Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

TaiG Untethered Jailbreak за iOS 8.0 - 8.1.2/8.1.3 - 8.4


Grievous

Recommended Posts

BooM!!! 8.0 - 8.1.2 е в началото на темата, за 8.1.3 - 8.4, вижте по-долу:

a0404b1f224768fd.png

Процедурата е много елементарна. Необходими са ви 5 минути и компютър под Windows!

Кои устройства поддържа:

iPhone 6 Plus

iPhone 6

iPhone 5s

iPhone 5c

iPhone 5

iPhone 4s

iPad (2, 3, 4, Air, Air 2, mini 1, mini 2, mini 3)

iPod touch 5

Кои фирмуери поддържа:

8.0

8.0.1

8.0.2

8.1

8.1.1

8.1.2

8.2 beta ;)

TaiG 1.2.0 | Mirror (Windows)

Как става? Направете чист рестор към iOS 8.1.2 чрез iTunes! OTA ъпдейтите обикновено не работят добре.

01. Свалете TaiG от линка по-горе и разархивирайте в директория по ваш избор.

4e56d363102a7475.jpg

02. Преди да стартирате програмата, се уверете, че сте изключили Find my iPhone и паролата (Touch ID)!

486b217dee90aed8.PNG

4fab6fc5e0b7456a.PNG

2e95bed802281136.PNG

f1ae43babacd6243.PNG

07485f70f52ef8db.PNG

03. Преминете на самолетен режим (Airplane Mode) и стартирайте TaiG!

ce869a691f8c7051.jpg

03. Силно препоръчително е да избегнете инсталирането на китайския магазин! Затова махнете тикчето на 3K Assitant 1.0.0.

16e2a61562fe2736.jpg

70c29cca7b46599d.jpg

04. Ще видите съобщение, което подминавате с X в горния десен ъгъл. :smile:

80813423f9a82e32.jpg

05. Натискате "Start" и търпеливо изчаквате да завърши процедурата по джейлбрейк-а.

192a65e368492914.jpg

fbbd09d808aae6e7.jpg

06. Ако всичко е минало безпроблемно, ще видите една голяяяма усмивка. :biggrin:

32c0524cf3388f4f.jpg

07. Устройството ще се рестартира, след което ще имате инсталирана Cydia.

21bb36ab2da53b1f.PNG

08. От тук нататък знаете какво да правите.

061b3b407eacdb21.PNG

2d9f1fc7bb37709e.PNG

Честито! Вече имате Untethered Jailbreak iOS 8.1.2 и Cydia.

Update

От това, което имам инсталирано:

Работи:

Activator (Free)

Aloud (Платено)

Apple File Conduit "2" (Free)

Audio Recorder (Платено)

BioProtect (Платено)

Bridge (Платено)

CallBar (iOS 7 $ 8) (Платено)

Display Recorder (Платено)

FolderEnhancer (iOS 7/8) (Платено)

Icon Tool (Платено)

iFile (Платено)

iTransmission 4 (Free)

Media Downloader (Free)

ProTube (Платено)

Springtomize 3 (Платено)

3G Unrestrictor (iOS 8 & 7) (Платено)

Не работи:

iCaughtU Pro (Платено)

Джейлбрейк за 8.1.3 - 8.4:

Изтеглете Taig 2.4.3 за Уиндоус или 1.00 за Макинтош оттук: http://www.taig.com/en/

Процедурите са АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ, както описаните по-горе, с две дребни(но важни) разлики:

Задължително е да сте с версия iTunes 12.0.1 иначе увисвате на 20% и нищо повече не се случва. Отпада като изискване!

Пожелателно(но, не задължително) е да ползвате 32бит Уиндоус(получава се и на 64, но не при всички). Сидиа субстрат все още е непълноценен и съветваме да внимавате кои туийкове инсталирате, тъй като няма пълен достъп до файловата с-ма от компютъра..

100% изпробвани и работещи: iOS Terminal, iFile, BytaFont2. Списъкът ще се допълва в темата.

Субстрат вече работи коректно, за пълен достъп до файловата система от компютър добавете в Сидиа сорса http://apt.taig.com и инсталирайте AFC пакета.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема - утре скачам :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, при мен не се получи.

Айпадчето с 8.1.1, стигна до 30% и заспа.

Утре ще пробвам на друг лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускай докато стане.

Пропуснал съм Find my iPhone. Трябва да е изключен - OFF.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След като пусна програмата ме препраща към техния сайт, за да си сваля по нова версия(1.0.2). След като я сваля и стартирам отново получавам тази грешка.

zwb80x.jpg

Някой да има идеи как да се справя с това ?

С Windows 8 съм, Iphone 5.

Поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега го свалих за проба и няма грижи. Версията е 1.0.1.

cbadc793b94d4856.jpg

Обновил съм шапката докато тествам 1.0.2. Изтегли от там и опитай отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, от осмицата е. 1.0.2 също сработва при мен. Качена е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързите отговори. Утре ще го пробвам на Win 7, дано сработи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам iphone 4s iOS 8.1.1 Windows 8 с всичките му ъпдейти.Направих джейл без никакви проблеми.Всичко мина гладко като по учебник :smile:

Сега ще си сложа репотата само исам да попитам трябва ли да тегля някакви Cydia Substrate и подобни и AppAddict i Appcake работят ли за този джейл.

Благодаря Ви!

Редактирано от Адриана И.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди малко пак го вързах с компа(Win 8) и този път всичко мина перфектно. Единственото което промених е че излязох от акаунта в app store.

Ако някой има подобен проблем може да пробва така. При мен се получи :p

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TaiG пуснаха английска версия на инструмента за джейлбрейк. Линкове в първи пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След ъпдейт към 8.1.1 и джейл с TaiG, при всяко първо стартиране на телефона, Favorites-контактите ми изглеждат така:

6ff8c61d6f85e15ab2e5419cefb5102c.jpg

След затваряне на Phone.app от appswitcher-а и отварянето му отново , се оправя до следващия рестарт. Също така поради този проблем, при рестарт на телефона, ако някой ми звъни се показва само номер, без име. Мислих да не е някой туик от Сидия - Copic, CallBar биха били потенциални причини, махнах ги, но проблемът остана...

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с джейла. На моята 5-ца след рестарт докато не го ънлокна първия път всичко ми излиза като неизвестно - обаждания, смс-и, контакти. Прави връзка с облака при първия ънлок, както е написал Алекс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо..странното е, че и докато ми бяха на Gmail контактите пак беше така...затова и реших да ги прехвърля на клауда вчера...

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова версия на инструмента TaiG 1.1.0. Не е нужно да правите отново рестор, после джейлбрейк и т.н., за да го боднете в устройството. ;)

Стартирайте Cydia, натиснете върху раздела Sources, след това Edit > Add и добавете следното репо:

http://apt.taig.com

94e1941a9ed0cd39.PNG

Репото ще бъде добавено и всички пакети заредени. Намерете и инсталирайте "TaiG 8.0-8.1.1 Untether".

0a2a0d25a844c78f.PNG

След приключване на процеса, рестартирайте устройството и ще бъдете с напълно актуална версия на TaiG.

Репото, което добавихте, може да бъде премахнато безпроблемно.

Линковете към TaiG 1.1.0 - Тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста по добър джейл от този на Pangu,след като ги пробвах и двата. Лично мнение. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - добър със...? Любопитно ми е. Карен Цаи и Дзу Хао(от екип Пангу) поне знам кои са и що са, ама за Таиг не чувам добри отзиви чия кауза обслужват. За Muscle nerd(който се изказа, че Таиг бил "безопасен") знаем отдавна на чия хранилка е и от кого взе 1,5мил. $(заедно с Ивейдърс) за включването на пиратския Таиг стор в Ивейжън. Саурик също не мели брашно с тях. Защо ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алекс говоря като обикновен потребител и изказвам лично мнение. Първо след джейла с Пангу телефона ми започна да се държи странно (взе да забива без причина ) никога до сега не го е правил ........дали със джейл или не. Самият процес по джейлбрейк е доста по прост и не инсталира толкова глупости (пак лично мнение). И не на последно място телефона ми се рестартира доста пъти без причина при положение , че бях сложил само три репота и то уж проверени (не инсталирам глупости само за спорта).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоите симптоми при мен липсват. Чисто юзърски нямам забележки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит с TaiG показа точно обратното. Трябваше три пъти да джейлвам за да започне да се държи "прилично" телефонът ми.

С Pangu накога не съм имал подобен проблем. При него от раз всичко заспа и работеше безупречно до последно преди да кача на 8.1.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих джейл с първата версия на TaiG и не мога да се оплача. За мен също е по-добър вариант. Да не казвам, че при Pangu ти се губят някои икони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи го на друг. Понякога инсталираните от Cydia не се появяват. Трябва респринг или рестарт. Няма значение кой модел е телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...