Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да деактивирате "намаляване на скоростта на Proccessor-а" на батерия


BANNN

Recommended Posts

Винаги когато си измия колата имам чуството, че върви по-добре от преди :) Това е пласебо:) За сега единствено шота на Nixing с това удвояване на меморито ще ме накара да го пробвам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nixing с това удвояване на меморито ще ме накара да го пробвам :)

Преди да го пробваш, отдели малко време и се запознай с рисковете ТУК. На английски е ако има проблем ще преведа по важните пасажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E ти 5 години все с тоя телефон ли ще бъдеш бре човек , тия рискове са несериозни за действителността, това беше и за сд картите и тн. няма смисъл точно от този риск да се притесняваш. По проблемно е, че ако се омаже тоя файл почват проблеми с батерията и накрая да стигнеш до рестор, което е бял кахър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

liomojo ме е изпреварил, това наистина звучи несериозно , 5 години !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша, но аз не съм казал на никого "не го слагай". Просто според мен е редно преди да се прави каквото и да било първо да се видят всички възможни проблеми (ако има такива) и всички гледни точки. Така, че - да 5 години са много време, но всеки си прави сметка сам за себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано освен резултата от шота на Nixing, не намирам друга разлика :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото няма друга разлика.Единствено файла за суап паметта прави нещо , всички други промен които направих не водят до нищо.Тактовата честота отново си е 103 и цпу-то работи на 412 mhz

Редактирано от Sladichuk®
Е, де, Миме.... И ти ли....!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно това, което съм направил е единствено да си увелича виртуалната памет. Съжалявам ако съм подвел някого...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Направих всичко което колегата беше описал,за премахване на забраната и честно казано съм много доволен.При мен ефекта е осезаем,единствено ме притеснява,че телефончето започна да грее,но не съм сигурен,може и аз да си мисля така.Благодаря колега :tooth:

EDIT: Просто съм си въобразявал,няма загряване,телефончето работи супер :)

Редактирано от Phoenix
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой, който си е увеличил виртуалната памет успял ли е да се възползва от това "увеличение"? В смисъл успял ли е да използва ресурсите на телефона, така че да остане по-малко от 29Mb свободна памет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз зациклям още на първата команда...дава ми че файла или папката не съществува...(влизам през putty)...явно нещо не правя с Ерика Ютилитис, ама, след като я инсталирах от Сидия, какво трябва да направя с нея и въобще тя къде се намира след това???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Защото не си направил стъпките както трябва явно!

П.П. То от първата ти куца какво остава ако зациклиш на 3-тата!

Редактирано от GPower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стъпка 1:

Код:

cp /System/Library/SystemConfiguration???....

Просто във Library нямам въпросната SystemConfiguration.

Ами ако зацикля по-натам, ще питам, нали за това е форума или е само да си мерим п***те ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Явно ще си ги мерим! Как при всички става а при теб не! Изпълни ли указанията?

Какво ще ви трябва: -Erica Utils  -SSH клиент, като  putty. (С Mobile  Terminal не се получи при мен)

И най-важното!

-Търпение и знания. 
Редактирано от GPower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на GPower за бързо оказаната помощ!

Командите ги задействахме през WinSCP, явно с Putty при мен не става нещо...

Сега остава да тествам и да споделя мнение има ли разлика ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отначало имаше разлика в бързината на телефона, обаче вече почва да забива яко.... Та те така хубавото беше за малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлика си има и то почти 2 пъти по-бързо зарежда дадена програма, отколкото с 'неклокнат' -сравнение face to face :)

Батерията сигурно се топи маалко по-бързо, но разликата е в рамките на часове -лично аз отново се зареждам на 3 дни веднъж(ако не ръчкам усърдно), греене не се забелязва, както и други влошаващи признаци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...