Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Смяна на език за диктуване


titanium

Въпрос

Много ми се иска да мога да диктувам съобщения и търсения на този телефон, но на български... има ли как да се смени езика за диктуване от английски само да разбира и родния ни говорим език? Благодаря предварително 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

23 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не няма, но можеш да направиш асистенса "Siri" да ти намира определени неща на Руски, също така и да ти набира от контакти ако са на Български написани! Аз го ползвам да ми набира телефон от контактите, които са ми на Български. Можеш да използваш и на Английски "Siri".

 

413e8fb491071a8799aff4af515dac68.jpg

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно все повече оставам безмълвен докато показвам този телефон, та скоро няма да ми се налага изобщо да диктувам... трагедия! Благодаря все пак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Gboard вече предлага български и има възможност за диктуване.

c9a250ab2ac16162c04ac57ddef54158.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Програмата е уникална и работи много добре при мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Таман за това влизам да пиша. Инсталирана ми е от поне 6 м в очакване на ъпдейт с български. Работи страхотно! Махнах изцяло епълските клавиатури.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От една година насам пише Bulgarian coming soon. Най-накрая да можеш да диктуваш на български на iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Таман за това влизам да пиша. Инсталирана ми е от поне 6 м в очакване на ъпдейт с български. Работи страхотно! Махнах изцяло епълските клавиатури.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Недостатък е, че не може да се ползва при заключен екран. Ако искаш да отговаряш на български на съобщения, ще трябва да върнеш клавиатурите!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На Х няма такъв проблем. От локскрийна си ми излиза директно гбоард. Явно е заради фейс айди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да ви питам, с Gboard как сменяте езика на въвеждане с външна блутут клавиатура? На мен с fn бутона ми сменя само емоджи и gboard, без да мога да сменя от английски на български.

И на 7цата има проблем с клавиатурата на локсриина.

 

 

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да Face ID веднага те разпознава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, при мен българският все още не е активен за добавяне. Каква може да е причината ? А иначе пише че е добавен във версия 1.21.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да питам, само при мен ли я има тази буква " Э" ?

c32b34523156c7519116fd556d899727.jpg


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам я само на БДС, най-вероятно това е стандарта:

Wiki

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
" userid="226"] Е-оборотное е руска буква.

То това е ясно, но защо присъства в Българския! Пуснах им имейл .


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По-скоро въпроса трябва да е към БАН, защото по БДС /Български Държавен Стандарт/ има такава буква на клавиатурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямам знак да я покажа, ама е имало българска буква, която е отпаднала от употреба след войната. Понеже по "братски" сме споделили БДС клавиатурата с другите славяни, са набутали е-оборотное вместо нея. Също както и ьI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
" userid="226"] Нямам знак да я покажа, ама е имало българска буква, която е отпаднала от употреба след войната. Понеже по "братски" сме споделили БДС клавиатурата с другите славяни, са набутали е-оборотное вместо нея. Също както и ьI.

Нямаш ли снимка ?

Сетих се, това е липсващата буква от БДС "ермалък с права черта" . Само в БДС я има э-обртное, и то в две различни клавиатури.

a577711ae4e8b69c2d48246abc08f12a.jpg

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направо не ми се вярва каква дискусия се вихри за клавиатурата БДС...
Винаги е имало э на клавиатурата, както и ы (на компютър е shift + ,). Клавиатурата е унифицирана за български и руски. Колегата е прав, че подредбата в средата е по ГОСТ (государственны стандарт - държавен стандарт на руски). Разликата е, че при нея подредбата на буквите е според честотата им на използване в руския език. БДС е според честотата в българския. Последното, предполагам всички знаят, е фонетика. Базирана е на подредбата в qwerty клавиатурата на латиница и е създадена, след като хората тук спират да учат машинопис по БДС и предпочитат еднаква подредба за кирилица и латиница. Няма нищо грешно или необичайно в никоя от показаните клавиатурни подредби.
А ер малък с черта е "е двойно" - наследник на старата ятова гласна използван за означаване на променливото я в думите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! Как се слага точка на диктовката на български?

И още нещо. Как да диктувам без да излиза от самото приложение? Тоест да диктувам в самата клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В самата клавиатура не става заради iOS


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен е така! Писах до съпорта, но без отговор?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...