

А да попитам нещо малко извън темата понеже се спомена Open Office - има ли опция за импорт/експорт на doc/х и има ли спелчек на български?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Както споменах при мен не само, че няма проблем, а дори повече… ресурса на iWorks е недостатъчен и прави проблеми с файловете, докато MS Office е просто фантастичен. Пример - опитайте Excel таблица с повече от 400 реда и/ или колони (а при мен са от 700 нагоре!!!), за да разберете разликата! Още при отварянето Numbers така размества местата на колони и редове, чеееее…, а най-тъпото е, че всеки път ги разбърква по различен начин… както и да е. Някои от колегите тук са се сблъсквали с подобни, а и други проблеми, разисквали сме на дълго и широко, защо Apple не искат да направят нещо за проф. употреба, тъй като е ясно, че техния продукт е насочен към друг тип ползватели, амаааа...

Гледах презентация на Open Office и мисля, че import/ export doc/ x си има, но за bg spell нямам идея, вероятно не, но от друга страна, след като си on line не би следвало да е проблем, да се закачи за някой транслейтър и… знам ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Outlook 2015 for Mac се появи в BrokenStones, но аз мисля да пропусна, свикнал съм с Mail.app.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То мейла на мак е много як, но интересно ми е друго:

Като се абонирам за офис 365 + клауд, вече изтеглените мейли дали ще са си в облака (при ползване на оутлук), или пак локално на машината ще се запазват?

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво точно имаш предвид. Ако питаш дали вече синхронизираниете mail-и с Outlook 2011 (напр.) ще бъдат импортнати в "365" Cloud-а, то по-скоро не. Ще трябва да използваш миграционните им опции (от pst, ost, mbox data файлове, който Outlook ползва) т.к. two-way синхронизацията започва от момента, в който активираш акаунт-а си. Ако питаш дали вече създаден мейл акаунт ще бъде синхронизиран с новия Outlook 15, то отговорът е да.

Поясни, ако това не отговаря на въпроса ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, вече изтеглените мейли от поп3 поща дали са свалени локално на компютъра, където е инсталиран офис 365, или се съхраняват в клауда?

PS: нали идеята е, да се има достъп и през браузър на друг компютър до офиса и документите в клауда. Искам да разбера дали и за оутлук важи това.

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че те разбирам правилно, но принципно до поща имаш достъп през всеки браузър на всеки компютър. Ти какво точно искаш да може в повече. Освен това идеята на клауда е синхронизация. Файловете ти се пазят на компа и в облака и при обновяване и промяна се синхронизират независимо от къде си отворил документа — както е при ДропБокс. Може и аз да бъркам, но в общи линии е това.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, за файловете е ясно. Идеята беше за мейлите, но доколкото четох снощи май не се синхронизират. Т.е. си бачка като стандартен мейл клиент оулука, а не като ексчейндж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно, то си е мейл клиент. Асоциацията с Ексчейндж не я разбрах само т.к. е нещо много по-мащабно, дори несравнимо. Ексчейнджа (като сървър) си е администраторска платформа, еквивалент на който е Google Apps напр.. И двете са понастоящем Cloud базирани.

Както и да е. Имаш ли мейли в Outlook, които си имал преди създаването на "365" то те няма да бъдат импортнати в клауда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...