Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone vs Huawei


algor

Recommended Posts

Аз бях с NOTE 9 след дълго позлване на Iphone. Тръгвах към теленор за айфон отново. Там мой приятел започва да ми обяснява за въпросния Huawei P30 pro след 3 часа прекарани в теленор, накрая реших да го купя. Ей така викам си защо не. Въпреки, че не ги харесвам реших, че трябва да дам шанс. И от тук копшмара започна. Още като се прибрах се разревах (колкото и смешно да е) че не можах да намеря нищо в този телефон. Някакви страшни нерви два дено докато го наглася по моя вкус, направо не съм спал. След много перипети и сменени теми и иконки, осъзнах, че китайското си е китайско и винаги ще е шаренко безвкусно и никога няма да се доближи до Епъл. Интериорен дизайнер съм явно за това съм толкова предирчив към детайлите. До тук що годе добре. Започвам с дисплея. Ами няма такава гавра. Топ флагман а виждах долу където е извивката някакви не знам как да го обясня като пикселизация на дисплея където си личи къде е рязан, сглобка: уж стъкло отзад а като го чукнеш с пръст е като чиста пластмаса. Говорителя е някаква пищялка. На времето имах едно белбери че то свиреше по добре от този хуавей. Клавиатура... даже нямат собствена клавиатура а изпозват някаква от маркета внедрена в андроида им и сега ще кажа защо се подразних. Сменям на тъмен режим и хоп клавиатурата остава бяла... еми добре нали поддържа теми. Ами така и не намерих черна тема да съответства на черното на месинджър например. Камера да уникална е НО едно огромно НО. Снимките са скандално нереални. Доколкото разбирам има някаква вградена програма за обработка в софтуера. Аз виждам какво снимам и снимката изглежда така все едно съм на друга планета. Едни цветове едно чудо... Единствено батерията беше доста добра поне при мен. Изкараах с този телефон три месеца и това бяха най- кошмартните три месеца на света. Нямах финансова възможност да си купя Епъл тъй като преди три месеца бях дал 1300 за въпросната пръчка. Пусках го в олх дори за бартер за айфон а аз съм супер против бартерите. Накрая ми излезе възможност да го продам взех си айфона и просто се родих. Може би аз съм някакъв маниак и обръщам такова внимание на детайлите или просто тази марка не е за мен, но повече никоа никога няма да си купя такава китайска измишльотина. Ако реша, че искам андроид бих заложил на самсунг отново. Няма да коментрам пък колко е копирано всичко от айфон. Менюта, иконки всичко. Безжичните им слушалки са 1:1 с Airpods... Преди три дена си взех Airpods в сравнение с техните са на космическо ниво. Преди години имаше един лаф Huawei е Iphone за бедни. Хората много роптаха и т.н. но сега от личен опит го потвърждавам. През цялото време имах чувството, че съм с някаква смотана реплика на нещо средно между Iphone и Samsung. Отвътре айфон отвън самсунг. Не агитирам никой, не настройвам никой срещу марката. Просто изпозлвам темата да изкажа супер възмущението си и разочарованието от марката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвътре iPhone е само iPhone! Отвън има всякакви красти :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Егати само на мен ли ми се случи след 10 години с Айфон и минавайки на андроид (Р30про) да нямам проблеми? Като чета какви неща се пишат тук и на други места имам чувстовото, че или аз много разбирам, или другите не са в час въобще :)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете системи имат плюсове и минуси както при телефоните така и при компютрите. В зависимост от нуждите ползвам и двете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Андроидът си е андроид, без значение дали се казва p30, s10 или mi4. :geek02:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми навяват на фенщина както и да се изкажеш и тъй като винаги има някой, който ще каже "Аман от...", по-добре модераторите направо да ги трият.
Цената казаха, че е 180 долара, другото е печалба на епъл и дистрибуторите. Чудя се колко е съотношението на цената на Мерцедес S класа и цената на материалите. Мисля си, че ако струва 100000 долара, другото не струва повече от 20000, а по-малко. Ако е така не трябва да псуваме Епъл или Самсунг.

То ако стойността на някой продукт се определяше само от цената на вложените материали...Имаш инвестиции в разработка, които може да са милиарди, машини, заводи, заплати, данъци, осигуровки, реклама и какво ли още не. Бай Ганя му е лесно - ееее, ко толко, вее, туй тилифонче има алумин за идин и пиисе, как ша му искат две иляди лейва
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, gorgior написа:

 

Тези две изречения са достатъчни да те разбере човек какъв си разбирач, епъл фен,  и колко си придирчив към детайлите! Дано никога, ама никога не ми се налага ти да ми правиш интериор! ?

Не съм фен нито на епъл нито на Самсунг или която и да било друга марка. Фен съм на това като дам една торба пари за нещо то да си оправдае цената. Било то с софтуерна подръжка, качество на материали или каквото и да е друго. Аз това съм го видял и получил само от тези две марки. Относно интериорния дизайн не виждам какво общо има с моето мнение, но щом работя в най- известното и най- добро интериорно студио в България може би има защо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно за 30 мин прехвърлих и нагласих всичко и от тогава си работи ок. Има си бъгове, има си и забележки като и в iOS, което е съвсем нормално. Така прехвалената камера може да прави както и униклани снимки, така и ужасни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е плюсове и минуси. 700 лв. малко ли са? А камерата на Хуавей... Няма какво да говорим. Дърпат много.

 

 

Но друго...Факт е, чак след 3 години и нещо телефона ми започна да влачи. При Андроид...телефон с що-годе добри характеристики, по-нов от iPhone SE, mid-range и прочие и влачи.

 

Но това не пречи да кажа, че батериите, дори и да се смени, както и подчертавам кабелите да зареждане/пренос на данни са много голяма пробойна. Нарочно е направено така, че да се получават приходи от консумативи.

 

Имаме и Макбуук ПРО 13 инча 2014. Не съм някой, който да не разбира. Сложих му последната версия - Mojave ли е каква е. Еми извинявайте, в началото ми беше кеф, първите

седмици. Сега... Имам служебен Thinkpad. Верно, нямам Админ права... Но бие прехваления Мак.

 

Епъл си било Епъл. Глупости. Нарочно ползвам Spotify и изобщо съм излезнал от Apple екосистемата. Нарочно на тази компания няма да и дам цент!

 

С кеф ще гледам как ги удрят с някакви глоби и рестрикции. Смешна е цялата концепция за тази "марка". Епъл дори не е премиум марка. Всеки американец може да си я позволи.

 

Тук са се събрали някакви "горди" притежатели...направо ми е смешно. Ти ползваш вещите, а не те теб!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Братле, ти сън не спиш от години за тази батерия! Всеки процент ти минава под лупа! Да говориш, че вещите ти служат точно ти?! Не издържах

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не превръщаме темата в спам.

Да. Защото има проблем. Аз съм сменил батерията, а той държи същото.

Както и да е.

Китайските телефони по нищо не отстъпват на американските и южнокорейските. И плюс това, американското правителство нарочно банна Хуавей, защото Епъл започна да издъхва.

Да попитам... Кой вдигна цените на телефоните? Кой пусна iPhone X за безбожно висока цена?

Еми няма да ви уважавам...

Като цяло книгите и всичко около Стив Джобс е една измислица и илюзия.

По нищо не може да се доближи до Илън Мъск, Бил Гейтс и Стивън Хонинг.

Арогантност, егоцентризъм и да не продължавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RedBull написа:

 

Да не превръщаме темата в спам

 

 

преди 1 час, RedBull написа:

Като цяло книгите и всичко около Стив Джобс е една измислица и илюзия.

?‍♂️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@RedBull какво правиш изобщо в тоя форум? За един приятел питам. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, RedBull написа:

По нищо не може да се доближи до Илън Мъск, Бил Гейтс и Стивън Хонинг.

Ай ходи да се хонинговаш в редит, както сам пожела. Освен спам и оплаквания, от теб друго не съм чел. Сега вече чета и откровенни глупости. Това ми е последната любезна покана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го каниш , трябваше да си го начесал отдавна


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Alxx®, моля те да го оставиш, искрено се забавлявам, отдавна никой не ми е правил такава душевна ч****. ?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мирко, аз отдавна не прилагам крайни мерки. Уморих се от тях, защото нямат възпитателен характер, какъвто би трябвало да е.  Опитвам се да бъда любезен в интерес на всички, вкл. спамерите. Ти поне знаеш, мен си ме влече бензина и оборотите, и се върнах там преди години още. Там режа зло, щото дребните грешки костват хиляди за кратко време. С Londongunner и доктора Миро от Варна сме в едно лоби :) Има още, ама си траят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно...

Чайна таун :D през последните 4 години ползвал съм само андроид телефони, само флагмани(самсунг, xiaomi, huawei, oneplus). През това време само с p30 pro не съм имал проблеми. Един от най-добрите смартфони, което съм имал през годините.
Сега съм с iphone 12 pro. Единствения минус на iphone-a за мен е wifi връзката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами wifi връзката на iphone e по-слаб от андроид телефони. С андроид където имам една черта, iphone-a минава на мобилни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключи Wi-Fi Assist и няма да минава на мобилни данни, а ще имаш интернет връзка с рутера, дори и на една черта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам ги тези настройки. Не се оплаквам, просто споделям мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...