Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията


tolev

Recommended Posts

Има си отделен модул в телефона - gsm модул. Той си има собствен процесор, собствена логика. Той е този, който се грижи за мощността на сигнала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем след като минах на 3.0 на моя iPhone 2G 16GB

Батерията падаше за половин ден и можех само да правя изходящи разговори - като ми звъняха даваше сигнал все едно ми е загасен телефона и след няколко минути получавах СМС-и, че са ме търсили.След една вечер четене по чуждите форуми установих, че проблема е от настройките за интернета. Аз си бях сложил умишлено грешни настройки и от Bossprefs бях изключил всичко освен Wi-Fi.

Та направих си истинските настройки и вече можех да получавам повиквания и батерията ми държи по 3 дни .. страно, но факт. Интересното е, че обажданията от БТК към Вивателската ми карта минаваха .. пробвах и с МТел-ска карта и пак само повикванията от БТК идваха :Wink:

Та надявам се това реши проблема ви ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязвам, че нещо батерията не издържа толкова колкото издържаше при 2.2.1.

Не я хаби бързо, принципно си зареждам телефона всеки ден и не мога да кажа колко би издържал,

но определено пада малко по-бързо.

Другото, което забелязах и при мен, че телефона почна да грее...

Ако е от джейлбрейка, както каза Anthony, дали ще излезе някакво решение, че определено това не е нормално за телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jun 28 14:51:15 user CommCenter[29]: Telling PDP context 0 to go active.
Jun 28 14:51:15 user CommCenter[29]: connection mask for 0 is 1
Jun 28 14:51:16 user CommCenter[29]: Deactivated PDP context 0 that supports connection types 0x1
Jun 28 14:51:16 user CommCenter[29]: Error (58) activating PDP context 0 that supports types 1: kGprsMissingorUnknownAPN
Jun 28 14:51:16 user CommCenter[29]: Telling PDP context 0 to go active.
Jun 28 14:51:16 user CommCenter[29]: connection mask for 0 is 1
Jun 28 14:51:16 user CommCenter[29]: Deactivated PDP context 0 that supports connection types 0x1
Jun 28 14:51:16 user CommCenter[29]: Error (58) activating PDP context 0 that supports types 1: kGprsMissingorUnknownAPN

при изключен edge/3g (в Cellular Data Network на apn съм сложил -, защото sbsettings определено не го изключва) това продължава да си цикли докато не respring или не въведа валиден APN и после пак наново когато му потрябва нет.

Докато тече този цикъл батерията ми драстично пада.

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

проблема е от настройките за интернета.

Та направих си истинските настройки и вече можех да получавам повиквания и батерията ми държи по 3 дни .. страно, но факт.

Какво значи истински настройки на интернета? Ако може малко повече информация.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Много гледах, но така и не открих такава тема в този форум и реших, че ще е хубаво всички да споделят най-оптималния начин да си спестя повече батерия, защото напоследък много ми цоцка телефона дори и в standby режим.

И така и така съм отворил тема за батерията, искам да чуя и мненията ви за прегряването?

Това е първото лято на моя Айфон и се чудя дали е нормално да загрява толкова? (Ако проблема е в атмосферната температура.)

И второ, това на 3.0 ли се дължи?

Поздрави. :rolleyes:

П.П. Исках да ви попитам също как мога да си направя телефона на бъгалрски? Искам да ми кажете дали правилно съм разбрал:

Програмата която го прави на български е iPhonetic, но все още я няма за 3.0? (и ако да, кога ще излезе?)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С новата OS 3.0 сякаш и моята батерия пада малко по-бързо, но при положение, че всяка вечер е на компютъра или съм го вързал на зарядното - не е проблем, но със загряването и аз имам проблем. При мен загряваше като ползвах навигация. Пробвах със Sygic и с Navigation - резултатът беше един и същ. После махнах навигациите и вече от няколко седмици нямам никакъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключете си " Fetch new data " " push " и EDGE. и няма да ви грее постоянно, освен докато не ползвате навигацията или wifi, което е нормално за всяка марка телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 3Г-то ми се държи добре батерията,но на 2Г-то направо я смила за норматив,двата телефона са 3.0 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви приложения и на двата,разлика в греенето никаква,даже не съм и забелязал да се напичат много,единствено по-голямо нагряване виждам при пусната навигация на 3Г-то,но това е по подразбиране най-малкото защото тела седи на стойка на предното стъкло и слънцето го напича допълнително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземам го разбира се :lol:,в интерес на истината при 2.2.1 наистина изкарваше повече,но пък не ми е чак толкова на сърце това,включвам се в темата само за да споделя опит,така или иначе телефоните се зареждат всеки ден, така че не ми е чак такава грижа,иначе най лесния вариант е една нова батерия за 5 долара и още на следващия ден ще се разбере дали наистина е от нея,втълпявам ли си или просто има някоя шитня най-вероятно инсталната от Сидия,която не влияе добре на 2Г-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключете си " Fetch new data " " push " и EDGE. и няма да ви грее постоянно, освен докато не ползвате навигацията или wifi, което е нормално за всяка марка телефон.

Много добре, а откъде става това? :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде по форумите, че много от програмите за 2.2.1 не са преправени за 3.0 и това проличава в издържливостта на батерията. Използвам 2G телефон с 3.0 без излишни програми от cydia и съм спрял fetch new data. EDGE не съм спирал защото не съм инсталирал програма за спиране, но съм въвел неправилни настройки за APN и не дърпам и да ви кажа мисля, че нормално се държи ... без да грее.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Скоро се сблъсках с следния проблем: с 3G съм, с 3.0. След като минах на новия firmware батерията започна да ми прави проблеми. Забелязах го за пръв път, когато го включих към компютъра. iTunes го разпознава, излиза ми на телефона и в iTunes че се зарежда, но всъщност не се зарежда, а точно обратното. Както беше на 11% след малко като го погледнах беше на 3% и после се изключи. Включих към контакт и почна да се зарежда нормално, зареди се до 90% и до края на деня отново падна супер бързо. В момента съм го включил към контакт, отново ми излиза на телефона батерията, че се зарежда, но телефона не се включва... Предполагам, че батерията е заминала. Ще съм ви благодарен да споделите вашите мнения за проблема и дали наистина е от батерията и къде мога да го оправя във Варна. Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И при мен проблемът се задъблочи доста (3G с 3.0) Вчера беше върха :rolleyes: Изключих го преди да си легна от зарядното на 100% и когато се събудих сутринта (без да съм правил каквото и да е) батерията беше на 33%! Вече не знам какво да правя хора, помагайте!

P.S. Също имам и проблема с входящите обаждания. И аз ще помоля Nistel за малко повече информация какво има предвид истински настройки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под "истински настройки" има в предвид оригиналните настройки с които работи оператора,а не ръчно (грешно) зададени :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, хората с 3G бихте ли споделили с firm3.0 колко време ви държи батерията?

Моя издържа макс 2 дни а е нов телефона. Не съм му слагал 2.х от както е взет и единствената

база за сравнение е 2Г който имах преди който до край (1 година и половина) издържаше по 3 дни.

П.П. Всичко което може да смучи (push, edge, wifi, location services) са изключени. Подозирам че firm3 е замесен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята издържа ден и половина, но при условие че не го ползвам за друго, освен за телефон. Ако ползвам

интернет и cydia, всяка вечер го зареждам. Телефона е 3G, с FW 3.0.1. При навигация загрява доста, а при

интернет и други неща,загрява но по слабо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оправи долу-горе.. не пада чаак толкова бързо колко преди, но все пак доста по-бързо, отколкото, когато бях с 2.2.1. Дадох от General ->Reset -> Reset Network Settings и вече батерията не ми е кой знае какъв проблем. И въпреки това си я зареждам всяка вечер. По-добре отколкото да го зареждам цял ден, да го изключа от зарядното като си лягам и да ми е паднала когато стана. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен откакто съм с 3.0 OS батерията ми държи много повече. Преди издържаше най-много 2 дни, а сега от 3 до 5 дни. Не знам защо така се получи, но е факт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...