Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Как правилно да зареждаме iPhone?


Tsureto

Въпрос

Здравейте и предварително се извинявам ако това е дискутирано доста пъти, но не намерих конкретната информация.

Взех си 13 Pro и чета, че не трябвало да пада под 20 процента. Трябвало да се зарежда до 80 процента. Не трябвало да се оставя цяла нощ на зарядно и какви ли не неща. 

Та питането ми е, как правилно да зареждам този телефон, зада не навредя на батерията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Всичките ми телефони съм ги зареждал когато падне под 20% и го оставям да се зареди на 100%. До сега проблем с батерия не съм имал. А тя си е консуматив и не е вечна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това да не се оставя през нощта са пълни глупости - има си специална настройка за оптимизирано зареждане. Включваш я и зареждаш по едно и също време, а телефонът се научава кога да стигне 100% според това в колко часа го сваляш от зарядното. Като цяло 13 Про и 13 Про Макс имат страхотни батерии и не би трябвало да ти създават грижи. Свиркай си.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А оставянето цяла нощ на зарядно вреди ли по някакъв начин, до сега на самсунга ми така процедирах, но все пак да ви питам? Ясно е, че е консуматив, но няма да е ок да се скапе след половин година, примерно…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Реално бързото зареждане е до 80% след това между 80% и 100% е нормално (бавно). Аз лично минеше ли 80% във повечето пъти го махах от зарядното ( не виждам смисъл от бавно зареждане)

Sent from my OnePlus Nord

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
А оставянето цяла нощ на зарядно вреди ли по някакъв начин, до сега на самсунга ми така процедирах, но все пак да ви питам? Ясно е, че е консуматив, но няма да е ок да се скапе след половин година, примерно…

Точно оптимизираното зареждане пази батерията в тези случаи. Всяка вечер слагаш телефона на зарядното, той е е зарежда бързо до 80%. После стои на 80% и час-два, преди да дойде времето, по което го взимаш обичайно, се дозарежда до 100%. Аз така зареждам, макар и с 20-ватово зарядно и съм супер. Вече втори телефон.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С това оптимизирано зареждане като изкарате 5 години с 80% здраве на батерията ми звъннете. 5S-а винаги съм зареждал до дупка(през нощта) и съм го оставял да угасне. Пет и половина години отне да падне здравето на 79%. Сега съм с SE, което гони шеста година и батерията едва сега е за смяна. Това с оптимизираното зареждане го имаше като приложения в Сидиа и апстор навремето, и беше причина да си изхвърля батерията на 4S-a на втората година. Аз, казах, хауг! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, Alxx® написа:

С това оптимизирано зареждане като изкарате 5 години с 80% здраве на батерията ми звъннете. 5S-а винаги съм зареждал до дупка(през нощта) и съм го оставял да угасне. Пет и половина години отне да падне здравето на 79%. Сега съм с SE, което гони шеста година и батерията едва сега е за смяна. Това с оптимизираното зареждане го имаше като приложения в Сидиа и апстор навремето, и беше причина да си изхвърля батерията на 4S-a на втората година. Аз, казах, хауг! :)

Значи според теб е по-добре да бъде спряна тая опция и да се зарежда телефонЯ по цяла нощ без да ни дреме от нищо и няма да има ядки..? Едно време като имах SE и правех така после страдах :D

затова сега реших да поразпитам и аз...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така или иначе,не се зарежда цяла нощ.Мятай го на зарядното и не се занимавай с проценти


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега вечерта ми е на 50 процента. Демек няма смисъл да го слагам на зарядно за през нощта, защото имам батерия. Но пък така ще прецакам това обучение което колегите по горе споменаха. Един вид телефона да зарежда предпазливо и оптимално. 
Оф нещо всичко е бая сложно с тая батерия на тия айфони.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оптимизирането не го ползвам,обичам като стана и да е на 100%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 11 часа, pepo1919 написа:

Оптимизирането не го ползвам,обичам като стана и да е на 100%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Проблема е че след като минах на айфона вече батерията не ме изкарва от сутринта до вечерта до 22/23 и се налага да го заредя а така на другия ден сутринта няма да е на 100 процента и става тъпо…в края на краищата спирам оптимизираното зареждане и цяла вечер в контакта и нищо няма да му стане я

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля си, че нещата са изкуственно усложнени. Ако за батерията е по-полезно да бъде заредена до 80% може би в настойките на мобилното устройство трябва да има възможност за избор до

каква процентна стойност трябва да стигне заряда. Изкуствения интелект с който искат да познаят доколко трябва да заредят батерията като, че ли не успява да сработи. За мен примерно 80% от капацитета на батерията за ден е предостатъчно, но няма да започна да следя докъде е стигнал заряда. Мисля, че съм виждал лаптопи на които в BIOS можеше да се зададе максимална процентна стойност на заряд. Разряда също можеше да се ограничи. При достигане на критична минимална стоност лаптопа изключваше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0
преди 1 час, gorgior написа:

И какъв е смисъла от това да си ограничаваш заряда и разряда на батерията????? Ако батерията ти се изтощи до нула устройството ще се изклкючи така или иначе, а това с 80% заряд е все едно да кажеш, че за резервоара на колата е по-полезно да го зареждаш на 80%! В крайна сметка сте си купли устройства за да ги ползвате, а не да им треперите на батериите.

П.П. Представих си как софтуерно се задава  Макс заряд 80%  и под 45% да гасне. Баси далаверата! 🤣

Различни хора, различни гледни точки. Ако мога да задам максимална стойност на заряд ще се удължи живота на батерията. Поне така твърдят от Апъл. Склонен съм да им вярвам. Това означава, че по-дълго време ще ползвам оригиналната батерия. Аз досега не съм срешнал някой който да твърди, че сменената батерия се държи като оригинала. Тази логика подхожда за хора които неискат или нямат възможност да си сменят често мобилните устройства. Пада на батерията до 0 е много вредно за батерията (лични наблюдения). Посления macbook pro който след 12 години спря да работи ползва оригиналната си батерия над 10 години... 

Ако често си сменяш телефона всичко което съм написал по-нагоре не е за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 6 часа, Rozoveca написа:

Този адаптер дали е ок ? 

Ако ще купуваш от Емаг, гледай за това доставчика да е самият Емаг, а не външен търговец, както е в случая с посочения линк, защото така шансът да попаднеш на менте е огромен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Личните истории с някакво устройство са само за собствена употреба. Свободни сме да си вадим каквито искаме изводи, но те недоказват нищо.

Ето малко информация от нета която потвърждава написаното от Apple. Аз също съм се сблъсквал със твърдения от Apple, които не се оказват истина.

Случая обаче е малко по-различен:

https://www.popsci.com/charge-batteries-right/

https://batteryuniversity.com/article/bu-415-how-to-charge-and-when-to-charge

https://batteryuniversity.com/article/bu-808-how-to-prolong-lithium-based-batteries

Мисля, че нямам какво повече да добавя по темета. Всеки може да си остане на мнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами всъщност на мен ми бяха полезни линковете, защото ми се потвърдиха някои лични наблюдения.
Например, лятото използвайки магсейф, телефонът загрява и не се зарежда до 100% за цяла нощ. Това е при ~27 гр температура.
Като цяло и аз оставям телефона да се зарежда цяла нощ и през деня дозареждам понякога. Почти винаги зареждам с магсейф - кабел или Дуо зарядното на Епъл, т.е. все оригинални аксесоари. Не ползвам 5Г, но телефонът ми 12 про макс отдавна не може да изкара пълно денонощие на 1 заряд. Здравето на батерията е 85% за 15 м. употреба. Опцията за оптимизация на зареждането първоначално ми беше пусната, но т.к. не видях ползи от нея (здравето падаше главоломно), я изключих поне да не ми създава проблеми като дозареждам през деня.
По-лоши показатели не съм имал с никой друг айфон досега.
Радвам се, че закупих телефона с Епъл кеър, който включва замяна на батерия, ако здравето падне под 80% през първите 2 години, а това както гледам определено ще се случи, така че ще се възползвам. Но тези факти не говорят добре за батериите и като цяло айфон моделите, които излизат последните години.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И по мои наблюдения батериите стават все по-зле и по-зле с годините. При един и същ начин на ползване на телефоните и зареждане с оригинални аксесоари, дори и не безжично, продадох XS-a на 87% здраве на батерията на 3 години, на 12 минито ми е толкова сега, след само 1 година. Вече не ми пука обаче, като се скапе ще сменя или батерията или телефона, не мога да правя всякакви гимнастики за една батерия.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За батериите е ясно, че стават все по зле. Но явно не е от софтуера. Старият ми XR гони 4та година и е на 87%, 12ка мини сега направи година и вече е на 87%. Явно качеството на батериите не е това което беше. А XR е в малкия откак съм с 12ката, и той го спуква от клипове и игри.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм твърдял подобно нещо. Казвам, че видно новите не са толкова качествени.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен батерията си ми кара доволно, ако го ръчкам много изкарва деня, ако нямам време да чопля - 2 дни.
Май трябва да проверя колко ми е здравето на батерията че, да почна да се притеснявам ако е нужно.
Иначе най-правилно айфоните се зареждат със зарядно и при нужда default_wink.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 22.03.2022 г. в 10:41, gorgior написа:

Сега, ако кажеш, че и околната температура мериш (гледам важно е! :) ) преди зареждане, те признавам! 🤣

Всички тези линкове, които си дал са за зареждане на батерия в лабораторни условия и носят информация, която е 40% неприложима в реални такива. 😉

Колко често си зареждаш телефона при минусови температури?!

Обръщам внимание колко се загрява батерията по време на заряд и натоварено ползване на мобилното устройство(телефон, таблет, нотбук).

Питам се дали това, че телефона се е запалил в джоба ти, няма пряка отношение към разбирането ти за заряда и използването на батерийте в мобилните устройства?!

Въпроса е риторичен и не се нуждае от отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Слави клашъра каза, че батерията пада бързо, когато е в джоба. Трябва да държите телефоните на разстояние и ще държат повече.

 

😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...