Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 10.2.1 оправя проблема със спонтанното самоизключване при iPhone 6/6s


dessyteneva

Recommended Posts

iPhone.jpg.01f0a08934ee71f000bc23a40baab883.jpg

Както знаете, през последните няколко месеца нашумя един дразнещ проблем при iPhone 6 и iPhone 6s, който се изразяваше в спонтанно самоизключване на произволен процент батерия. Сега собствениците на тези модели телефони може би могат да си отдъхнат, след като Apple обяви, че последната официална версия на на нейната операционна система е довела до изчезването на този бъг при голям процент от засегнатите смартфони.

iOS 10.2.1 вече е инсталирана на повече от половината активни устройства и по данни на компанията, това е довело до намаляване на случаите на самоизключване с 80% пре iPhone 6s и със 70% при iPhone 6. Apple твърди, че вече има възможност по-старите устройства да се рестартират, без да е нужно да са регистрирани в мрежата, докато преди това единственото решение беше те да бъдат включени отново ръчно, след като са се самоизключили неочаквано.

Компанията е предвидила пускането в близките дни и на още една много полезна функция, която ще позволи на системата да определя дали батерията не е вече твърде стара и износена и да предупреждава потребителите със съобщение в настройките, че е време тя да бъде обслужена. Това ще бъде едно облекчение за тези от тях, които използват по-старите модели телефони и вече са се изправили пред дилемата дали не е време за смяна на батерията им.

За съжаление не става ясно какво трябва да направяте тези потребители, чиито устройства все пак продължават да се самоизключват, но може би решението ще дойде с iOS 10.3, която както знаете вече е налична за бета тестерите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми изключи на 8%, като сложих зарядното си започна пак от 8... Големия фикс да им имам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е 8% си е почти нормално, повечето го правеха на 30.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправя к-р. Нова батерия и рестор оправят нещата. Проблемът е почти изцяло софтуерен! 

И 8% не е нормално! Не знам от колко време ползваш айфон, но до иОС10, никога не ми беше изгасвал над 1%. Ползвал съм всеки модел от 3гс до 6с+. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го ползвал до 1% понякога, но точно това, че се случва понякога е дразнещото, просто нямам доверие на колко процента ще каже чао.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, DreamcatcheR написа:

И 8% не е нормално! Не знам от колко време ползваш айфон, но до иОС10, никога не ми беше изгасвал над 1%. Ползвал съм всеки модел от 3гс до 6с+. 

Моята 5-ца имаше същите проблеми при ниски температури. Независимо колко % батерия е, ако го подържа за 5-10 минути навън през януари, гарантирано си загасваше. 6-цата ми го правеше същото и преди iOS 10, така че дори да е изострен от новата операционна система, не бих казал, че проблемът е породен от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това със студа няма нищо общо с настоящия проблем. Прави го и лято и зима.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Която тежи колкото два плюса... По-добре си всеми още един айфон за резерва :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, цената на втори айфон е малко по-височка от тази на външна батерия, на пък защо не ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не е, поне според мен беше в кръга на шегата, но хора споделят, че има подобрение след ъпдейта, така че явно има нещо, макар и не генерално решение за всички устройства.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен днес ми се изключи на 80% !!!
Ходих да си правя сутрешния крос и бях си пуснал runtastic pro тракера , след като приключих ми изписа critical battery level и се изключи. При опит за включване даваше празна батерия да включа зарядно! Пробвах с двата бутона за рестарт и си тръгна нормално .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...