Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Технически възможно ли е да се установи липса на роуминг в iOS?


MidwinterSun

Въпрос

Стандартната история. Мобилен интернет изключен изцяло преди границата (мобилен интернет в роуминг по принцип е изключен, както и wifi assist). А1, хубавците ми те, отчитат потребление в роуминг. Данните за мобилния трафик на устройството не са трити от август миналата година. Отчита си 0 байта в роуминг. 

Аз съм проклето същество и ще се разправям с оператора, защото според мен такива номера не бива да минават. В тази връзка, освен screen recording, с който е заснето релевантното по телефона, възможно ли е за човек, който си разбира от работата, да бръкне в операционната система (напълно ъпдейтната е до последна версия) и да установи разни такива неща като ползвана мобилна дата по сесии, време и т.н., дали сим картата е била вадена от устройството и т.н. Изобщо не знам дали iOS позволява подобно бърникане по системата, както и дали съхранява подобна информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Мисля, че е невъзможно. Няма как да се установи вадена ли е картата или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе за вадената карта може по съобщенията дето праща за активация на iMessage, ама другото дали може да се достигне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо интересно за А1 пратиха ми даже мейл с предупреждение...

Как да избегна неволно използване на мобилен интернет в чужбина?

https://www.a1.bg/biznes-rouming-limit-za-prenos-na-danni#faq_14

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо интересно относно линка на колегата по-горе и препоръката на A1  да се ползва 3G мрежата за избягване на роуминг интернет:

Наскоро пътувах през Сърбия, няколко пъти и установих следните разлики, само да кажа че съм абонат на Теленор, iPhone XS, винаги с последния Firmware.

1. При оставен телефона на Voice & Data 4G мрежа, Cellular Data Off, Data Roaming Off,  при смяна на оператор от български към сръбски или смяна на оператор сръбски към друг сръбски телефона „навърта“ точно 100к, видими в Current Period Roaming  и съответно се отразяват на сметката.

2. При оставен телефона на Voice & Data 3G мрежа, Cellular Data Off, Data Roaming Off телефона не „навърта“ нищо.

Пробвах го няколко пъти при влизане в Сърбия, тъй като в другите EU страни си ползваме на воля нета. Не мога да си обясня на какво точно се дължи това, но вече докато съм в такава държава, където не искам да ползвам „евтиния“ интернет държа телефона на 3G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дължи се на VoLTE ;) Работи само при 4G/LTE мрежи - телефонът винаги "опипва" мрежата има ли такава функция и навърта служебен трафик, който нашите мили А1 педали таксуват.

 

Цитат

 

Предоставената възможност от производителя на вашето устройство, за ограничаване на достъпа до интернет в роуминг, не е гарантиран. Настройката за ограничаване на мобилните данни невинаги е съвместима с мрежата на роуминг партньора и е възможно независимо, че сте деактивирали мобилните данни през устройството пак да бъде генериран трафик на данни.

 

 

 

Това е мегавицът на годината. Ментел пак се опитват да си измият ръцете по най-мизерния начин. Ако у-вото НЕ отчете роуминг трафик, то наистина няма такъв. В нормалния свят служебния трафик не се отчита за потребление! При синхронизация с iTunes, логовете се прехвърлят в компютъра, после обаче е весело кой ще ги разчете(макар, че не е сложно четенето, а кой ще се приеме за критерий).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...