Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 14 / Plus / Pro / Pro Max


DreamcatcheR

Recommended Posts

Здрасти! Моделът, към който твърдо съм се насочил е 14 Pro 256. Не говоря за Pro Max, който ми идва голям откъм габарити, пък и си е 200 лева отгоре на "чистото Pro", минавайки 3k. В множеството от "доказаните" сайтове устройството се предлага на цена от 2899 лв. От Йетел ми го предлагат за малко под 2.6, което не е 500 лева, както се изразих, заблуждавайки се от цените на устройството по време на кризата с доставките, но все пак си е доволна отстъпка от 300 лева, за която си струва да се изчака малко повечко, но пък нещата се проточиха много повече, отколкото очаквах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 175
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • venelin111111

    24

  • algor

    13

  • simba4

    11

  • kal1ch

    9

Приключи драмата с недостига на iPhone 14 PRO и PRO MAX - има яко айфони!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Такива са и моите наблюдения. За това и се чудя защо от Йетел все още нямат наличности на устройства, при положение, че вече дефицит няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте!
Бих искала да попитам, дали е добра идея да си закупя телефона от онлайн магазин? Става въпрос за 14 про макс, понеже видях, че го продават за около 2500лв, при положение, че реалната цена на телефона в големите вериги е около 2900-2950, което си е 400-450лв разлика.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Йоана, няма проблем да вземете апарата от онлайн магазин, като единствения проблем е как ще обслужат втората година от гаранцията и доколко са коректни в това отношение. Иначе първите 12 месеца е ясно - при проблем носите директно в оторизиран сервиз и няма значение откъде е купен.

Иначе аз бих ви посъветвал за под 2500 да си вземете апарата от Олх с гаранция към оператор, Техномаркет или Технополис. Има оферти доволно и ще ви излезе още по-евтин и с по-добра 24-месечна гаранция.

Ако ви е интересно казаното помислете и споделете и ще погледна някои от търговците в Олх, които познавам лично да ви свържа и така всичко ще бъде точно и коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е интересно, на колко от вас им се е налагало да носят апарат по гаранция през втората година?

🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, на мен досега не ми се е налагало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който ползва апаратите си по 2 години да каже.

Иначе в тези времена на безумно скъпи апарати, на един човек може да се наложи да сервизира апарат втората година и по-добре да има гаранция, мисля аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Просто ми беше интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията е добре да я има.Веднъж съм я ползвал и то през първата година за замяна на един 5s,но пък познати имаха бая драми.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отзивите.

Значи мога да се доверя на даден търговец от ОЛХ, ако телефонът е запечатан и се предлага с  2г. гаранция?

Понеже разгледах и видях няколко подобни оферти - телефонът е все още запечатан и към него 2г. гаранция към оператор.

Предполагам тогава всичко би било наред.. :)

Но, защо някой би закупил телефон на по-висока  цена без да го ползва дори и след това би го продал на по-ниска цена? Нещо не мога да разбера :D 

Просто искам да съм максимално сигурна в избора си при подобна покупка.

Благодаря отново и лека вечер на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е интересно, на колко от вас им се е налагало да носят апарат по гаранция през втората година?


6S Plus се развали на 22м от гаранцията. Занесох го в Теленор за сервиз , след седмица получих чисто нов апарат.
Така ,че си заслужава в тези времена особено да има 2г гаранция


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Йоана Димитрова написа:

Здравейте и благодаря за отзивите.

Значи мога да се доверя на даден търговец от ОЛХ, ако телефонът е запечатан и се предлага с  2г. гаранция?

Понеже разгледах и видях няколко подобни оферти - телефонът е все още запечатан и към него 2г. гаранция към оператор.

Предполагам тогава всичко би било наред.. :)

Но, защо някой би закупил телефон на по-висока  цена без да го ползва дори и след това би го продал на по-ниска цена? Нещо не мога да разбера :D 

Просто искам да съм максимално сигурна в избора си при подобна покупка.

Благодаря отново и лека вечер на всички!

Варианти различни - едни взимат на лизинг и продават на по-ниска цена, защото им трябват в момента пари в брой.
Други взимат с преподписване на най-висок план и цената на апарата идва по-ниска от пазарната и продават с “печалба”.
Трети имат много карти на фирма или на физ. лице и взимат апаратите без да плащат  и каквото и да вземат  като пари все са “напред”…

Ако решите да ви свържа с някой от познатите ми драснете едно ЛС да не спамим темата, но мисля и сама можете да се оправите да си вземете 14ПМ 128 за около 2200 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проблем е ако спрат да си плащат лизинга, защото тогава телефонът се заключва. Това важи само за тези, които са от оператор. От магазините няма да има проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това прилагано ли е някога в България? Чувала съм го за чужбина преди, но тук даже първият ми айфон беше втора ръка, заключен към Теленор и в последствие, след като го продадох се оказа при опит за отключване, че лизингът не е плащан, но телефонът продължи да си работи с карти на оператора.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прилагано е. По-назад бях дал връзка към тема, в която се обсъжда подобна практика. На други места съм чел, че такъв тип заключване става и за айфон.

Заключен телефон

Редактирано от plm_79
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То става, ама дали се прилага питах, защото както вече казах, аз имам точно обратния пример.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Anthony написа:

Проблем е ако спрат да си плащат лизинга, защото тогава телефонът се заключва. Това важи само за тези, които са от оператор. От магазините няма да има проблеми.

Не се заключва Apple - около мен има 20 души (поне) с апарати на лизинг, спрян да се плаща след първа вноска и вече си работят повече от 2 години (говоря за 12 Про макс, 13 Про макс и 14 Про макс).
Апаратите са произволно и към трите оператора.

пп. Приятели във Виваком ме предупредиха, че заключване вече се прави към Самсунг с неплатен лизинг към този оператор.
Странно ми е, но казаха, да се има предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой има ли идея, защо цените на 14pro 128 и 13pro 128  почти се изравниха?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в сайта, в който си взимам айфони ofisitebg.com разликата е 50 лева. В други сайтове като best buy, даже 14pro e по- евтин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цялата серия 13 е най-продаваната евър, защото 13 се счита за щастливо число от доста хора. Виж че по целия свят се празнува петък 13ти. За това хората търсят повече 13ки от 14ки.

Иначе сериозно, всичко е до търсене и предлагане. При айфон, колкото е по-стар модела, и при неотваряна кутия, толкова повече му се вдига цената. През февруари така беше продаден iPhone от 1та генерация за $63,000. Така ако сега имаш нов неотварян айфон 13, след 50 години ще му вземеш доста пари, поне $163,000 според мен 😉

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple спряха продажбата на 13 Pro/Pro Max септември и са излезли от производство, като от март пуснаха обновени. Наличните бройки вероятно се изчерпват глобално, 6 м по-късно. При това положение, особено в магазини като посочените от теб, са възможни всякакви аномалии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Обмислям покупката на 14 про макс от емаг. Предлаган от емаг а не от трети търговец. Ако някой е купувал от там, може ли да сподели дали има слот за сим карта. В България започват да се прокрадват версии които са само с есим. Поради ред причини за мен е важно да има слот. Питах в емаг - чакам отговор вече четвърти ден.
Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От ЕМАГ си купувам само вносна бира! Виж БГ веригите, там нещата са гарантирани!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...