Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Какъв Apple Watch?


ayl

Recommended Posts

Здравейте,

Мисля си напоследък дали да си купя часовника. Не следя новините за него и не съм наясно с опциите. Кой е актуалния часовник - 6 или SE? Кой модел препоръчвате? На кой му държи най-много батерията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шестицата е с повече “екстри”, има сензор SPO2, и AOD. И двата модела излезнаха по едно и също време. Ако ме питаш, пробвай го първо как ти седи. От пуста краста взех едно SE преди месец, и на втория ден замина в продавалник. Това ми е втори опит, и на мен са ми като детска играчка. Жена ми и дъщеря ми си ги ползват с кеф, но аз след гармина не им се кефя ама хич. Изразявам лично мнение, и не ангажирам никой с него. Батерията им кара ден до два, зависи от ползването, демек си е зле. Поздрави.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв Гармин имаш, можеш ли да споделиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Средно две седмици, зависи от темата и вероятно от някои настройки. С постоянно вкл. SPO2 изкарва седмица.
Да не ме разбереш погрешно, аз не ти предлагам и гармина, само споделих мнението си. И те си имат немалко дертове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помня, че Антъни имаше същото мнение като теб за сравнението Гармин - Епъл уоч.
Ще ги видя и тия гармини. Имат ли функционалност към иос?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвала скъпите модели, но имах един от евтините, изтърпях го точно седмица - отвратително приложение, разкачване за щяло и нещяло, нищо общо дори с китайската гривна, която дъщеря ми ползваше тогава. Разкарах го с кеф, замених го за iPhone SE. Ако ще взимаш такъв часовник, най-чистосърдечно те съветвам първо да вземеш назаем от някой и да го поносиш поне ден. Нищо лично към марката, но най-добре си работят устройствата в екосистемата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не като на епъла, не можеш да говориш през него и не можеш да отговаряш на съобщения (само за андроид може), сигурно и други неща има но нямах нерви да задълбавам повече. Тествах разговора през часовника.... мъка си е (за мен) звука е отврат. Може би има случаи в които ще е полезно но при възможност, по добре през телефона. Няма разкачане гармина, работи без грешка, за екосистемата е така, само дето на мен ми прилича на играчка от киндер, батерията също си отврат. Това ако му пуснеш ГПС и SPO2 (това не знам дали може да работи постоянно) щот даже и пулсомера работи на 5 мин, батерията няма да изкара деня.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, въобще не споря, просто казвам от опит, аз също смятах, че ще може да ми замени епълския, дори и без разговорите и прочие, просто като Смарт гривна, но не стана. Нямам идея защо ми се е разкачал на мен лично, може би има различни приложения за скъпите е евтините модели, просто така ставаше, нямах нерви да се занимавам. Всеки си има вкус, на мен пък Гармините ми приличат на водомери, няма лошо, въпросът е да работи добре. Ако не се лъжа тия скъпите модели имаха и система за плащане. Батерията си и слаба на епълския, но за мен не е проблем, зареждам го сутрин докато работя и го нося цял ден и нощ, сутрин е на 30-40% обикновено преди да го сложа на зарядното. Мен ме устройва, дано някога ги направят с батерия поне за седмица :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имат Гармин пей да, и си е удобно. Най странното е че обичам истински часовници, и имам няколко относително хубави механични, не мислех че някога ще нося електронен, но сега не го свалям. Много ми е удобен.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от SE, мислех че тия часовници са безполезни, а се оказа добро продължение на телефона! Имам 4-5 механични японеца а сега как ще ги нося 😢

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш две ръце все пак, няма да стигнат за всичките, ама ще редуваш механичните ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми много параноично с два часовника на всяка ръка 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е сега, параноично...и на мен ми звучи така да имаш 4-5 скъпи чяковника, ама всеки с хобитата си, а е грехота да не ги ползваш ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от SE, мислех че тия часовници са безполезни, а се оказа добро продължение на телефона! Имам 4-5 механични японеца а сега как ще ги нося

Лека полека ще спреш да ги носиш така стана с мен, само като имам важни срещи слагам истински часовник. 80% от времето съм с електронния. Даже си мислех да си взема кутия за навиване че механиката си иска да е постоянно в кондиция за да е безпроблемна работата%.


Sent from my iPad using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох как ми се ще на мен да намеря часовник, който ми харесва и да спра постоянно да мисля за покупка/смяна на механичен часовник, че взе нещо солено да ми излиза.
Ако с 800 лв мога да си реша проблема, ще е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че това няма как да стане, часовниците са си своеобразно произведение на изкуството, а тия са си електронни че..и но пък са функционални и удобни.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма, че е по-лесно да си погледнеш часовника, вместо да си извадиш телефона от джоба, но и на мен много ми липсва красотата на механиката. Скоро ще нося едно Сейко за профилактика и след това смятам да го поднося.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да няма недоразумения, ще пробвам да понося уоча на сина няколко дена и ако ми пасне, ще си взема нов. Неговия, който отдавна не носи, защото мигрира на андроид, е серия 3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най доброто решение


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като започнах в 10.00, 4 часа сваля и обработва софтуера, 1 час инсталация, час и половина пеъринг-ънпеъринг, накрая едно голямо нищо, хвърлих глупавия уоч и с това мисля да приключа. Ще си нося hublot-а, то се е видяло .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ся друго си е да си погледна колко е часа и да видя че е -5 градуса също хахахахах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
на 14.02.2021 г. at 18:23, ayl написа:

Като започнах в 10.00, 4 часа сваля и обработва софтуера, 1 час инсталация, час и половина пеъринг-ънпеъринг, накрая едно голямо нищо, хвърлих глупавия уоч и с това мисля да приключа. Ще си нося hublot-а, то се е видяло emoji3.png.

Ахахахах...това ме разубеди да взимам 6-ицата :D

Ще си нося Breitling-а и няма да се занимавам с глупости.

И без това проверявам на телефона колко е часа, дори и с часовник на ръката :D :D :D

Amazfit T Rex-а седи в гардероба, не мисля че му трябва Apple Watch за компания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като започнах в 10.00, 4 часа сваля и обработва софтуера, 1 час инсталация, час и половина пеъринг-ънпеъринг, накрая едно голямо нищо, хвърлих глупавия уоч и с това мисля да приключа. Ще си нося hublot-а, то се е видяло .

Сега излезе Garmin Enduro. Разликата с 6Х е в батерията. Ендурото издържа месец с едно зареждане и нормално ползване. Да ти кажа, че от поне 7-8 месеца не съм сложил друг часовник на ръката. Толкова свикнах, че даже ролекса само го навивам през 2-3 седмици и пак в кутията. Смарт функциите са ми предостатъчни - чета си съобщенията от всички месинджъри, гледам кой ми звъни, телефонът ми винаги с мютнат звук, което е супер. Е, не мога да говоря от часовника, но такова нещо не бих си причинил никога, не живея в Стар Трек. Имам си airpods pro за тази цел. Спортните функции са супер, сапфир стъклото ти е ясно как е откъм драскане, всичко си настройваш за 5 минути. Може даже да му качиш музика, има 32GB сторидж. Или пък може от него да си управляваш плейъра на телефона. Чак ми е гузно да си гледам колекцията вече, все едно съм прелюбодеец. Епълското аки не бих си го причинил по много причини - да си зареждаш часовника всеки ден, айде няма нужда. Да му слагаш протектор на дисплея, да го сваляш в морето и басейна, абе не ми се изброява даже. Гармин Феникс/Ендуро серията си е часовник за всичко. Спорт, експедиции в планината, кеф, здраве и т.н. Удрям го, блъскам го, не го мисля въобще. А, и не излиза нова версия всеки няколко месеца, та да се чувстваш преебан. Гледам Епъл вече са обявили 7, честито на гъзарите със шестиците :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...