Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iFile


dViktor

Recommended Posts

Абе, чедо, много късно се обаждаш, виж откога е тоя пост, не знам има ли още някой, освен теб, на тази версия....

Ама мерси за отзива, да знаят все пак колегите, по–добре късно, отколкото никога, нали ? :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 393
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Grievous

    64

  • Alxx®

    36

  • The Shaman

    31

  • BANNN

    22

Има нова версия - 1.1.0-1

Някои от функциите описани по-долу ще са достъпни само за регистрираната версия на iFile

  • iFile вече е съвместим само с 3.х. Поддръжката за 2.х е премахната.
  • Търсене по име на файл. Търсенето може да се прави в текущата папка или във всички папки и под папки започвайки от текущата папка.
  • При връщане в предходната папка, вече е маркирана папката от която се връщате, така по-лесно се ориентирате откъде идвате.
  • Във /var/mobile/Applications/ папките вече са с иманата на приложенията, а не в "XXXXXXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXXXXXXXXXX" формат.
  • Възможност за показване на имената на песните вместо името на файла (примерно за песните качени чрез iTunes, които се намират във /var/mobile/Media/iTunes_Control/Music). Опцията се включва от настройките.
  • Опция за показване на умалено изображение на снимките на мястото на иконката им. Опцията се включва/изключва от настройките. Умаленото изображение се показва само на снимки по-малки от 1MB.
  • Клипборда (clipboard) на iFile вече съвпада с този на ОС-а. Ефекта от това е, че копирания път до даден файл ще е достъпен в другите приложения. Копираното съдържание на даден файл не се записва в клипборда, така че то ще е достъпно само в iFile, но не и в други приложения.
  • Възможност за добавяне на снимките и видео файлове в Camera Roll.
  • Добавена е поддръжка на *.pps (PowerPoint) файлове.
  • Архивите вече могат да бъдат създадени и да се разархивират навсякъде, а не само в папките с права на mobile.
  • Изтриването на файлове от архиви (без да са разархивирани) е възможно само за *.zip.
  • Улеснено правене на линкове към файлове/папки.
  • В Edit mode изберете файла/папката към който/която искате да направите линк.
  • Натиснете бутона за действия (най-десния) и изберете Copy/Link.
  • Отидете на мястото където искате да бъде линка и влезте в Edit mode като натиснете горе вдясно бутона Edit.
  • Натиснете бутона за действия (най-десния) и изберете Symbolic Link.

* Напълно нов аудио плеър наподобяващ оригиналния.

* При редактиране на текстови файлове има възможност за търсене във файла, като при намиране на резултат автоматично се скролва до него. Няма възможност за оцветяване на резултатите от търсенето. Възможност за скриване на клавиатурата при редактиране на текстови файлове.

За да работи пълноценно си инсталирате от Cydia следните добавки: file-cmds, zip, unzip, 7-zip, gzip, bzip2, unrar (някои от изброените е възможно да имате).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cydia/Manage/Packages намираш iFile, цъкаш на него и Modify/Remove.

п.п. преди да инсталирате новата версия влизате в /var/mobile/Library/Preferences и изтривате файла eu.heinelt.ifile.plist.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някакъв друг линк, защото този не работи.

А става ли да ъпдейтнем iFile от Сидия или версията след това няма да е регистрирана?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разкарай всичко което си слагал досега, и инсталирай от repo.sinfuliphone.com. Там е последната кракната версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле,не мога да повярвам.Тази програма е най-добрата до сега.

Замества почти напълно iTunes(точно което ми трябваше) :dreads: :guitar: :biggrin:

Едит:Чуда се дали е възможно да направят отварянето на .avi и подобни.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото пъти съм се мъчил да добавя repo.sinfuliphone.com все не става.

Затова ползвам алтернативи, една от които е сорса на VNMAGIC Team:

http://vnmagic.net/cydia/ с последната версия кракната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новата версия има още една екстра - сваляте .deb файл някъде в тела, намирате го с iFile и когато "чукнете" файла ви излиза опция "installer". Т.е. с iFile можете да инсталирате .deb файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А нужно ли е да се прави рестарт и респринг след това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно няма нужда от нищо, но зависи какво инсталираш. Ако е системно приложение, или ако кракваш приложението директно в тел-а винаги е нужен рестарт. Равносилно е на инсталирането чрез mobile terminal.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Инсталирал съм си последната 1.1.0-1 от Сидиа но не е регистрирана.

Когато я стартирам ме пита дали сега да си я купя или после. Когато кажа "после" тя си започва работа.

Има ли разлика в това, какво мога да правя с нерегистрираната.

Мога ли да си я сваля от предния сорс и да я инсталирам върху тази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така става обаче, на тази предна страница съм описал как трябва да се премахне ръчно един файл. Направиш ли го, грижи няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За мнозина може би това ще е незначителна информация,но понеже музикалния плеър на ifile най-ми допада до момента и ползвам предимно него,ето какво открих:Понеже много ме кефи плеърът да показва и обложката на съответния албум,а тази програмка не го може,намерих начин как да стане това.Обикновено към всеки албум изтеглен от мрежата има приложени поне 1 снимка на обложката на самия албум(мнного често и повече от една).Просто влизате с ifile в директорията на албума и преименувате снимката с името "cover.jpg" или "folder.jpg" Много е важно да са изписани точно по този начин нещата.Да няма главни букви и разширението накраяа да не е .jpeg,a имено .jpg.Ако всичко сте направили ккто трябва плеърът ще си работи чудесно зареждайки ви и обложката на албума.Хубаво е също така снимката да не е по-голяма от 500 - 600 кб.Пробвах с големи снимки от 3-4 МВ и пак става перфектно,но значително по-бавно зарежда песните от албума.Ако снимката обаче си е с нормални за обложка размери,плеърчето лети и се справя много по - добре от dtunes и pwnplayer lite.В комбинация с плъгина music controls ot Cydia,с който може да навигирате музиката си при заключен спринг борд,този плеър за мен на този етап е незаменим.Единствено очаквам в някоя от следващите си версии от ifile да пуснат и подръжката на FLAC формати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Айде за по-лесно да ви е :biggrin:

Добавяте този сорс в сидиата repo.beyouriphone.com и след това влизате в changes и си я намирате програмата iFile напълно кракната. Няма нужди от никакви регистрации.

Дано съм помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Наистина този начин работи и е сражнително лесен за прилагане. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,бих икал да разбера къде и в коя директория на iFile се намира фотоалбума(снимките), или алтернатива за триенето им.Благодария предварително. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За напред използвай търсачката и си попълни профила според Правилата!

viewtopic.php?p=2792

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,стига с този шаблонен отговор.Зададох въпрос в конкретна тема,четейки абсолютно всички коментари по нея.Трябва да прочета всички теми във форума или само твоите теми и мнения ,за да резбера каквото ми трябва.Благодария ти все пак за отговора.

Р.S Никои ни се е родил научен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да прочетеш всички теми "приятел"!! Да не би някой да ти е длъжен да ги прочете вместо теб и да ти отговори?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ненаучен си остава този, който го мързи, и чака наготово да го хранят, като има и претенции преди това да му сдъвчат всичко...

За репликата ти към Mupo по–горе получаваш първо предупреждение.

За наглостта и отказът да се запознаеш с правилата, като за в бъдеще ги спазваш– получаваш второ.

Следва БАН! :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

От 2 часа се мъча и искам да си сменя LockBackground-a обаче като си копирам снимката от Албума на телефона и влезна iFile/var/stash/Themes/The Willdta Theme.theme(темата,която използвам) и не мога да копирам снимката която искам да сложа като LockBackground, смисъл не знам как става :) Толкова ли съм прост или е е**** философията да се копира една снимка (и след това да се преименува).

ПП:С най новия (кракнат) иФиле съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...