Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple ще вложи един милиард долара в създаването на работни места в САЩ


dessyteneva

Recommended Posts

Apple.jpg.a87facdd970cfc279071215918df47b7.jpg

След силното второ фискално тримесечие на 2017 година, при което приходите й достигнаха близо 53 милиарда долара, Apple ще се заеме с мисията да създаде нови работни места в САЩ, чрез фонд от един милиард долара. И това е само първата сума, която гигантът смята да инвестира в усилията си, като ще обяви инвестицията си по-късно този месец.

В интервю с Джим Креймър от CNBC, Тим Кук заяви:

Цитат

„ Така ще предизвикаме вълна в езерото, защото ако създадем много производствени работни места, те от своя страна ще създават още, заради индустрията на услугите, която се изгражда около тях“.

Това е интересна стъпка от страна на Apple, която в момента произвежда най-продаваното мобилно устройство в Китай, чрез партньорство с Foxconn. Кук отбеляза, че в момента 80 000 души работят за компанията в САЩ, но около 25 000 от тях са заети в подразделенията й за научна и развойна дейност. Apple е похарчила 50 милиарда долара в страната миналата година, купувайки компоненти от доставчици, сред които Corning и 3M.

Усилията на компанията да създаде нови работни места в САЩ са интересни и от друга гледна точка – цените на продуктите й в следващите месеци, тъй като предвид по-високите разходи в страната, отколкото в Азия, те определено няма да станат по-ниски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в Китай малолетни се прибиват да сглобяват Айфони, Галаксита и всякакви всевъзможни "велики" изобретения за 2 долара на ден. А ние си мислим, че големите корпорации са Богу Светение. Айде добре. Епъл са хитри. Фокскон наемат хората, а Епъл е просто невинен участник в процеса.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като си толкова загрижен за етичността на труда в Китай, има лесно решение за да се бориш срещу статуквото :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бе. Само не ми ги хвалете Епъли, Гугъли, Фейсбукове и прочие. Чуя ли някъде как ми дават за пример "клетия" Стийв Джобс, Марк Зукърбърг Мукърбърг, направо ми става смешно. Бати и пропагандата. Че и наистина хората вярват, че така е било. И започват да им подражават. А за Джон Атанасов нищо няма. Правец Правец, ама едно време е мажел Мака.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти имал ли си въобще Правец, защото аз да и беше пълна бутафория


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е друг въпрос, не го затормозявай :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RedBull хората в този форум са интелегентни и ако не са доволни от устройствата просто си купуват други и продължават напред с живота си. Не знам защо очакваш да започнеш да пишеш в определен форум и едва ли не да убиждаш всички пишеш ти в него и да няма отрицателна реакция към теб. Мисля, че е време да спреш да плюеш във всяка тема към продуктите на епъл. Ако не ти харесват, не ги ползвай. Има стотици модели смартфони и епъл не са единствените на пазара, въпреки пазарния им дял. Мисля че достатъчно оплю всички и всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно д-то, след това с, може да е просто впечатление, такива са ми спомените просто


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега и аз да кажа от малкият ми опит с правец и спокойно мога да кажа ,че е краден от мак по-заповед на бай Тошо и тогава Бан се заемат с разработването на Правец като имат за модел Мак компютър 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук не позна - за Правец 8 си има съвсем официално споразумение за производството му. Отделно, Правец-ът е лееекинко по-производителен от Apple II, защото е с по-различни памети плюс няколко дребни подобрения. Шефът ми има работещ Apple II, аз имам Правец 8М и сме правили директни сравнения за зареждане на програми, играене на игри и графика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...