Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Избор на нов Macbook


londongunner

Recommended Posts

Здравейте колеги , щукна ми идеята да си взема нов макбук. В момента съм с Air 2015 8GB/128SSD и за ежедневните задачи се справя прекрасно. Но и малкия има нужда от ново пц и мисля да му дам моя , а аз да си взема нов и разглеждах този https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-APPLE-MacBook-PRO-13''-TB-MUHN2ZE-A-128GB-GR/p/516010

Дали някой притежава същия модел и сподели мнение, толкова много разновидности вече , 2017/2019 г помня имаше някакви пороблеми с клавиатурите на новите все още ли е така? Този touchbar заслужава ли си ?

Не знам дали и новия Air не е вариянт също пред дилема съм.

Всяка мнение ще е от полза, благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с pro 2017 от средата на 2018 и все още не се е проявил проблема с клавиатурата. Имам приятел с тъчбар модела и според него си е гъзарийка. :)

Ако не се храниш върху макбука и редовно го продухваш със спрей за въздух, едва ли ще имаш проблем с клавиатурата.

Apple имат програма за замяна на клавиатурата 4 години след покупката, така че скачай.

https://support.apple.com/keyboard-service-program-for-mac-notebooks

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро пуснаха 16" с връщане към стария механизъм на клавиатура. Говори се, че до пролетта може да изкарат 13/14", така че ако не бързаш, изчакай поне до март (когато правят Ивенти по някога). А може и без ивент да мине и просто да го анонсират на сайта им.

Ето един полезен ресурс:
https://buyersguide.macrumors.com/#Mac


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се замислям за про, ама се чудя 13 или 15 инча. А защо гаранцията от линка е 12 месеца? В България не е ли плюс една от търговеца?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Про 13 2017 с тъч бара и липсата на ЕСК клавиша е доста дразнеща. На новият 16 инчов е добавен хардуерен бутон и като цяло е по-добре клавиатурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тенденция със новите клавиатури да са супер плоски (къс ход) се губи обратната връзка от бутоните и това е мега тъпо. Преди да се даде една чанта с пари трябва хубаво да се разцъка клавиатурата за да се прецени дали става.Както се казва око да види ръка да пипне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.01.2020 г. at 15:48, londongunner написа:

Здравейте колеги , щукна ми идеята да си взема нов макбук. В момента съм с Air 2015 8GB/128SSD и за ежедневните задачи се справя прекрасно. Но и малкия има нужда от ново пц и мисля да му дам моя , а аз да си взема нов и разглеждах този https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-APPLE-MacBook-PRO-13''-TB-MUHN2ZE-A-128GB-GR/p/516010

Дали някой притежава същия модел и сподели мнение, толкова много разновидности вече , 2017/2019 г помня имаше някакви пороблеми с клавиатурите на новите все още ли е така? Този touchbar заслужава ли си ?

Не знам дали и новия Air не е вариянт също пред дилема съм.

Всяка мнение ще е от полза, благодаря !

Тоя и аз го загледах,че съм пред абсолщтно същата дилема с 10 годишния ми сополан!Само дето тука у немачко е 1300 евро, а наще боклуци в БГ искат 2900лв!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме дразни единствено, че е със 128 ssd за базов модел ..... ай сиктир телефона ми е с 256GB баси. Ще изчакам какво ще изкарат сега март дано има базов вече с 256ssd


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия с тъчбар, са два вентилатора за охлажането и малко по бързи процесори. Клавиатурите са си проблемни, мой приятел я сменя два пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уж новата сега била подобрена два пъти но въпреки всичко влизала в програмата за замяна на клавиатури.


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз единственото което ми хареса е че дори ентри левъл про направо разбива предишните хай енд про 2017/2018 , явно Т2 чипа е наистина много много добър!


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прехода от седмо към 8мо поколение процесори, доведе до повече ядра и съответно повече мощ. Просто беше несериозно Интел толкова време да държи двуядрени процесори. I5-7360U беше с две ядра, заместника му в по-новите модели е i5-8257U и е с 4 физически ядра + 4 треда. Иначе да, Т2 чипа в кодирането/разкодирането е просто ненадминат.

https://photos5.appleinsider.com/gallery/32094-54688-004-Video-transcode-test-l.jpg

 

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера с жената решихме да пенсионираме един стар макбук и си взехме MacBook Pro 13" 2019 (с двата тъндърболд порта). Процесора е с 4 физически ядра и 4 хипер треда. В началото си мислех, че няма HT. Освен това SSD-то и RAM-а са запоени на дъното и ъпдейта им е труден (ако някой случайно поиска ъпдейт да си знае и да поръчва навреме).Тъч бара е много забавен и много ни радва.

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте, имам питане относно дали може да се инсталира по-стара версия на Java(6.25) на последния модел MacBookAir.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Java 6 е от преди 11 години. За какъв … ще инсталираш такова старо нещо? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Alxx® написа:

Вдигаш виртуален 10.8 и си я качаваш.

Може ли малко обяснение какво значи това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай последен пост! Правилата...

 

10.8 - Маунтийн лайън. Зареждаш го като виртуална ОС(ползвайки софтуер за виртуализация, примерно Паралелс, Фюжън и т.н.) и там си инсталираш каквото искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VMware Fusion не позволява инсталирането на x86 OS  върху ARM процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, не знаех. Просто посочих примери за такъв тип програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...