Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade iPhone 3G/3GS FW 4.0.х на 3.1.3 [ Mac и Windows ]


alessandros

Recommended Posts

В момента съм с 3GS ФЗ и с firmware 4.1... Искам да го сваля на по-ниска версия но нямам SHSH файловете така че ако някой може да ми каже коя версия е актуалната в момента и няма да ми иска тези файлове. Мерси предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук е момента да призова колегите да не отговарят на подобни въпроси. Всеки пляска и пита каквото си поиска и където си иска. Напишете SHSH в търсачката и вижте колко резултата (цели 3 страници) ще излезнат в различни по значение теми. Никъде го няма това нещо, ама никъде. Аз лично започвам да трия всеки неуместен въпрос и мнение написано в неподходящата тема, без да давам обяснение. Имате глави на раменете, мислете малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е време и назря моментът на истината, която лъсна толкова силно,че вече и слънчевите очила не са спасение:

Практиката на смекчаване прилагането на правилата води само до едно - анархия и аналогия с едно позабравено друго място.

Имате глави на раменете, мислете малко
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Пиша тези стъпки тук, защото за 2 дни ме побъркаха хора с въпроси как да свалят iPhone 3G от 4.х до 3.1.3. Според мен, това е най-лесния и безопасен начин (LibUSB прецаква драйверите на Windows щом се инсталира).

1. Теглите FW 3.1.3 и FW 3.1.2 за iPhone 3G от тук

2. Теглите redsn0w 0.9.4 от тук за Windows и от тук за Mac OS

3. Теглите TinyUmbrella от тук

4. Включвате телефона към компютъра, отваряте iTunes, избирате телефона отляво, натискате и задържате клавиша Shift (за PC) или Option (за Mac) на клавиатурата и с мишката цъкате в iTunes бутона Restore.

5. Избирате сваления от т.1 FW 3.1.3

6. След като свърши рестора ще ви даде грешка 1015, това е нормално. Затворете iTunes.

7. Стартирате TinyUmbrella и натискате бутона Kick Device Out of Recovery

8. Стартирате iTunes и вижте дали ще се активира телефона, ако се активира значи е ФО, ако не ще изпише, че SIM картата не е правилна т.е. е ФЗ

8.1. Ако се активира, свържете се към Wi-Fi и стартирайте YouTube.app

9. Стартирате redsn0w 0.9.4, натискате бутона Browse и избирате сваления от т.1 FW 3.1.2

10. Следвате инструкциите на приложението, за да jailbreak-нете и активирате (ако е ФЗ) телефона си.

11. Ако е ФЗ от Cydia инсталирате ultrasn0w, за да отключите телефона (ако е възможно)

До 7 точка правя всичко както е описано. На 8ма т. след като стартирам iTunes той синхронизира но iPhona не се активира ами стои на Emergency Call и няма обхват или дава Error -9812 ... Пробвах с iTunes 9.1/9.2/10 при всичките версии все едно и също ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам iphone 3Г, 4.1, MC model, ФО. Опитвам се да понижа, по метода показан по горе, всеки път като стигна до избиране на ispw файла и натисна рестор ми излиза "the iphone could not be restored because the firmware file is not compatible". Какво трябва да направя? :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, да ви попитам по метода описан от Миро с коя версия на iTunes да пробвам? В момента съм с последната 10.1.1.4. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С всякаква версия след излизането на 3.1.3 трябва да работи. Аз винаги ползвам послената налична версия на iTunes и никога съм нямал проблеми с restore, jailbreak или каквото и да е друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някои от посочените стъпки ще свърши ли работа за iPod Touch 2G[MB]?

Нямам SHSH запазени файлове, така че има ли смисъл да правя някакви опити или да си блъскам главата?

Успях да сваля единствено до 3.0, но както не можех да dwngrade-на, респективно не мога и да update-на.

Интересува ме дали това мнение е отговора на моите молитви:

http://bgiphone.com/topic/3756-downgrade-iphone-3g3gs-fw-40%d1%85-%d0%bd%d0%b0-313-mac-%d0%b8-windows/page__view__findpost__p__56146

Ако някъде греша, моля да бъда поправен и насочен.

Лек ден на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да сваля единствено до 3.0, но както не можех да dwngrade-на

Последно??? Хубаво си чел за shsh, ама не си загрял за кои устройства е валидно ръководството.

П.П. Да, това мнение ще ти свърши работа, като няма да имаш грешка 1015 - ти си с айпод.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за отговора. Исках да кажа, че не успях да dwngrade-на до желаната от мен 3.1.3. :)

Ще пиша, ако имам проблеми, а и успех също.

Благодаря отново. ;)

П.П. съжелявам за цитирането ама ми е навик

П.П. 2

пак проблем:

78808417.jpg

iTunes 9.02 (пробвах да ъпдейтна с 3.1.2 както е описано в поста)

П.П. 3

трябва ли да съм JB 3.0, за да извърша операцията?

edit: и jailbroken не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

може би мястото не е тук но все пак да попитам

този метод става ли за iPhone 4 /4.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво, да сложиш 3.1.3 на четворка?!? :blink:

Кажи ми че се шегуваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не искам да сложа 4.0.1

в момента съм с тази на 3Gs и съм много доволен

може би не е тук мястото да питам

и все пак някакви идеи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това означава ли че като сваля shsh файловете с umbrella

и има 4.0.1 мога да го downgradna

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не!

Ако няма запазени досега никакви файлове, ъмбрелата ще запази само за 4.2.1, другите не се подписват вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това означава ли че като сваля shsh файловете с umbrella и има 4.0.1 мога да го downgradna
А, аз може ли да попитам: ти знаеш ли какво означава пунктуация и правопис в българския език? :devil:

трябва ли да съм JB 3.0, за да извърша операцията?

edit: и jailbroken не става

Нямаш запазени shsh, затова така. Прочети по - горе за tiny umbrella и пробвай да видиш какво ще ти покаже тя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kakaris, още една реплика по какъвто и да е било проблем, където и да е било, поднесена по тоя ти начин, и спамеща където ти падне, и ставаш оранжев!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Въпроса ми е следния:

Iphone 3G 16GB ФЗ, FM 4.2.1 BB 06.15.00 new bootrom 5.09 ще може ли да се Downgrade-не до 3.1.3 по метода на "mupo" и това означава ли, че ще се понижи и бейзбанда, тъй като няма 3.1.3 с 06.15.00?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се беше информирал по - подробно, щеше да разбереш че ББ може да се понижи само при наличието на "дефектния" буутлоудър 5.08.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Известен проблем е, че при някои Iphones 3GS след ъпдейт над 4.0 телефона започва да се рестартира доста често особено по време на разговор. (това го четох в интернет). Също така пише, че ако се даунгрейдне до 3.1.3 примерно проблема се оправя. Мога да купя такъв айфон и проблема според продавача му е 100% в софтуера тъй като го е държал в риковъри режим 7часа, без да се рестартира и може да се ристорва без проблем.

Тук обаче става интересно:

Iphone 3GS 16GB, ФЗ, FW 4.1, BB 06 15 00, буутлоудъра е стария, НЯМА ЗАПАЗЕНИ SHSH. Предвид написаното в предното изречение има ли възможност да се даунгрейдне до 3.1.3 и как може да се случи това? Какви са минусите евентуално (неработещ GPS?). Ще може ли да се джейлбрейкне и ънлокне.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Известен проблем е, че при някои Iphones 3GS след ъпдейт над 4.0 телефона започва да се рестартира доста често особено по време на разговор. (това го четох в интернет).

Пълни глупости.

Мога да купя такъв айфон и проблема според продавача му е 100% в софтуера тъй като го е държал в риковъри режим 7часа, без да се рестартира и може да се ристорва без проблем.

Лъже.

Iphone 3GS 16GB, ФЗ, FW 4.1, BB 06 15 00, буутлоудъра е стария, НЯМА ЗАПАЗЕНИ SHSH. Предвид написаното в предното изречение има ли възможност да се даунгрейдне до 3.1.3 и как може да се случи това?

Неможе.

Какви са минусите евентуално (неработещ GPS?).

Този проблем е от BB 06 15 00. Може да се оправи само със хардуерен даунгрейд.

Ще може ли да се джейлбрейкне и ънлокне.

Това в твоя случай(НЯМА ЗАПАЗЕНИ SHSH) е възможно само с къстъм фирмуер 4.3 чрез PwnageTool. Но още казват, че Mobile Substrate не работи с ultrasn0w и на този етап не можеш да го отключиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Още една благодарност от мен :) 3Г 8гб модем 5.13.04 със запазени сигнатури. Телефона беше със 4.0.1, но толкова бавен телефон скоро не бях виждал..свалих до 3.1.3 и е пушка ;) Едно голямо благодаря!

Редактирано от HellDemolisheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Дали правилно съм разбрал от темата, че iPhone 3G, фабрично заключен, ъпгрейднат до 4.1, не може да се върне до 3.1.2 или 3.1.3 - не са запазени SHSH файловете, тъй като ми го ъпгрейдваха в един сервиз преди няколко месеца и предполагам едва ли ги пазят? Просто напоследък телефонът стана много бавен и се чудех дали има начин да го върна към старата платформа ?

Редактирано от Maverick_VS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...