Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock на iPhone 3G/3GS/4 чрез Ultrasn0w


Sladichuk®

Recommended Posts

Има ли някакъв начин да се обясни на прос човек, като мен, стъпка по стъпка как става това отключване и прочие. Телефона си работише добре, докато не реших да го ъпгрейдна до последна версия през iTunes, след това поиска сим без пин и му я дадох, след това поиска активиращ сим чип който няма как да му дам и нищо повече не мога да направя. Преди да смени софтуера на телефона, програмата направи бекъп на телефона, но незнам къде го хвърли и как да го използвам. Та има ли начин да си съживя iPhone-a и ако да, какъв?!

Благодаря предварително.

С уважение: Искрен Иванов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за простите човеци като теб:

- първо има раздел с правила, където има теми за начинаещи;

-после има N броя ръководства за всичко;

-освен това има и търсачка на форума;

-за капак– има опция за лична комуникация с по–знаещи;

- а накрая – има наказания, и то не само за нечетене, неползване на търсачката, пляскане на постове където и както падне и то по елементарни проблеми, но и за неграмотно и като в чат писане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с 3.1.2, ще бъде ли проблем, ако кача FW на 3.1.3 или 4.х? смисъл освен да кача този FW от репото, от какво се нуждае още телефона? знам че това е доста неконкретен въпрос, но от около 2 месеца не съм използвам телефона и съм забравил. Моля ако някой е наясно с нещата да пише. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен проработи отлично. Благодаря на всички колеги и най-вече на Aveliky който ми активира Iphone-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някои да му е изчезвала Айпод и Ютилис(новата)иконите,след джейла?

п.п Айпода се върна някак си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм модерен, качих от 3.1.2 до 4.01 оригинален FW.

Първо JailBreakMe, после Ultrasn0w 1.1-1. Рестарт и се върза на мига с

М-тел. Първи впечатления - батерията държи ,няколко часа разцъкване

връзва се навсякъде, всичко си работи - аз доволен ! :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Може ли да ми кажете как да си отключа телефона.

iphone 4 FW 4.0.2 modem firmware 01.59.00

До тук от прочетеното разбрах че може но не ми е ясно как като няма jailbreak,

къде и как да сложа ultrasn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как. Понеже не ти е сефте - последно предупреждение за профила - имаш 10 мин. Иначе сбогом!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, имам един въпрос. Телефонът е iPhone 3G 8GB, FW 3.1.3, BB 05.12.01, Bootloader 6.4_M3S2. Джейлнат с Jailbreakme, та въпросът ми е: Защо Ultrasnow 1.1-1, не може да го отключи? Ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен. Във темата пише, че по принцип бутлоудъра няма значение, ако е така, къде бъркам тогава ? Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питане: сигурен ли си, че имаш инсталиран mobile substrate?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,пак съм аз. Ultrasnow го преинсталирах два пъти, но все същия резултат, а колкото до mobile substrate, мисля, че не е инсталиран, но и не знам откъде да го инсталирам. Търсих в Cydia, но не намерих нищо. Моля, кажете ми как се инсталира и от къде. И още един въпрос, ако ми позволите. Мога ли да даунгрейна телефона към 3.1.2 и ще се промени ли буутлоудъра към по-нисък, напр...5,9 или 6.02 или ще си остане същия, дори и да мина на по-ниска версия. Благодаря на всички предварително. Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих всичко, както го е описал neol23, но без никакъв резултат. В момента телефона е със фърмуер 05.12.01, 3.1.3 . Не знам дали е бил на 4.1, тъй като ми го подариха преди няколко дни. Като инсталирам Ultrasnow, ми изсписва, че мобилната мрежа не можв да бъде активирана и , че няма никаква сим карта. Трябва ли да направя рестор към по-ниска версия за да мога да го джейлна и отключа или има и друг вариант. Моля помогнете ми, защото не ми се иска да го оставя в някой шкаф и да си стои там до не знам до кога. Благодаря на всички за отделеното време. Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повтори го с 3.1.3 и действай с редсноу. Версията 0.95б работи със сигурност, само че при джейла трябва да посочиш 3.1.2(който предварително си изтеглил). После си качи ултрата от сидиа, недей ръчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx, можеш ли да пуснеш един линк за Редсноу 0,956, че не намирам нищо в търсачката. Излиза ми само за версията 0,8. Също проверих и в Google, но там същата работа. Благодаря предварително. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за съдействието. Сега ще пробвам и после ще ви кажа дали действа по този начин. Още веднъж ви благодаря на всички. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих всичко както трябва, а всъщност, рестор до 3.1.2, след това джейл с Редсноу 0.9.4. Всичко мина много добре, опитах да включа Wi-Fi, за да исталирам Ултрасноу, но безуспешно(всъщност първоначално се включи и после изчезна). После пробвах още няколко пъти , но без резултат. Засега така стоят нещата. Почвам да търся теми свързани с Wi-Fi проблеми. Ако ли не, рестор до 3.1.3 или нагоре. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Reset Network Settings опита ли? Сигурен ли си, че от страна на рутера всичко е ОК?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих всичко както трябва, а всъщност, рестор до 3.1.2, след това джейл с Редсноу 0.9.4. Всичко мина много добре, опитах да включа Wi-Fi, за да исталирам Ултрасноу, но безуспешно(всъщност първоначално се включи и после изчезна). После пробвах още няколко пъти , но без резултат. Засега така стоят нещата. Почвам да търся теми свързани с Wi-Fi проблеми. Ако ли не, рестор до 3.1.3 или нагоре. Поздрави.

Ако написаното от предния пост, не ти върши работа, вероятно опираш до хардуерен проблем, нещо нерядко при 3Г. "Рецептата" е смяна или ремонт на ком борда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Влизам малко късно, но току-що установих, че проблемът наистина е в рутера и нямах интернет дори и на Мак-а(лаптопа), за което се извинявам, че ви отнех от свободното време, да се занимавате с моя проблем. Сега се оправи(нета) и всичко си дойде на мястото. Още веднъж се извинявам и много благодарности на всички. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моля за малко помощ.

  1. iPhone 3G, FW 4.0.2, baseband 05.13.04
  2. Jail-нал съм с redsn0w 0.9.6b1
  3. Опит за unlock с Ultrasn0w 1.1-1 от repo-то repo666.ultrasn0w.com в Cydia
  4. След рестарт ми дава съобщение - No SIM card installed

Ако може да ме посъветвате къде бъркам.

Благодаря предварително на всички за помоща.

p.s. Забелязах още един проблем след рестарт се вързва към Wi-Fi-то, но реално няма нет. Оправя се след изключване и включване на Wi-Fi-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте.Днес реших да ьпдейтна от 4.0 до 4.1 (фабрично заключен iPhone 4) Преди ьпдейта влязох в сидия и направих живота си по-лесен.След това ресторнах до 4.1 през iTunes,джобрейкнах с Greenpoison.Всичко мина по вода.Дойте и момента да си отключа телефона.Добавих репото в сидия,инсталирах файла,реботнах устройството но уви.Нестана нищо.С глобулска карта сьм,телефонат е заключен кьм T-Mobilе.Сега ми се паказва само една чертичка за слаб сигнал но не ми излиза името на оператора и дефакто не е отключен.Моля ви помогнете ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети, преди да правиш нещо.

Ето кои baseband-и отключва Ultrasn0w

iPhone 4

baseband 01.59.00 (4.0/4.0.1/4.0.2/работи и под 4.1, при качен кастъм със запазен бейзбанд)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 4.0 байсбенда ми беше 01.59.00 .Направих си живота по лесен в сидия и после ьпдейтнах.За какво тогава е "make my life easy" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...