Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhonetic за iPad


Aveliky

Recommended Posts

Все още не мога да се преборя с клавиатурите, но не съм се отказал. Но за да не забавям всичко заради тях и още някои екстри, реших да пусна превода сега а останалите неща - по-късно евентуално.

За момента може само да смъкнете .deb файла от rapidshare. По-късно ще бъде добавен и в repo-то на сайта. Няма иконка, само се появява опцията за български език в настройките като трябва сами да си го включите.

Ето и линк-а: http://rapidshare.com/files/391149242/com.vsavov.iphoneticipad32-1.0.deb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българския превод за iPad е добавен в репото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Преводът е страхотен, има ли начин ако не в iPhonetic, то поне като отделно приложение БГ БДС клавиатура.

От вида на Arabic Keyboard II for iPad или Greek Keyboard II for iPad, аз свалих тези приложения, разархивирах ги но нямам много опит, иначе мислих просто да заменя арабските символи с кирилските и да видя дали ще сработи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влад не се е отказал от БГ клавиатура, но ще отнеме време. Засега ползвай руска а идеята за заместване на смволи я забрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еиййййй - весели момчета има в тоя форум :mrgreen: - ако си налепиш хартийки с други символи по клавиатурата на компа - тя ще почне ли да пише със символите от хартийките ? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре - не съм те разбрал. А ти с какво мислиш Влад си трови живота толкова време ? То ако беше така и аз, и всички други до сега да сме си го направили сами, че и даже щеше да има тема как става. (хайде спирам, че ще отнеса шамарите )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Ще може ли да се слага iPhonetic на неджейлбрейкнът iPad? Засега не искам да го джейлбрейквам, но страшно ми липсва нормална кирилица...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде понапъни се малко да помислиш, може и сам да се сетиш...какви приложения и откъде могат да се качват на неджейлнато устройство.

И ако останеш разочарован– пиши на мистър Джобс да изразиш възмущението си защо отказва да комуникира с автори на полезни и необходими приложения...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не се разочароваш кирилица за съжаление още няма. Може да ползваш руската подредба. Има сходни букви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм "автор на полезни и необходими приложения" а обикновен потребител и не ми е работа да комуникирам с г-н Джобс или който и да било. Не виждам, защо е необходим този заядлив тон. В App store има много безплатни приложения и предположих, че би могло и там да се предлага iPhonetic. Защото не всички искат да джейлбрейкват.

Познавам едни момчета от София, които правят приложения и игрички за iPhone/iPod/iPad и ги предлагат в App Store. Но, след като се понапънах и помислих малко, стигнах до извода, че най-верятно не е толкова лесно да се качи приложение от такъв тип като iPhonetic в App Store.

Знам, че засега няма кирилица, но вярвам, че Vlad ще се пребори и с нея.

Редактирано от gpoytr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста напъване е било явно, за да откриеш заяждане там, където не го е имало, а пък за "прозрението" относно iPhonetic и AppStore – да не говорим.

Ама така е, когато "обикновените потребители", на които не им е работа да комуникират с когото и да е било, освен само да искат и претендират тук, трябва да сами да достигнат до нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фонетична подредба за iPad има, но ще трябва да изчакате още малко:

phonetic.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което значи, че ще има и за iOS 4 за телефоните. Който желае може да донейтва на Влади. Страхотна работа, както винаги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ииии е хайде де :) от кога чакаме. Докато стане ще научим май БДСа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, и аз с нетърпение го чакам, че ми се изкривиха и очите и пръстите с тази клавиатура... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с моя iPad ...

jailbreak-нат е

инсталирах iPhonetic от репото и мога да сменя езика на iPad-a, но не мога да му сложа българска клавиатура ...

интересното е, че няма и икона след като го инсталирах..

пробвах

1. рестартирах iPad - не става

2. рестартирах iPad, преинсталирах iPhonetic - не става

3. рестартирах iPad, преинсталирах, после пак рестартирах - не става ...

някакви идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде пише, че като сложиш iPhonetic за iPad ще имаш БГ клавиатура? Прочети първо какво прави iPhonetic и след това задавай въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто drinchev е видял iPadshot-a от поста ти на предишната страница и по хитър и заобиколен начин се опитва да разбере кога ще излезе новата версия, т.к. да "изчака още малко" за фонетична и БДС клавиатура не го устройва

phonetic.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

опс, моя е грешката...

изчетох форума

и аз очаквам БДС и Фонетична клавиатура за iPad :p

да е жив и здрав .. Влади ;)

v.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествах и видях, че текущата версия е съвместима само за 3.2.

Някой има ли идея с какво можем да едитваме в архивите така, че да запазим промените. Опитах с IZArc под Windows да отворя com.vsavov.iphoneticipad32-1.0.deb, в него са:

control.tar.gz

data.tar.gz

debian-binary

в control.tar.gz са

control

postrm

preinst

Едитвам в control

Pre-Depends: firmware (= 3.2)

да стане

Pre-Depends: firmware (= 3.2.1)

връщам всичко обратно в tar.gz, но не мога да ги върна в .deb

Трябва да видя под MacOS с нещо да го едитна, че да има локализация, докато излезе следващата версия с клавиатурите.

Редактирано от elwin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От вчера в репото на сайта е налична новата версия на iPhonetic за iPad - разработена съвместно с Петър Николов. В тази версия вече е включена и българска клавиатура. Има два пакета - единия е с фонетична клавиатура и българско меню, другия е с БДС клавиатура и българско меню. Също така новата версия работи както на 3.2, така и на 3.2.1.

За да сложите новата версия, трябва първо да премахнете старата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако след инсталиране на новата версия (който и да е от двата пакета) клавиатурата ви е с руска подредба, изключете iPad-a с продължително натискане на on/off бутона и после го включете наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но на блутут клавиатура си излиза пак руската. Иначе на тъч клавиатурата си е БГ

fw: 3.2 iPad 16GB WIFI

Редактирано от Nistel
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...