Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Активиране на iMessage/FaceTime


adi8833

Въпрос

Как се активират, записани са ми само с имейла, като цъкна да се активира номера зарежда нещо и след час-два пак нищо? SE2020 на А1, иначе като се замисля съм бил с 8,7,6,5 и 4ки и никога не съм можел да пращам смс-и, то не се е и налагало, но започва да ме дразни вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здравейте,

Имам същия проблем от неделя (30-ти октомври) вечерта. Присъединявам се към вас. : )

Нов iPhone. Вадя сим картата от стария iPhone и я слагам в новия.. до там. Изобщо не ми излезе поп-ъп за активация на iMessage и FaceTime, само върти, суче и фейлва 4 дни. Разправях се с Виваком по телефона и на място. Разговарях с Apple и ми казаха, че няма проблеми от тяхна страна.

Веднага се досетих, че нашите са се оакали.. три доказателства, че проблема в тях:

1. Магазин на Виваком - взех от двама служители по една вивакомска карта и ги пробвахме в моя телефон. Естествено, не успяхме да активираме iMessage/FaceTime. Сложих моята карта в iPhone-а на един от служителите и пак нищо не стана.

2. Подмених си сим картатата (10 лв. на вятъра) - никаква разлика.

3. Имам карта на A1, пробвах с нея - всичко тръгна за 2 секунди!

Не знам.. явно трябва да ги скъсаме по телефона няколко души, за да си оправят бакиите. Предполагам, че с нов Carrier Settings Update ще заработи отново.. ама кой знае кога ще стане това.

Ще следя темата. Надявам се, ако при някой от вас тръгне, да сподели. Аз ще докладвам като проработи при мен.

Редактирано от neshtostava
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 8 часа, zlia написа:


Е как се я разрешил или няма успех?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ми, последния път ми начука 14 смс-а за активация и след грозна разправия на 123 нещата станаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 11 часа, Alxx® написа:

НЕ ЦИТИРАЙ ПОСЛЕДЕН ПОСТ!!!

Какъв беше разговора с 123? Аз говорих два пъти с тях и едно и също..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз нали писах в една тема, след като се прехвърлих към Вивата, беше голям зор с активацията, даже платих 1-2лв защото телефона опитваше да активира услугата и пращаше смс на всеки час (без да знам) към международен номер та внимавайте! В крайна сметка след деактивиране и активиране няколко пъти след един ден стана от самосебе си.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След деактивиране/активиране на функцията в телефона ли, или нещо от оператора?

Аз вече карам 5 дни по тази схема. Нищо не се случва. Току що ми дадоха някакъв код да въведа: **5005*7672*+359878000333#, набрах го и веднага ми изплю следната грешка:
Еrror performing request - unknown error

Сега уж щели да ми се обадят отново да проверят дали се е оправило..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От самоя телефон тогъла за iMessage

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След подмяна на сим картата не тръгва отново. В оператора всичко е наред, поне така твърдят. След разговор с Епъл, трябвало да минат 24 за активация. Ако не тръгне пак да им звънна, но и там всичко е шест!
Нещата, които ме караха да правя са:
Ако имате "ВПН" го деинсталирайте/изтрийте. После си го добавете пак.

Отидете в Settings-най-отгоре на името Ви-Name, phone numbers, email и вижте дали номерът Ви е видим. Ако не е: Edit-add email or phone number add a phone number и си добавете номера. Връщате се в ай месиджа, изключвате го, изключвате фейстайма, отписвате се от айклауд, рестарт с бутоните, вписвате се в айклауд, включвате ай месиджа и фейстайма и чакате до 24 часа.

Отваряте Settings-Mobile data-SIMs-номера, който искате да активирате-my number и вижте дали се вижда номера. Ако не цъкате там и го добавяте ръчно, после по описаните горни стъпки.

Дано свърши работа на някой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@ludiamax - И аз потвърждавам, че със смяна на картата не се оправи. Всичките тези работи ги пробвах и пак нищо. Тази вечер попаднах на някакво любезно момиче от Виваком, обаче и то не можа да ми помогне, макар, че предлагаше някакви решения. Една друга пък ми каза да съм им писал имейл, щели да ми отговорят. 😁

Чудя се вече дали да не си прекратя договора. Толкова са некомпетентни всичките, даже груби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първо трябва да докажеш, че те са проблема, а не Епъл за да прекратиш договора мисля.
 

И ресет на мрежовите направих и пак не ще. Тцтцтц.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е кой е виновен, след като само при Виваком го има този проблем?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Путин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ново инфо: обадиха ми се от Виваком да ми кажат, че всъщност имало проблем при тях, що се отнася до Apple, даже говорили с Ябълката вече и щели да оправят нещата до 1 месец.

Поне си признаха за нещо най-накрая (доколкото е вярно)..

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, neshtostava написа:

Ново инфо: обадиха ми се от Виваком да ми кажат, че всъщност имало проблем при тях, що се отнася до Apple, даже говорили с Ябълката вече и щели да оправят нещата до 1 месец.

Поне си признаха за нещо най-накрая (доколкото е вярно)..

 

При мен никой не признава. След едночасов разговор с ябълките тази сутрин, твърдят, че е от оператора. Гледаха на най-високо ниво и при тях няма драма.
 

След дълги драми с оператора ме изритаха от чата, като се заклеха, че проблема е от Епъл! 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен е така след рестор. Чудя се обаче защо казвате, че няма imessage? В настройките освен телефонния номер имате и имейл адреси. Дайте да премахне телефонния номер (спира да джурка въртящото се нещо и си мисля, че от него пада и батерията яко) и изберете имейла с разширение icloude. Аз го направих и imessage си ми е активно, контактите с айфони са си сини, …

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0


@ludiamax - Уникално, нямам думи.. да не опираш до съпорт, ама никога.
@ayl - iMessage работи, да - но само с имейла. Номерът не бачка. Ще видим след/до 1 месец lol.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 2 часа, ayl написа:

И при мен е така след рестор. Чудя се обаче защо казвате, че няма imessage? В настройките освен телефонния номер имате и имейл адреси. Дайте да премахне телефонния номер (спира да джурка въртящото се нещо и си мисля, че от него пада и батерията яко) и изберете имейла с разширение icloude. Аз го направих и imessage си ми е активно, контактите с айфони са си сини, …

Е то и при мен си бачка с имейла/акаунта. Опция си е. Въпроса е, защо не бачка с номера? С другия номер се активира за секунди, на друг оператор. Демек си е от мрежата, ама те продължават  да винят Епъл! Пълни олигофрени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е,защо да е драма като не бачка с тел.номер,като работи с мейл акаунта??Така или иначе на нокия с фенерче,няма как да работи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами защото хората, които искат да ти пишат обикновено ти пишат на номера а не на айклауд мейла.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проверих, така е. Ако накой ти пише получаваш обикновен зелен смс. Ти ако пишеш, пращаш imessage. Вярно е простотия и гадост. Чакаме…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи може да се ползва, примерно ако човека с “проблемния” започне комуникацията. Така другия ще получи съобщение с подател не номер, а мейл и след това си продължава комуникацията нормално. Абе дървена работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Едно леко уточнение:

Не съм с бг карта, в чужбина съм и драмата е с не бг оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Йетел и а1 нямат такъв проблем при Виваком е масов, когато се приместих на вива номера при вкарване на еСИМа един ден се мъчих. Добре че беше еднократно…..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Привет отново : )

Да се похваля, че при мен тръгнаха нещата тази вечер. Не знам дали не е защото към 14:00 ч. днес разговарях с Apple за пореден път и ми казаха, че щели да предадат "по-нагоре" за този проблем с Виваком... силно невероятно ми се струва. xD

Така де, включително и днес цял ден фейлваше.. преди малко реших за пореден път да изключа iMessage и FaceTime.. включих ги отново и за 10 секунди се активираха нещата.

Пробвайте и вие, надявам се да потегли! :)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...