Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Carplay


ElemenT (a.k.a. Chiko)

Въпрос

Здравейте!От скоро сме притежатели на Toyota Yaris 2007 година ,и решихме да сменим мултимедията.Тъй като сме двама ползващи iPhone решихме новата мултимедия да е с Carplay.До тук всичко е супер,но...на първо четене Carplay не е включен за “българският пазар”.Друго нещо което забелязах,че дори и да успея да подкарам това нещо на телефона си,трябва да го свържа с кабел...,a аз искам да избегна това!Харесал си един Alpine iLX-107 ,на който от ревютата разбирам,че може да се свърже безжично.Може ли някой да ми разясни как точки стоят нещата и ще бъда радостен да предложите вариант!Говорителите,които ще сменя са на Alpine и ми се щеше и ресийвъра да е такъв но...!Благодаря предваротелно!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

При мен на мерко си работи. Само напоследък понякога Waze се задавя и не показва текущата позиция. Но като го рестартирам от телефона и се оправя. Обикновено става като съм карал на Waze, спра за малко и после тръгна пак


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да подбутна малко темата. Имам странен проблем, на двата автомобила имам жичен карплей, единия е мазда 6 другия ауди а3. Всичко работи уж добре, но когато закача телефона на аудито, започва да пари в рамките на 10 минути, и спира да зарежда. Толкова горещ става, че не се държи в ръка. На маздата се затопля докато се зарежда, но в рамките на нормалното. Някой дали се е сблъсквал с този проблем? Телефона е 12 мини с версия 16.1.1. На 15 положението беше същото, колите са с фабричен карплей и ползвам оригинални кабели, ако е от значение. Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При Алди-тата е недоклесан софтуерът, както и при повечето ВАГ. Скоро ми се оплака клиент със Сеат Арона. Няма ъпдейти засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен на Киа Рио 2020 при свързване на CarPlay телефона загрява (не е нещо екстриймно, но ме дразни). Чудя се дали да не си взема приставка за безжично предаване (които се пъхат в USB-то на мултимедията). Някой има ли наблюдения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Приставката работи чудесно, но батерията пада бързо и телефонът пак загрява. Все пак се ползва през цялото време и не виждам как това ви учудва. Ползваш навигация, музика - всичко това товари процесор, GPS. При мен също загрява като е на кабел и спира да се зарежда на около 80%, като ми изписва, че температурата е висока и зареждането ще продължи като се охлади. Нито ме дразни, нито ме вълнува, не му обръщам никакво внимание. Колата е Мерцедес CLS, но според мен марката е без значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С Артеон 2021 работи без проблем безжично без никакво загряване.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е ако е безжично е ясно, че няма да загрява според мен. Загрява защото се и зарежда. При мен на Фолксваген грее яко. Даже намаля яркостта на телефона заради прегряване. А от какво зависи дали може безжично колеги?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зависи от мултимедията. При мен за съжаление е само с кабел (Киа Рио 2020). Предлага се допълнително USB Dongle чрез който може да стане безжични. Примерно ТОВА, но не знам кое си струва и кое не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това работи чудесно, но както казах, батерията пада много бързо при безжично ползване. Това е причината повечето автомобили да се предлагат само с кабелен CarPlay.
На дълъг път винаги го ползвам с кабел, в града безжично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ползвам андроид мултимедия(Андроид 11 - 8-ядрен CPU, 8GB RAM, 64GB ROM, RDS, DSP, CARPLAY, СЛОТ ЗА СИМ КАРТА) с вграден CarPlay от Carmedia. Имам и двата варианта, кабел + WiFi. Ползвам само WiFi CarPlay и телефона се зарежда безжично на тази стойка. Всичко се държи доста стабилно без лагове или крашофания. Телефона е топъл, но никога горещ или прегрял. Сложил съм стойката така, че лятото климатика да духа студено в телефона и въпреки, че слънцето го грее, пак не прегрява - зимата затварям клапата. Явно най доброто решение е WiFi CarPlay + безжично зареждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От известно време насам има един бъг при мен, когато ползвам безжичен карплей посредством китайско устройство на Мазда 3 '19.
Както може би е при всички, има 2 вида сила на звука - когато слушате музика например и когато слушате гласови сигнали (от навигация). Правя едно обаждане и всичко е наред. Правя второ и чувам супер слабо отсрещната страна и като се опитвам да увелича звука, ми излиза варианта все едно увеличавам и намалявам силата на гласовите команди (тип навигация).
При някой наблюдава ли се подобен проблем и имате ли идея за фикс?
С кабел не съм забелязал този проблем, но и го ползвам така само на дълъг път.
Иначе честно казано не съм забелязал телефонът (14ПМ) да ми загрява при ползване на безжичен карплей.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В допълнение към горното, хванах го че не е от безжичния, а проблемът се проявява и в жичен режим. Така че си е бъг на карплей свързан със Сири. Защото ако не ползвам сири да набирам, всичко е наред.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Приставката работи чудесно, но батерията пада бързо и телефонът пак загрява. Все пак се ползва през цялото време и не виждам как това ви учудва. Ползваш навигация, музика - всичко това товари процесор, GPS. При мен също загрява като е на кабел и спира да се зарежда на около 80%, като ми изписва, че температурата е висока и зареждането ще продължи като се охлади. Нито ме дразни, нито ме вълнува, не му обръщам никакво внимание. Колата е Мерцедес CLS, но според мен марката е без значение.

Учудва ме, защото на маздата не прегрява. Само на аудито, на маздата си зарежда до 100% без да изписва че телефона е прегрял.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И ползваш едни и същи приложения винаги и при еднакви условия ли? Щото няма логика да има разлика, изходния волтаж и ампераж на USB портовете е еднакъв. Всичко зависи от приложенията, които ползваш и температурата в колата. Ако го пече слънце или му духа топло от парното, ще прегрява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Едни и същи, waze, tidal или my tuner pro. И да, няма никаква логика, винаги карам на 22°, и държа телефона така, че нито да го духа топло, нито да го пече. В маздата няма никакъв проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам следния проблем: като закача на карплей вградения микрофон на колата се чува мнооого тихо при разговор. Иначе си работи микрофона Ок при команди директно към колата


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Явно този проблем е при всеки, пуснаха с 16.1 IOS поправки в Carplay именно микрофона, но проблемът се влуши, и при мен при разговор през кабелен карплей не ме чуват! След включване/изключване се оправя и така постоянно


Sent from my  iPhone 14 Pro using Tapatalk
Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво имаш предвид под включване изключване? На апарата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С iPhone 14 Pro Max няма никакво греене при ползване на CarPlay безжично. С 12 Pro грееше сериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Понеже търсех и се чудих какъв адаптор да си взема за безжичен Apple CarPlay, накрая се спрах на Carlinkit 3.0 (от немският Амазон). Играчката е много добра, зарежда доста бързо и лагване не се усеща. Сега остана да си намеря и добръ Wireless Charger и ще съм много щастлив. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз държа един кабел и безжичната кутийка. И като карам из града съм на безжичната кутийка и телефона в джоба. А като тръгна на дълъг път и минавам на кабела да зарежда от там.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм така. Само трябва в този случай (дълъг път) да вадя безжичния карплей, иначе се бърка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
При мен на мерко си работи. Само напоследък понякога Waze се задавя и не показва текущата позиция. Но като го рестартирам от телефона и се оправя. Обикновено става като съм карал на Waze, спра за малко и после тръгна пак


Sent from my iPhone using Tapatalk

При мен също го правеше от време на време, сега на безжичен почна много често. И с рестарт на приложението от телефона не винаги помага. Но ако му задам локацията на waze да я ползва винаги, проблема изчезва. С мапс и с гугъл мапс няма такъв проблем. С гугъл мапс, жично или безжично показва бял екран, докато не отворя картата и на телефона, странно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...