Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с логването в iTunes и Appstore


Ивайло Цанков

Въпрос

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако вече има такава тема във форума.

Незрящ съм и съм нов потребител на iphone, както и в този форум, и имам следния проблем:

Направих си регистрация в apple. С нея всичко е наред. Натъкнах се, обаче, на някои приложения, които са регионално ограничени и не могат да се инсталират от този регион.

Реших да променя регионалните настройки, но ми поиска да въведа номер на кредитна карта.

След като направих бърза справка в интернет разбрах, че всъщност, това е политика на apple.

Направих си втора регистрация и като регион избрах този път САЩ.

Създадох я от сайта на Апъл, а не от I tunes, както първата.

Когато се опитах да се логна от I tunes ми излезе съобщение, което по смисъл означава, че все още не съм правил покупка в app store и трябва да кликна за да разгледам информацията в профила ми. Направих го, но нямаше резултат. Излезе ми да приема общите условия за да мога да продължа нататък, но нямаше ефект. Просто не ме пусна нататък.

Тогава се сетих, че за да мога да се логна, трябва да попълня коректно детайли за града, улицата и прочее. Направих го, като използвах генератор на случайни адреси. Успях да ги попълня, но стигнах до най-големия препъни-камък, а именно, въвеждане на информация за кредитна или дебитна карта, каквито нямам в мен, не и за САЩ.

Стигнах отново до там да използвам генератори на нов адрес и номер на карта, но накрая ми се извежда съобщение, че номера на картата е невалиден и операцията е отхвърлена.

Върнах се отново към старата си регистрация. От там, по вече познатата схема, се опитах да сменя адреса като попълних и номер на кредитна карта, (естествено, фалшив, а не истински), но ми излизаха съобщения от сорта на това, че пощенският код е неверен, което с категоричност мога да кажа, че не е така...

И в крайна сметка се оказва, че нито мога да променя данните си в стария профил, за да вляза в app store-а на САЩ, (което ми е единствената цел, при това, да инсталирам безплатни приложения), нито мога да се логна във втората регистрация, понеже не съм попълнил номер на кредитна карта в своя профил...адски тъпо, като се има предвид, че нямам намерение да закупувам каквото и да е, поне към момента.

Има ли решение на едно от следните:

Заобикаляне на регионалните ограничения или пък попълването на данни, без все пак те да включват номер на карта за разплащане? В един друг форум бях питал за това и отговорът беше ръководство за създаване на регистрация в I tuns. И все пак се чудя...няма ли начин да направя нещо по въпроса с някоя от вече създадените регистрации?

Ако трябва да правя трета, това означава да ползвам и последния си, най-рядко ползван имейл от мен, който даже не знам дали е активен все още, тъй като отдавна не съм влизал в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Здрасти и добре дошъл!

Регион(тоест магазин) може да се смени директно от телефона за същия акаунт, без карти или каквото и да е. Просто отдолу остава опцията "none", намира се най- ниско в списъка с карти. Не се сменя адрес, номер или каквито и да било данни в акаунта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте отново и светли празници!

Да разбирам ли, че трябва просто да сменя региона от самия телефон, от меню език и регион? Това ще преодолее ли ограничението за инсталиране на приложения от appstore?

В много чуждестранни форуми се твърди, че трябва да се смени региона от самия акаунт, за което било необходимо и въвеждането на данни от кредитна или дебитна карта и то от много скоро.

Та се пообърках сериозно вече. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сменя се от самия акаунт, не от регионални настройки и става без карта. Имам регистрация в румънския стор(време оно нямаше български) и съм свалял приложения от него, от щатския, българския и пр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 16 часа, Alxx® написа:

Сменя се от самия акаунт, не от регионални настройки и става без карта. Имам регистрация в румънския стор(време оно нямаше български) и съм свалял приложения от него, от щатския, българския и пр.

  Знам, че е имало такава възможност, но ми се струва, че тя е останала в миналото. Мисля, че от някой си март тази година, има промяна в политиката им и за смяна на регионалните настройки изискват номер на кредитна или дебитна карта. На мен самият ми изисква това. Ако не попълня такива данни, нищо не се получава.

https://support.apple.com/en-us/HT201389

Нямаше да ви питам, ако не беше така. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би защото съм го правил преди, при мен все още става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно казано, попрекаляват с рестрикциите си. Аз не искам да инсталирам на аванта платени приложения, а и едва прохождам с тази операционна система, та да познавам триковете отблизо. Но ме смущават тези идиотски ограничения, които налагат, с което принуждават по-амбициозните потребители да търсят начини да ги заобикалят.

Иначе като незрящ потребител на Iphone, мога да заявя, че достъпността е на изключително високо ниво. Apple са на светлинни години по отношение на достъпността пред Google.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Наскоро няколко пъти пробвах да сменя регион заради програма в US магазина, но всеки път иска карта от САЩ и адрес пак от там. Преди около година бях сменял и можеше да се избере без карта но вече не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако искаме да инсталираме приложения от друг регион, вариантът се оказва един единствен:

Правим си нова регистрация, но от самия ITunes. Преди да започнем с нея, обаче, трябва да си изберем безплатно приложение, което да инсталираме. Тогава, съответно, ще поиска рег, при положение, че не сме вписани. Правим си регистрация, избирайки региона, от който възнамеряваме да сваляме приложения и това е. Няма да е нужно да се въвеждат данни от кредитна или дебитна карта.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако бяхте се поразровили тук във форума, щяхте да намерите нужната информация. Това, което си написал е от години и е писано сто пъти сигурно! Имам ( и не само аз) регистрация и в американския магазин и никога не съм имал пробеми с инсталиране на приложения от там, без кредитни (дебитни карти). Излизам от единия акаунт, влизам с другия от AppStore и толкоз! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А аз имам регистрация само в Българския стор, нямам проблем със смяна в друг и връщането обратно!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е разгеле благодаря за идеята. Направих си друго appleid и посочих страна US. Искаше ми и адрес и телефон от там та се наложи да поровя за щатски адреси и телефони. За карта имаше избор none което и избрах. Предполагам че ако трябва да се плаща за нещо от това id това ще е проблем, но нямам такива намерения. После се логнах в стора с това id и успях да дръпна програмата която ме интересуваше

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И плащането не е проблем. Купуваш си гифт карти за тоя стор и става. Продават ги и в ибей ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...