Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с инсталиране на Хакинтош


Georgi Pehlivanov

Recommended Posts

Здравейте,

мъча се да инсталирам Yosemite на моето PC, но за сега неуспешно.

Машината ми е малък десктоп:

PACKARD BELL IMEDIA S2883

CPU: QuadCore Intel Celeron J1900, 2417 MHz

4 GB RAM

INTEL HD GRAPHICS

Motherboard Chipset: Intel Bay Trail-D

Нямам DVD устройство и за това опитвам да направя инсталация с USB стик.

Отначало имах проблем с биоса, който всъщност е някакво хибридно UEFI, и когато опитвах да бутна с Хамелеон ми зацикляше на root device UUID is...В тоя скапан биос липсваше опция да опитам legacy инсталация, за да видя дали с Хамелеон няма да имам по-голям успех.

След големи перипетии най-накрая имам ъпдейтнат BIOS с опция Launch CSM, което ми позволява да правя и legacy инсталации. Съответно реших да опитам отново с Chameleon ... проблема е, че отново много трудно успях да накарам изобщо флашката да бутне. След няколко различни опита да запиша инсталатора - или изобщо не разпознаваше флашката, или я разпознаваше, но като избера да бутне от нея рестартираше машината... или ми излизаше само черен екран с мигащ "_" в горния ляв ъгъл. В крайна сметка, с Niresh Yosemite за AMD и Intel версия 10.10.0 имам малък прогрес (тук държа да отбележа, че от 10.10.1 примерно не иска да стартира Chameleon... само с тази версия успях да го накарам да го зареди. До тук добре - при опит за директен буут от Yosemite Zone ми дава бял екран със сивата ябълка и нищо. Стои си така. Опитвах с различни буут флагове - когато ползвам -v виждам, че зарежда там различни неща, минават доста надписи по екрана, след което излиза чисто черен екран и това е. Интересното с точно тази версия е, че когато опитам в UEFI да ползвам Clover, при директно бутване си ми дава черен екран с бялата ябълка и до там, при опит за -v обаче, там нищо не излиза - никакви надписи, никаква грешка - чисто черен екран. Някакви идеи къде може да е проблема и какво мога да направя? Исках поне с Chameleon да опитам да инсталирам, след като с други версии с Clover ми спираше на root device UUID is... обаче Хамелеона изобщо или не зацепва или както описах вади накрая черен екран при опит за буут с -v ...

Сигурно видеото Intel HD Graphics прави проблем,тъй като май е първата генерация и мисля, че по-трудно се подкарва, но не съм сигурен какво да направя .. пробвах всякакви флагове. Някой ако може да помогне с някакви идеи - да сложа някакви кекстове или да опитам с някакви буут флагове!

Редактирано от Alxx®
Не си играй излишно с шрифтовете и големината им!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери си дъното и компонентите в таблицата за съвместимост първо:

http://osx86project.org

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време имах един Леново и за да ми boot-не, махах от USB-то кекстовете за Nvidia и Аti ( моя също беше с Intel HD Graphics )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери си дъното и компонентите в таблицата за съвместимост първо:

http://osx86project.org

Дъното не знам как да го проверя... CPU-Z и Aida64 го изписват като името на модела IMEDIA S2883 и не мога да видя реалното име на дъното.

Аз преди време имах един Леново и за да ми boot-не, махах от USB-то кекстовете за Nvidia и Аti ( моя също беше с Intel HD Graphics )

Не съм сигурен в USB-то кои точно кекстове са това. Тук ли трябва да са.... и кои по-точно:

i5d54p.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А като бутнеш с -x какво става?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Същото ..

с -x излиза бял екран със сивата ябълка, с -v -x минават за няколо секунди различни надписи по екрана, след което излиза черен екран и до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

-v GraphicsEnabler=No , но според мен си потърси по читав релийз, дори и на маверикс да е, после ще можеш да ъпдейтнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

-v GraphicsEnabler=No , но според мен си потърси по читав релийз, дори и на маверикс да е, после ще можеш да ъпдейтнеш.

За съжаление резултата е същия.

Някой може ли да ми препоръча рилийз, подходящ за инсталиране от USB!

Аз с всички рилийзи на Niresh които пробвах имам проблем с тази претенциозна машина и дори не успявам да заредя буутлоудъра, пък какво остава да тръгна да инсталирам. На повечето рилийзи които пробвах, включително и Маверикс, ако разпознае флашхата като бутваща, когато дам да зареди от нея дори не стартира бутлоудъра - директно рестартира компютъра. Само на тая версия 10.0.0 успя да ми зареди буутлоудъра, но както казах - след като дам да бутне от Yosemite Zone и зацикля на черен екран (бял екран със сива ябълка). С други рилиизи с Clover в UEFI режим пък ми запецва още отначало като дам да бутва инсталацията на черен екран с бяла ябълка (или в -v се вижда, че спира на root device uuid is). Много ината машина... ни UEFI ни legacy инсталация успявам да стартирам катго хората. Ако пробвам пък да направя бутваща флашка с UniBeast през виртуална машина, после въобще не я разпознава като бутваща (независимо дали съм я форматирал като MBR или GUID).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно съм ползвал този : https://thepiratebay.se/torrent/8544470/OS_X_10.8.4_Mountain_Lion_bootable_USB_for_Intel_PCs

Вътре е описано всичко как се прави флашката, дори и кои кекстове да изтриеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Пехливанов, да намалим малко цитирането на последен пост? Запознайте се с правилата на форума, моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Отново нямам успех и с препоръчания рилийз - записвам го с Image Writer (преди това форматирах флашката с Transmac).. разпознава я като бутващо устройстов, но при директен опит за бутване от нея излиза черен екран с мигащ "_" в горния ляв ъгъл. Ако пък натискам 1 за да опитам да зареди Chameleon - рестартира машината. Премахнах всички видео кекстове и резултата е същия. Не мога да разбера какво не му позволява дори да зареди буутлоудъра нормално... както споменах, в legacy режим само с един рилийз успях да бутна Хамелеон-а ама и там после имаше последващите проблеми.

Някакви идеи какво може още да се направи? Не разбирам защо е толкова капризна и ината тая машина, че да не иска поне да започне някаква инсталация.

Редактирано от Georgi Pehlivanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш и втора видео карта, изключи я от биоса. За друго не се сещам и вече по-напреднали колеги да се включват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Нямам втора карта - само тази е, която е вградена. Единствено което се сещам е да опитам да сложа външна карта, ама с тая машина е много сложно... има един мини PCI-E слот и там трябва да се взимат преходници, за да може да се върже друга карта.. а вероятно ще и е нужно и допълнително захранване и става сложна работата. Уж като интелска машина трябваше по-лесно да мога да я направя Хакинтош, ама.... май ще си карам на бозата.

Редактирано от Georgi Pehlivanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих вече как седят нещата наистина, но пробва ли да изключиш EFI от биос? Ти дори и да подкараш, аз не можах да намеря кекст за моето Intel HD видео. До колкото разбрах преди, имаше варианти единствено за Intel HD 3000 и нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в тоя биос опцията е да забраниш secure boot и след това да включиш Launch CSM и вече зарежда в legacy режим - друго няма какво да се направи там.

Между другото, чисто информативно да попитам за някакво евтино решени да си сглобя хакинтошска машина евентуално след време - с части, които да могат да се намерят и втора ръка, защото друга нова машина не мога да си позволя - дъно, процесор,рам и видео, с които да може да се ползва Yosemite.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-горе ти дадох линк - в него има списък със съвместим хардуер и обяснение как се подкарва. Отличен ХакПро(има и по-нов, аз помня този) с минимум пари се прави с дъно P5Q и core 2 extreme, например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се да я мъча тая машина. Ще си сглобя една хакинтошска.

Моля за мнение - намерих сравнително изгодно следните компоненти, които смятам да взема:

дъно ASUS P5Q-VM

Процесор Intel® Core™2 DuoE8400 (6M Cache, 3.00 GHz)

4GB ram

Видео карта NVIDIA Quadro 600 - Quadro 600 - 1 GB (макар, че и с вградената на дъното май трябва да работи)

(всички тези компоненти са си за това дъно)

само трябва да му измисля някаква кутия и захранване, хардове си имам, писачка може и да не му слагам.

Даже мисля ако му бучна по-натам един core 2 quad и направо другата машина да я разкарам.

Моля за предложение за захранване - да не е някое прекалено скъпо, но да е прилично и да е достатъчно мощно за машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери начин да изкараш малко пари и си купи нахапана ябълка. И аз се мъча с тва yosemite zone но, много лагва. Подкарах го на половина и се отказах,почнах да ходя на работа събота и неделя,и ще си взема истинска ябълка. Късмет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да, и не. Ако стартираш купуването на части с тая мисъл, при правилен подбор на хардуера си в джаза с минимум врътки. Иначе истински мак е...липса на нерви и кеф :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че с частите, които посочих по-горе успях да инсталирам Yosemite без никакъв проблем :) Единственото, което трябваше да направя е да буутна с GraphicsEnabler=Yes Още не съм тествал дали абсолютно всичко работи правилно, но на прима виста нямаше проблеми.

Сега остава да намеря една по-хубава кутия и захранване и ще му се радвам много :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...