Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Има ли пазар втора ръка за епъл уоч?


Recommended Posts

Здравейте,

Има ли възможност, както при айфоните, човек да продаде стария си часовник и да взема всяка години новия модел (ако си струва и има достатъчно основание и промени за това, разбира се)? Въпросът е общ към тези, които имат такива часовници от години. Не ми се ще да получа отговори от типа: продай го в olx или bazar.bg. 

Аз от много години позвам айфон, преди сменях всяка година, сега през една, и никога не съм имал проблеми да продам стария си на половин цена (винаги съм смятал, че има феър плей и за продавача, и за купувача при сделка на половин цена). Как стои въпроса с часовниците? Ще мога ли да продам моя на половин цена при положение, че няма следи от употреба по него (много пазя, да знаете :) ) и батерията е на 99 %?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах какво искаш. Някой дилър на Епъл да ги изкупува или? Айстайл имат програма за изкупуване, но не знам дали важо за часовници, но като гледам какво предлагат, едва ли ще ти хареса цената. Така че, остава ти само отхвърления вариан - обява по сайтовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да не ти се ще но OLX и Базар са ти най-добрите опции. При някой ритейлър ще получиш 1/3 от цената която ще му вземеш в сайтовете за продажба. Казвам ти го от личен опит. Последния месец ми се наложи да взема два бр iPhone 11 от OLX и направих страхотни сделки.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел продаваш и на какви пари, оглеждам се за нещо но не ми се хвърлят пари за последен модел.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има група във фейса, гледам доста предлагат, ама дали се купуват, няма как да знам. Можеш да пробваш като решиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Часовника е доста по лична вещ от телефона и няма пазар за втора ръка часовници. Все пак през по-голямата част от времето е на тялото ти, и е пропит с пот.

Да си продаваш часовника втора употреба е Все едно да се продаваш гащите или чорапите втора употреба.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости, часовникът да не е от плат, а и да беше - пере се. Малко хора имат такива предразсъдъци и слава Богу, щото по тази логика и телефоните ги държим в ръце и ги плюем докато говорим, та дай направо в боклука като си вземем нови.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си права. От хигиенна гледна точка ако махнем металните каишки, останалите не са за употреба за повече от един човек. 

В крайна сметка всеки си преценява, човека пита за мнения. Лично за мен, часовници и слушалки, не са типични продукти за 2ра ръка, но за всеки влак си има пътници 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш каишките и в кофата и си купуваш нови.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз моя часовник го мия със сапун всеки ден като се прибера,особено сега в жегите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Braided solo - новата ми каишка, много удобна и угледна. И аз го “пера” часовника често, не виждам проблем.
Купувал съм и часовници втора ръка даже с кожени каишки, не виждам проблем. Това с хигиената е преекспонирано нагоре в тая тема. Като измиеш гумената каишка с вода, става като нова.760b9f46cae92d7e202a71f28c6ada26.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot-2022-08-07-at-15.52.09.png

Screenshot-2022-08-07-at-16.23.18.png

 

Аз мойте си ги ресторвам , за пълна хигиена и душевен мир :D

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мой лични наблюдения, най-добри шансове имате във фейсбук групите. В другите сайтове/платформи за втора ръка, има много излишно пазарене и често може да сте навътре с една/две куриерски услуги. Не че същото не е възможно във фейсбук, но по мой наблюдения, процента за прецакване е по-нисък. Не виждам нищо лошо във втора употреба смарт часовници, но слушалки... Аз лично не бих си взел използвани слушалки, говорим за мръсотия на микроскопично ниво, колкото и да чистите - пак ще остане нещо там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Старият ми часовник, iWach 3 го продадох тази година за 220 лв. Батерията беше на 80%. Пазар има и продуктите на Apple си държат донякъде цената. Не виждам някакви проблеми от хигиенична гледна точка - измиваш каишката и часовника със сапун и е като нов (стига да е пазен).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз си продадох преди седмица watch 7, 45mm. Четири месеца го носех, но определено не беше моето нещо. Парите, които му взех - 680лв, без никакви пазърлъци, лично предаване, момчето си го огледа добре пробва го и всичко приключи. 
Вчера си продадох стария айфон 11 pro max 256 бг - 900лв. Честно казано за перфектно запазен телефон не ми се даваше за толкова. Мислех да му взема 1000. Не защото ламтя за 100лв повече, а знам как съм го пазел и знам че е перфектен, НО продадох го за толкова заради личното предаване. Никога не изпращам по куриет. (мои съображения). Всичко трябва да е лице в лице. Преди 7 имах watch 6 и него продадох без проблем в същия ден в който пуснах обявата пак с лично предаване. Според мен има пазар са смарт часовниците и то прекалено голям, час се чудя защо. Взех 7 защото е по голям, по голям дисплей но и това не ми задържа желанието. Според мен Епъл винаги ще имат пазар. Искам да си взема отново смарт часовник, но този път на Гармин. Е там вече не знам дали ще има продаване ако пак ми досади. Но предвид батерията най- вероятно няма да го има този досаден момент със зареждането, което ме изнервяше на макс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз продадох моя и ще купувам осмицата. Надявам се да не иска телефона да е ъпдейтнат на 16, че мисля да си стоя на 15 засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си продадох преди седмица watch 7, 45mm. Четири месеца го носех, но определено не беше моето нещо. Парите, които му взех - 680лв, без никакви пазърлъци, лично предаване, момчето си го огледа добре пробва го и всичко приключи. 
Вчера си продадох стария айфон 11 pro max 256 бг - 900лв. Честно казано за перфектно запазен телефон не ми се даваше за толкова. Мислех да му взема 1000. Не защото ламтя за 100лв повече, а знам как съм го пазел и знам че е перфектен, НО продадох го за толкова заради личното предаване. Никога не изпращам по куриет. (мои съображения). Всичко трябва да е лице в лице. Преди 7 имах watch 6 и него продадох без проблем в същия ден в който пуснах обявата пак с лично предаване. Според мен има пазар са смарт часовниците и то прекалено голям, час се чудя защо. Взех 7 защото е по голям, по голям дисплей но и това не ми задържа желанието. Според мен Епъл винаги ще имат пазар. Искам да си взема отново смарт часовник, но този път на Гармин. Е там вече не знам дали ще има продаване ако пак ми досади. Но предвид батерията най- вероятно няма да го има този досаден момент със зареждането, което ме изнервяше на макс.

Гармин се продава още по-лесно, щото е пъти повече часовник. Аз ги сменям през 2 поколения и заминават в olx за секунди. Apple Watch е единственият продукт на марката, който не притежавам и никога няма да си взема докато трябва да го зареждам всеки ден. За мен това не е часовник.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накара ме да си ъпдейтна телефона, за да се свърже с часовника… Гадост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модерен си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...