Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple удължава безплатната програма за ремонта на MacBook Pro 2013-2015


dessyteneva

Recommended Posts

MacBook-Pro-reflective-coating.jpg.cd28ad204cb6f6fe715e1196eb4f9f09.jpg

Според съобщенията, Apple е удължила програмата си за безплатен ремонт на MacBook Pro 2013-2015 с проблеми с антирефлексното покритие на екрана. Изтеклият вътрешен документ сочи, че компанията ще ремонтира устройствата безплатно 4 години след първоначалната покупка.

Пръвите MacBook Pro с Retina дисплеи бяха едни от най-добрите лаптопи, които можеха да се купят по онова време, благодарение именно на брилянтния си дисплей, но той не беше съвършен, както се оказа в последствие. След време някои потребители откриха, че след продължително използване, антирефлексното покритие на екрана се износва. Проблемът нашумя в началото на 2015 година, а Apple стартира безплатна програма за ремонт през октомври. Сега тази програма е удължена и 13 и 15 инчовите MacBook Pro, произведени в периода от 2013 до 2015 година, могат да се ремонтират безплатно до 4 години след датата на първоначалното им закупуване. Ето списък с всички устройства, отговарящи на условията и годината, през която ще бъде перкратена програмата за тях:

  • 2013 13-инчов MacBook Pro: юли 2018 г.
  • 2013 15-инчов MacBook Pro: юли 2018 г.
  • 2014 13-инчов MacBook Pro: март 2019 г.
  • 2014 15-инчов MacBook Pro: май 2019 г.
  • 2015 13-инчов MacBook Pro: октомври 2020 г.
  • 2015 15-инчов MacBook Pro: Все още се продават

Машините от 2012 година не са включени в списъка, тъй като бяха прекратени през октомври 2013 година и четиригодишният прозорец за тях вече приключи.

Ако вашият MacBook Pro има проблем с антирефлексното покритие и попада сред изброените, трябва да се свържете с поддръжката на Apple, или партньорските сервизи, а ако вече сте заплатили ремонта, сумата ще ви бъде възстановена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че чак сега чувам за тази програма. Имам late 2012, 13' и покритието е цялото на петна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да попиташ в мейл. Може пък програмата да покрива твоя който е Late 2012 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чела, удължена поддръжка имат само в Калифорния и Турция, заради законите, останалата е 4 години, но наистина не пречи да се пита

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чела, удължена поддръжка имат само в Калифорния и Турция, заради законите, останалата е 4 години, но наистина не пречи да се пита
 

Мисля, че си права. Чатих с Apple Support, провериха сериен номер, после поискаха снимки и ми казаха, че могат да ми го сменят безплатно с програмата. Дадоха ми координати на техните партньори във Виена, но и на двете места ми отказаха. Искат ми около 500-600€, защото програмата е до 4 години след купуването.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами пиши пак на Apple за пояснения защо те ти казват, че може, а партньорите искат пари.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така лииии, последния път като реших да си изтрия дисплея, използвах мокра кърпичка и за мой ужас почна да се сваля това покритие. Дали ще мине?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не е извън покритието на програмата трябва да мине, поне можеш да пробваш 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ми е честит новия дисплей! След като от епъл съпорт ми казаха едно, а партньорите им тук - друго. Технически ръководител (помолен от епъл съпорт) ми звънна и по сериения номер промени нещо в системата, и още на следващия ден лаптопа ми беше приет от "Tools at work". Няма как да не съм доволен, след любезното отношение, което получих и изпълнението на първоначално казаното, въпреки разногласията.

35e03504a383be4efd56372d1158f74a.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, честито и евала на съпорта, че си държат на думата! Радвам се, че темата беше полезна поне за един човек :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...