Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Питане относно MacBook Pro 14 (2021), M1 Pro, RAM 16GB, 512GB SSD


niksan76

Recommended Posts

Здравейте,

Дойде време да сменя стария Air от 2015г. и се възползвах от черния Петък, купих си миналогодишното Pro 14 (2021), не че има по-ново де. Колоегата от доста време ми хвали новия Air s M2 и това как батерията му кара адски много, но реших да заложа на 14 Pro , с идеята че и неговата батерия, не трябва да отстъпва.  За съжаление останах доста неприятно изненадан - за 1-2 часа настройки на профила и малко клипчета от тубата за тест и батерията се стопи от 50% на 16%., което е далеч от възможностите на Aira-a. Искам да попитам, има ли някой с наблюдение над този Макбук, което да сподели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първите 1-2 дни след активираното е нормално да пада по-бързо, в background-a текат различни процеси на оптимизации, iCloud-а също точи батерия в началото докато синхронизира данните. След този период живота на батерията би трябвало да се подобри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искренно се надявам, защото купих същия и на сина ми и ако няма промяна, неговия няма и да го отваря, а направо заминава в борсата. Далеч съм от идеята да кара 2 дни на видеа, но пък да кара 3-4 часа колкото 7 годишният ми Air, не ми е ОК. Писна ми да излизам по работа и да мъкна зарядно и за лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам същия модел от близо година. При интензивна работа батерията ми държи 7/8ч.( дори до 10ч., но рядко). Никога не ми се е случвало да остана без батерия.  Винаги си нося зарядно(в колата), но до сега не ми се е налагало да го ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остава надеждата, проблема да не е в моя телевизор. 😛

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с този модел, и при интензивна работа и филми под 8 часа не падам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези 50% от които сте започнали да използвате машинката, ако са били фабричния заряд, то е повече от нормално да не изкара много.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина бяха фабричните и сега тествам как е след пълен заряд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината е топ. Направил си правилния избор. Изобщо не се притеснявай. Батерията си кара доста повече от старите лаптопи с интелски чипове. Загрява по-малко и е много много по-бърз. Като прибавим прекрасния дисплей и многото портове + компактен размер, не мисля че има по-добър лаптоп на пазара.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си сгрешил, лаптопа е супер! А батерията ще започне да държи доволно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях като теб, останах разочарован в първите няколко дни от батерията, но след това нещата се промениха и сега я зареждам много рядко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички, ще я наблюдавам и се надявам да започне да издържа повече. Сега му настройвам баракудата за VPN-a и ще видя как ще се държи и като се вържа за компа в офиса. Остава да ми пратят и гаранцията от EMAG, че ме въртят вече 2 дни иначе ще им върна и двата (на сина не смея да го отворя още), но това е тема за друго място, не за тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

каква фактура чакаш от Емаг? Емаг фактури не дават, имаш я в електронен вид в профила ти с който си ги купил. Същото важи и за гаранцията!

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямам нищо, само електронната фактура от търговеца (през външен търговец съм). На сайта на EMAG нямам нищо. Писах им, звънях им, празни обещания и нищо повече (веднага щели да се свържат с търговеца, това им било задължението, като посредник). Звънях и на търговеца, всичко на румънски, няма как да се оправя. Изрично питах куриера, защо нямам гаранции в кутиите (повечето външни търговци слагат хартиена гаранция в кашона), увери ме, че ще получа. Е да, ама не!:sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция за продукта не ти трябва, но документ за покупка ти е необходим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете, дедо попе, и двете. Според законодателството търговската гаранция е 24 месеца, а продавачът в случая е емаг. Аман от заобикаляне на закона.

П.П. Посредникът винаги е л@йно, както се казваше в един любим сериал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълна м@лоумщина! Имам електронна фактура от търговеца и Разписка, играеща роля на касов бон, от куриера. За другото са решили, че няма нужда, ако мине. Казах им, че до утре ако нямам нищо, в Понеделник им връщам всичко.
“Аааамиии, както си решите”

Дреме им на тях.☹️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Електронната ф-ра ти е достатъчна, ако си платил чрез банков превод или дебитна/кредитна карта, ако е с наложен платеж си пазиш к.бон от куриера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление платих кеш, куриера изрично звъня да приготвя парите в брой. Издаде ми една разписка, от нещо като касов апарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За една година от Apple нямаш проблем, но за две години ти трябва гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кеша над 5000 не е ли забранен?
Все си мисля, че двата лаптопа са повече :-)
Честно казано не знам как давате една торба с пари за нещо и не искате фактура( електронна или хартиена) и гаранция още при получаването. Ама те ми обещаха и ме мотаят …
Да не ни мотаеш ти ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То принципно има значение дали са взети на фирма с фактура или на физическо лице.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неиздаването на платежен документ във физическа форма(в случая) си е нарушение, без значение фирма или частно лице. Връщай им ги, снимай каквото можеш и ги топни на НАП. Мнооого са нагли емаг, много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, zlia написа:

Честно казано не знам как давате една торба с пари за нещо и не искате фактура( електронна или хартиена) и гаранция още при получаването. Ама те ми обещаха и ме мотаят …

Фактура ми е пратил търговеца на Емаг, а куриера ми пусна от апарата една Разписка с данни на доставчика, печат и платената сума. Единствено гаранцията не беше в кутията (надявах се, че ще я получа след това по електронен път), което в случая ми е важно и което си изисквам от Емак, защото румънски не знам и няма как да се разбера с румънския търговец (мога да го упомена, но не знам дали е редно).

Иначе да, Alxx е прав, връщам им ги, а документите на НАП, КЗП и който се сетя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз в момента съм в разправии с тези мошеници от Емаг. За друга стока, но това няма значение.
Тези техни външни търговци са до един измекяри. Всичко по процедурите за стока от външен е сложно, неудобно за клиента и увъртяно.
Исках да върна стока неотговаряща на описанието. Стартирах си процеса на сайта им. И никой повече не ме потърси. След няколко дни питах Емаг какво става - те си били описали как да се оправям сам с външния да си го търся. Те не вдигаха цял ден. На следващия някой вдигна и ми се накара от къде съм имал този телефон, той не бил за клиенти (номера е от сайта на Емаг...). На третия ден опити се свързах на "правилния" номер с някой и се разбрахме да върна стоката обратно по Еконт (за моя сметка, докато стока директно от Емаг си пътува за тяхна). В описанието на процеса за този търговецц пишеше от където е дошла пратката - там да ходи. Да, ама "търговеца" е с адрес на апартамент  в Студентски град... пускам до до офис до поискване, както е дошъл. Те няколко дни не си взимат стоката. Еконт почват да ми пращат  нотификации за непотърсена стока. Накрая след разправии и с Емаг и с външния си я взеха. И все още си чакам парите. 14-дневния срок по закон изтече вчера и още ги няма.

Междувременно покрай този цирк и крайно грубото отношение на Емаг, бях пуснал и искане по GDPR да ми деактивират акаунта при тях и да ми изтрият данните. И за тази процедура нищо от закона не са спазили. Нито ми отговориха нещо, нито са ме изтрили още...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...