Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

9 години iPhone 4 с великолепния Retina дисплей

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

image.png.ea8e51da55b1fda423a809d64f1df24a.png

24 Юни 2010 година: в този ден Apple пусна в продажба iPhone 4, който Стив Джобс сам представи по-рано  на Световната конференция на разработчиците Apple. През първата седмица компанията продава 1,7 млн устройства, и това става главен триумф за Apple.

Това е последния iPhone, пуснат в живота на Стив Джобс.

По отношение на новостите, iPhone 4 имаше обновена 5-мегапикселова камера със светодиодна светкавица, предна камера VGA на  Retina екран, функция FaceTime и беше с 24% по-тънък от неговия предшественик.

Antennagate и други проблеми

Макар устройството да  беше достатъчно добро, за съжаление много потребители го  запомниха с  печално известния «Antennagate».

Някой потребители съобщаваха  за пропуснати и прекъснати повиквания, което още повече нажежаваше ситуацията около проблемите с антената. Този първи крупен  проблем в историята на iPhone доведе до там, че Стив Джобс прекрати отпуската си, за да даде пресс-конференция по този въпрос. 

С енергоспестяващия дисплей Retina първо поколение също имаше  проблеми, предизвикани от периодично изключване на телефона.

Apple се опита да  компенсира този недостатък увеличавайки оперативната памет(до 512 МБ), подобрявайки процесора (A4) и увеличавайки периода на автономна работа. След година излезе iPhone 4S .

Източник: applespbevent.ru

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен това си остава най-иновативният и емблематичен айфон. Каквото и да си говорим, дисплеят е едното нещо, което виждаме постоянно, когато ползваме смартфон, а ретината беше просто егати кефа след години наред дзверене в пикселизирани недоразумения.
И дизайнът разбира се, остава иконов и досега.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А батерията как държеше - не е истина! ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 4 за мен е олицетворение на две неща:

1. Стремежа на чичко към съвършенство - най-производителният на параза процесор, с най-ниска консумация и най-съвършеният дисплей. Всичко това, пакетирано в най-добрата ОС и разумна за пазара цена. Не, като днес.

2. Наглостта на Стив Джобс да набута продукт от стъкло(!!!) и стомана в ера, в която всичко беше от евтинджос ABS или PC в най-добрия случай. Само заради двете подробности му прощавам за всички бъгове на "четворката". Това е икона на технологията за своята ера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах от 4-ката, като пропуснах първите три, защото ми грознееха. Сега пропуснах XS-а и ако тая и следващата година пропусна пак, може би това ще означава, че се оттеглям...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помня Aveliky като ми го показа...направо си беше извънземно!

Няколко дена не спах докато не пристигна и моята 4-ка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още си го пазя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...