Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Firefox 33.1.1 (last update) неприложим за използване с ел. подпис!


dedil

Recommended Posts

Приятели, позволих си да създам нова тема, а не да пиша в конкретната за Firefox, защото смятам, че така, бихте обърнали по-сериозно внимание.

:excl:Не ъпдейтвайте Firefox! :excl:

Това е важно за тези, които банкират през Мас -а си и съответно ползват за това Firefox.

След последният им релийз от от 16.11.2014 г. това е НЕВЪЗМОЖНО! Говорих, и с банки, и се свързах със съпорта на приложението. И от двете места ми потвърдиха, че това е факт. Има множоство оплаквания от цял свят и има т.нар. слухове, че щели да пуснат скоро нова версия, за да променят това, но за сега положението е това.

Намерих решение на проблема, защото имам плащания, които са с определен падеж и… Просто е, трябва да се намери предишна версия и да се инсталира директно върху старата, за да може всички настройки които са направени (вкл. за ел. сертификатите) да не се загубят. На когото не му се търси може да си го дръпне от тук, но гледайте по-надолу в прозореца и намерете версията Download Firefox 31.2.0 ESR (Extended Support Release), не се "заплесвайте" по другите, не стават.

До момента винаги ъпдейтвам съвестно, защото си мисля, че всяко следващо е по-добро, ама… този път щях да се "нахендря" яко. :blush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз върнах на 32.0.3 това е последната версия преди 33.X.Х, ползвам електронен подпис на infonotary с ПИБ, подписва без никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Беше редно, според мен, банките да комуникират някак си към потребителите, а не да се чудим, какво се случва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм към Пощенска Банка, които ми изпратиха писмо още на 06.11.2014 с инструкции какво да направя и нямам никакви проблеми с подписването.

post-8-0-11883300-1416685350_thumb.png

Отделно от това, когато съм се логнал през FireFox, винаги ми излиза един червен надпис с предупреждение за промените и линк с инструкции.

post-8-0-20960900-1416685254_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, все пак някой се е сетил. За жалост ПИБ не са от тях и за малко да се "издъня".

johnnybravo, да разбирам ли, че все пак банкираш през 33.1.1? Дори от съпорта на Firefox ми казаха, че не става и причината е в браузъра, а не в банката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега направих един тест с дарение към UNICEF ;)

post-8-0-79771300-1416689625_thumb.png

post-8-0-26819100-1416689674_thumb.jpg

post-8-0-57791100-1416689649_thumb.jpg

Статус : Преводът е изпратен успешно с вальор : 24.11.2014 , бордеро : **********

post-8-0-85913900-1416689775_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Егати тъпата работа!

Аз си скъсах нервите, говорих с кого ли не и пак "летва"! Добре, че поне успях да си направя плащането, макар и по заобиколния начин, който описах по-горе. Утре, ако все още не съм на кеф ще драсна едно посъмце на ПИБ. Излагат се яко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето какво ми се появи за новата версия 35 на Mozilla:

За да можете да подписвате с Mozilla Firefox 35, моля направете следните настройки:

1. Влезте на адрес https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/signtextjs/ и инсталирайте добавката за електронно подписване, като натиснете бутона "+Add to Firefox".

2. Рестартирайте браузъра.

3. Ако след инсталацията на добавката, проблемът с подписването продължава, направете експортно копие на сертификата си, след което downgrade на браузъра на версия 34 (деинсталирайте браузъра и инсталирайте версия 34).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето каква е била далаверата,аз пък два дена си късах нервите и се изпокарах със сумати народ ..;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...