Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

HOWTO: Интернет на iPhone през USB кабела (Windows only)


Severus

Recommended Posts

Интернет на вашия iPhone през USB кабела! Да, това е възможно и много лесно изпълнение :lol: (Знаете, че моите ръководства са винаги лесни :lol: )

В края на ръководството съм описал и обратния вариант. Да използвате телефона като EDGE модем за компютъра.

1. Трябва да имате инсталиран .Net Framework 3.5 /Vista си го има/. Трябва на телефона да имате работещ EDGE! /не трябва да го махате с Bossprefs или да му давате грешни настройки!!!/

2. Свaляте този архив

3. Разархивирате го някъде. Пускате си на телефона OpenSSH и инсталирате на компютъра прокси сървъра от архива - ccproxy

4. Връзваме телефона към компа с USB кабела. Стартираме файла 1_start_ssh_tunnel.cmd. Не затваряме прозореца. Стартираме winscp.cmd, и отиваме в папка /private/var/preferences/SystemConfiguration

Копираме си на компа preferences.plist, а оригиналния го преименуваме в preferences.plist.bak.

5.С WordPad добавяме редовете в червено на това място.

<key>Interface</key>

<dict>

<key>DeviceName</key>

<string>ip1</string>

<key>Hardware</key>

<string>com.apple.CommCenter</string>

<key>Type</key>

<string>com.apple.CommCenter</string>

<key>UserDefinedName</key>

<string>com.apple.CommCenter (ip1)</string>

</dict>

<key>Proxies</key>

<dict>

<key>HTTPEnable</key>

<integer>1</integer>

<key>HTTPPort</key>

<integer>808</integer>

<key>HTTPProxy</key>

<string>127.0.0.1</string>

<key>HTTPProxyType</key>

<integer>1</integer>

<key>HTTPSEnable</key>

<integer>1</integer>

<key>HTTPSPort</key>

<integer>808</integer>

<key>HTTPSProxy</key>

<string>127.0.0.1</string>

<key>ProxyAutoConfigEnable</key>

<integer>0</integer>

</dict>

Копираме променения файл на телефона. Даваме му owner - wheel.

6. Рестартираме телефона.

7.Затваряме всички прозорци и го включваме към usb кабела. Стартираме прокси сървъра. От меню options--->Advanced----->Network махаме отметката на "disable external users"

8. Стартираме 1_start_ssh_tunnel.cmd (не затваряме прозереца) и след него стартираме proxy_tunnel.cmd. Пак не пипаме прозореца.

ИМАТЕ СИ ИНТЕРНЕТ ОТ КОМПЮТЪРА :lol:

Изпробвано и тествано! Работи!

Както се досещате, след като веднъж сте минали по тази инструкция, за да имате интернет на телефона стъпките са само три- 1. Пускате си проксито. 2. Връзвате телефона. 3. Стартирате файлчетата от т.8 :lol:

Внимание: След промяната на файла preferences.plist, вие няма да можете ползвате EDGE интернет през мобилния оператор, а само през usb кабела. Ако искате да възстановите възможността да ползвате мобилен интернет, просто си изтрийте файла и върнете името на preferences.plist.bak. Рестартирайте телефона.

Телефона като EDGE модем за компютъра

1. Връзвате телефона към компа с usb кабела. Пускате OpenSSH.

2. Старирате 1_start_ssh_tunnel.cmd и след това 2_start_socks_tunnel.cmd /ще ви се отворят два команд прозореца - не ги затваряйте/

3. Пускате Safari на телефона и отваряте някой сайт.

4. Стартирате на компютъра FireFox. Пишете в адресния бар about:config и натискате enter. Двоен клик в/у параметъра network.proxy.socks_remote_dns

, за да стане true. После отивате в Tools--->Options--->Network---->Settings и избирате Manual configuration.

В полето Socks Host пишете --- 127.0.0.1 1080 port /http и другите полета трябва да са празни, а на порт да пише 0/

5. Готови сте. Браузвате от компютъра през EDGE modem - iphone :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    8

  • bombastyk

    8

  • Severus

    4

  • mupo

    2

Топ автори в тази тема

Ами ако имаш работещ EDGE на Ipod-a, може и да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

......

1. Трябва да имате инсталиран .Net Framework 3.5 /Vista си го има/. Трябва на телефона да имате работещ EDGE! /не трябва да го махате с Bossprefs или да му давате грешни настройки!!!/

......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да питам фена на Челси: За кой фърм върви преименуването на .bak,защото съм с 2.2.1,2Г и телефона закова на ябълката?П.С.Изтрих разширението и се оправи.Дали да не пробвам с .old, като на мобинстал.файла,защото и там имах забиване по същия начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върви на всички. Проблемът не ти идва от преименуването. Можеш да го преименуваш както си искаш, та даже и да го изтриеш. Въпросът е редактираният файл да е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах два пъти,същото стана.Ще пробвам с .old.Няма да го трия, че може едж-а да ми потрябва някога:lol:

Edit:Бачка с .old. :tux:

Edit 2 : Евала пич!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две въпросчета имам аз :

1. Така ли трябва да се редактира файла ?

txtfile.jpg

2. Не мога да сменя owner на wheel защото не ми е активно ( явно някъде допускам грешка , но не мога да си я намеря )

owner.jpg

Мерси предварително .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Ползвай WinSCP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш как с winscp,ползваи iCommander директно на телефона.Аз така го направих и бачка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да помоля някой да качи направо редактирания preferences.plist файл някаде понеже не ми се получава нещо.Не ми дава да задам owner пробвах с какво ли не.Със iphone 2G 4GB firmware 2.2 на вивател съм ако е от значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към preferences този е от телефона ми настроен и с зададени права [освен ако не се променят при качването на вашия телефон]

Всичко работи както трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо здравейте това ми е първия пост, искам да благодаря на всички за това което правят и за всички благинки които качват :lol: .

Въпроса ми е следния напрвих си настроиките и нета си тръгна дори в Tunnel.cmd се вижда, че отваря и затваря портове и определено ползва нета на от компютъра, но от снощи до сега без нито един разговор и без нищо да съм свалял натрупах сметка като предният смс снощи, когато го направих показа 0,23 лв .... а сега 5 лв. провабвах го, като си видях сметката и после свалих едно приложение някаде около 1 мб не помня точно и след няколко часа проверих имах 4 ст. разход от СМС-а ли е от ГПРС на Глобул съм, нзн толкова ефтини смс-и някои да има обяснение :question:

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от около година съм в този форум до сега не съм писал да не ви занимавам с глупави въпроси, ръководствата са толкова ясни, че не имало нужда да ви пиша и благодарение на тях съм се оправял.

Но сега имам въпрос.

Има ли друг начин освен winscp.cmd да се направят следните стъпки:

4. Връзваме телефона към компа с USB кабела. Стартираме файла 1_start_ssh_tunnel.cmd. Не затваряме прозореца. Стартираме winscp.cmd, и отиваме в папка /private/var/preferences/SystemConfiguration

Копираме си на компа preferences.plist, а оригиналния го преименуваме в preferences.plist.bak.

Копираме променения файл на телефона. Даваме му owner - wheel.

Причината за този въпрос е, че имам интернет само на едно устройство и не мога да ги свържа с winscp.cmd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво, бе. Ми той форумът е на 2 месеца, а ти си тук от цял година :sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неее, от една година съм в света на iphone и с вашите съвети и ръководства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пак едно въпросче.

Имали начин интернета да стане малко по бърз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те прекрасно :redface: имах предвид на Iphonе през USB много по бавен е от нета през EDGE и незнам дали това е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сбъркам, поправете ме! EDGE поддържа до 3,6Mb/s. Тъй като се предполага че комп-а разрешава някакъв процент от връзката за iPhone tunnel suite, сам прецени каква скорост трябва да имаш на компа за да отговори на възможностите на iPhone-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...