Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Event 18.10.2021


ML16

Recommended Posts

Честито!

Единственото, което до този момент ме притеснява, е дали не го взех с малко рам (16). Доста видеа съм гледал в тубата за "стария" М1 и сега за новите чипове и всички казват, че с unified memory реално по-малко памет стига в сравнение с преди. Старата ми 15-ка е с 16 и ми е било винаги достатъчно.
Аймакът обаче беше с 32, а в последствие ъпгрейднах с 64, че в някои моменти при силно натоварване се задъхваше.


-------
М/у другото, продавам си старата машина (MacBook Pro 15" Retina (2.9 i7 | 512GB SSD) TouchBar Mid-2017), която е в (като) ново състояние с 63 цикъла на батерията. Ако някой има интерес, да ми пише на лично.

По някое време обмислям и iMac Pro да пусна в продажба.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах основни притеснения за рам паметта, наистина зависи как ще се натоварва. Първи впечатления, дисплеят е много много по-добър от на старото ми про 2017. Говорителите също са много добри. За батерията ще споделя по-късно. Сега слагам PremierPro и ще го натоваря да видим как ще се представи. Но от изгледаните видеа до момента, не мисля, че ще бъда разочарован. Ноча мислех, че ще дразни, но както и на iPhone, след 10 мин. вече не прави впечатление. Ако имате някакви въпроси или желате да тествам нещо, казвайте с удоволстви ще помагам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече един ден ползвам една 16-ка. Много съм впечатлен от машината.

Дисплея е страшен, изключително добре изглежда, ноча въобще не се забелязва, на Full Screen видео изчезва изцяло.

За момента от към performance няма какво да кажа, освен че лети, утре смятам да си поиграя малко с Final Cut и Lightroom.

Камерата е fine, нищо особено ама определено е по-добра от предишните, но не може да се сравнява примерно с предните камери на iPhone-ите.

Клавиатурата е много приятна на усещане и за ползване. Звука от колонките му е супер, особено за лаптоп.

Батерията тепърва ще показва, как ще се държи но за ~6 ч. screen on падна с 25% /Web, mail, office, инсталация на софтуера, който ми трябва, Apple Music/, освен това въобще не е загрявал дори отдолу метала е хладен.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз не успях да откажа 16ката и сега ще има дилема, кой от двата да запазя. 😁😁

24C5DD07-9EC9-48CA-ABEE-D653E458BDD7.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е дилема :) Трябва да си отговориш на въпроса дали това ти е основен компютър и дали портативността е от решаващо значение. И двата ще ти вършат прекрасна работа без значение какви конфигурации са.

Моята 14-ка я чакам днес или утре. Все още единствено се притеснявам дали не сгафих с 16гб рам.. Лайтрума си ги яде яко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да използвам темата да питам
MacBook Air M1 16GB ще ми свърши ли работа за кодене с Visual Studio/PyCharm?
Държа да е лек, компактен и с много батерия, че напоследък много работя от кемпера и по къмпинги. 

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, DreamcatcheR написа:

Колко да е дилема :) Трябва да си отговориш на въпроса дали това ти е основен компютър и дали портативността е от решаващо значение. И двата ще ти вършат прекрасна работа без значение какви конфигурации са.

Моята 14-ка я чакам днес или утре. Все още единствено се притеснявам дали не сгафих с 16гб рам.. Лайтрума си ги яде яко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Ами 16ката е М1 Max 32GB. Ползвам  основно Blender и Final Cut. Не успях да изтормозя 14ката до сега, но няма да рискувам и ще си оставя 16ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И така реших се. И 14ката заминава. Ако има мераклии след 15 декември съм в България. 14 M1 Pro 16gb 1tb Space Grey. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Привет Колеги! Не знам дали е тук мястото да споделя, но не намерих по-подходящо. Наскоро подарих моите Airpods 2 на едно дете и останах без слушалки. Ползвах временно Про-то на сина ми, но с тези тапи не мога да свикна и миналата седмица си взех Airpods 3. Вързах ги с телефона и разочарованието започна. Плътен, но много тих звук в сравнение с Airpods 2 , за Aipods Pro, да не говорим. Усилвам ги над средата за да чувам нещо в затворено помещение. На улицата ги усилвам почти до край, за да мога да проведа разговор или да чуя музиката. Ако трябва да ги сравня с 2-ката, тях ги усилвах на 30% и всичко е супер, докато тук на 60% и е под съмнение. Върнах се в Айстайл и казах, че не са ОК. Взеха ги за сервиз и днес ми ги върнаха със следната констатация - ‘’Практическият тест показа по-тихо приемане от микрофоните на слушалките. Почистени говорители на слушалките, устройството успешно преминава практическия тест. Направи се еднократно изключение за почистване. Описание на почистването, IOS почистване.’’

Ако не беше жалко, щеше да е много смешно. Взех си слушалките и ествсвено, няма промяна.Чувал съм глупости, ма такива не бях, което ме кара да се чувствам още по-тъпо. Предполагам, че доста хора ги имат, нека някой сподели  мнение, за което ще съм много благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ги "почистиха" и кое се чисти на нови слушалки? :tooth: Отвори си кейс в епъл и поискай връщане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено са с проблем. Имам airpods 3 и за мен това са airpods тапите с най-добър звук (изключвам про, защото и на мен не са ми удобни и постоянно ми се изваждат от ушите, свирят добре само като ги натисна навътре).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

‘’Прави се еднократно изключение за почистване….” Усещам огромен компромис спрямо мен. 
 

411E8E21-57B9-48A5-892C-D8870A0381E4.jpeg
 

Обаче не мога и да предположа, какъв е проблема. Явно е генерален, след като и двете свирят/звучат тихо. Да беше едната поне, тогава е ясно, ама и двете. Ще потърся някой покрай мен с такива, поне да се уверя колко, голяма е разликата с моите, “почистените”.

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...