Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мнение за Тойота Корола


newabv

Recommended Posts

Искам да попитам някой дали кара корола 2016 132 к.с. с безстепенна автоматична кутия CVT?

Ако може да сподели мнение как се държи колата при извънградско шофиране с тази трансмисия.

Мисля да ходя на тест драйв, но все пак ще съм благодарен за мненията ви.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Карах Субару Леворг със същата цвт. Шасито му е 90% като на Корола-та, разликата е в по-мощния 1,6 турбо с директно впръскване(170к.с.) и по-тежката AWD трансмисия. Малко е странно усещането - като в тролей, но е много удобна и приятна за каране. Просто усещането не е като в друга кола/кутия. Поддръжката нямам идея как е, освен, че в България засега май никой не ги прави и ще разчиташ само на гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще разчитам на 6 годишната гаранция от Тойота
За тролейно усещане четох, но май съм минал това време да "редя" скоростите.
Искам да знам как е при извънградско каране. Ако е важно - карам бързо, но не и агресивно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За превоз от А до Б става ;) Малко по-мудна е от класическия хидротрансформаторен автомат, но това е от софтуера на кутията. За сметка на това пък, понятието тласък не съществува(стига всичко да е наред технически).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се тества, то е ясно. Просто сме клиенти на Тойота, а аз съм решил следващата ми да е автоматик, а те слагат само тази кутия и то само на бензин от последните модели. Разходът май няма да е повече от дизеловия авенсис. Или поне така мисля.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми кара Нисан микра 2015 модел с такава кутия.Усещането е невероятно,особено когато натиснеш педала на газта. 1,2 двигател 3-ри цилиндъра 80 к.с.Много мощ за такова купе и същевременно икономични.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, доколкото разбрах, се води икономична кутия.
Аз затова питах дали някой конкретно тази е карал, че да каже как е като вървене. Колко харчи също, но то това е доста субективно. Аз сега авенсиса хабер нямам колко харчи - само веднъж съм го засичал на 100 км
Иначе по ревютата казват, че като натиснеш педала и се изстрелва. Въпросът е на круизна скорост как върви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поизчетох всичко по темата там и викам дали някой има наблюдения тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...