Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да инсталираме .deb файлове?


johnnybravo

Recommended Posts

Не може да не става.

Cydia -> Manage -> Packages -> програмата ти -> Modify -> Remove.

Бъркаш че сам си усложняваш живота.mupo ти го е написал от ясно по-ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • mupo

    10

  • Alxx®

    8

  • Grievous

    5

  • strash0

    4

Ще си направиш папка Cydia и в нея ще си направиш папка AutoInstall.

И двете папки са със 0755 права, Group: wheel, Owner: root. Тези параметри не можеш да ги променяш с iFuneBox, нужен ти е WinSCP може и чрез iFile от Cydia.

Има значение големината на буквите.

Може ли да попитам нещо?Всичко което е обяснено по горе съм направил.Никъде не виждам правата ,като цифри изписват ми се на WinSCP-някакви букви-там където пише права.

Owner има и там е root там проблем няма,обаче никъде не виждам,къде пише Group!Ще може ли малко разяснения къде да ги търся тези неща ,а и как да променям правата?

И още един въпрос,ако може?Изтеглих архивирано My SMS разархивирах и вместо файл наискачаха едни папки,които накрая съдържат едни QuiqOpen-файлове ,които не знам къде да копирам.Ще може ли малко помощ и по този въпрос!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първия въпрос: Свали iCommander от сидиа(iCommander master repository).Аз НЕ ползвам winSCP,сменям правата с тази програмка- там всичко е с цифри(напр.0755).

На втория въпрос: Не разархивирай,ами махни .zip/.rar разширението на MySMS и ще имаш каквото ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първия въпрос: Свали iCommander от сидиа(iCommander master repository).Аз НЕ ползвам winSCP,сменям правата с тази програмка- там всичко е с цифри(напр.0755).

На втория въпрос: Не разархивирай,ами махни .zip/.rar разширението на MySMS и ще имаш каквото ти трябва.

Започвам с благодарности по втория въпрос!!!!!!!!Въпреки,че ipa-файла не поиска да се зареди и тръгне в iTunes!

А за първия искам да попитам IFile Не ми ли стига та да свалям и

IComander?Или с тази програма ще работя по лесно?

Отново много благодаря за свткавичната реакция!!!!!!!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Не знам дали точно тук е мястото, но имам голям проблем с инсталацията на една програма - Mcleaner1.6.3.deb

Когато пусна конзолата на WinSCP и напиша dpkg -i Mcleaner1.6.3.deb ми се изписва следното : и спира

/private/var/mobile/Library/MCleaner$ dpkg -i Mcleaner1.6.3.deb

(Reading database ... 7001 files and directories currently installed.)

Preparing to replace com.mcleaner.mcleaner 1.6.3 (using Mcleaner1.6.3.deb) ...

Unpacking replacement com.mcleaner.mcleaner ...

Setting up com.mcleaner.mcleaner (1.6.3) ...

КАКВО ДА ПРАВЯ и как да си инсталирам програмата. Много ви благодаря предварително за помощта!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логнал ли си се като root?

Ако не стане опитай с PuTTY, но се логни като root преди да изпълниш командата.

Може и с Mobile Terminal ако го имаш сложен на телефона, но пак се логни като root.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логнал ли си се като root?

Ако не стане опитай с PuTTY, но се логни като root преди да изпълниш командата.

Може и с Mobile Terminal ако го имаш сложен на телефона, но пак се логни като root.

Първо като пусна терминала ми излиза прозорче в което пише:" Current SFTP-3 session does not support command you request. Separate shell session may be opened to process the command. Do you want to open separate shell session?

Note: The server must provide Unix-like shell and the shell must use the same path syntax as current SFTP-3 session

И след това вече познатата история.

Пробвах и по другия начин с папките CydiaAutoInstall но тогава не ми се появява иконка на спринг борда, а файлът изчезна от аутоинстал папката....

Като влезна в Cydia ми пише че я има инсталирана и дори иска да я ъпгрейдва - а аз точно това не искам, защото нямам код за новата версия.

А аз не знам как се работи с PuTTY, т.е. как да инсталирам пакета и как да ровя из папките (dir не работи всеки път)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като я инсталираш през цидиа (респронг ,рестарт) и като ти изчезне иконата,я слагаш пак в аутоинстал и само респринг и ще имаш икона. :)

п.п. И на мен ми става така но му свикнах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логнал ли си се като root?

Ако не стане опитай с PuTTY, но се логни като root преди да изпълниш командата.

Може и с Mobile Terminal ако го имаш сложен на телефона, но пак се логни като root.

Първо като пусна терминала ми излиза прозорче в което пише:" Current SFTP-3 session does not support command you request. Separate shell session may be opened to process the command. Do you want to open separate shell session?

Note: The server must provide Unix-like shell and the shell must use the same path syntax as current SFTP-3 session

И след това вече познатата история.

Пробвах и по другия начин с папките CydiaAutoInstall но тогава не ми се появява иконка на спринг борда, а файлът изчезна от аутоинстал папката....

Като влезна в Cydia ми пише че я има инсталирана и дори иска да я ъпгрейдва - а аз точно това не искам, защото нямам код за новата версия.

А аз не знам как се работи с PuTTY, т.е. как да инсталирам пакета и как да ровя из папките (dir не работи всеки път)

Mcleaner1.6.3.deb се инсталира съвсем нормално при поставянето на deb.файла в папката AutoInstal.единствения възможен проблем е след REBOOT и RESPRING да не се появи веднага иконата на програмата на спрингборда,но мисля че Aveliky или някой друг беше писал че понякога се налага и втори и трети Reboot.При мен иконата на Mcleaner блесна след второто рестартиране на телефона.Успех с програмата ...тя наистина е чудесна (особенно ако искаш да се отървеш от някой досадници :) )
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте... И аз имам проблем с инсталирането на deb file. Като го сложа в папката autoinstall и след това рестартирвам телефона правя и респринг , но файла си остава в папката autoinstall и програмата не се инсталира. Преди нямах проблеми кокагото бях с 2.2.1 но сега като минах на 3.0 и не се получава. Моля помогнете ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спазвайте големите и малките букви на тая папка AutoInstall!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм ги спазил и пак не ми се получава, файла си остава в папката дори и след рестарта и респринга... Някакви идеи от какво може да е ... Да не би да има някаква особеност за това че съм с 3.0 , защото преди когато бях с 2.2.1 нямах проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сложих файл във въпросната папка AutoInstall, след това рестартирах и погледнах в папката да видя дали програмата е още там. Оказа се че не е и се зарадвах. Икона обаче нямах. Рестартирах и респрингвах поне 10 пъти и пак нищо. Кажете ми как да съм сигурен, че съм премахнал една програма напълно преди да инсталирам по-стара нейна версия (което се опитвам да направя толкова много време)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Не може да не става.

Cydia -> Manage -> Packages -> програмата ти -> Modify -> Remove.

Май четеш през редовете....Миро го е написал ясно и точно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стигам до направата на папка CYDIA във var/root/media/cydia/, чрез ifile, но как да вмъкна и папка autoinstall в папката CYDIA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в папакта /var/root/Media/Cydia, натискаш Edit -> +, за име пишеш AutoInstall, за Type: Directory, задаваш му правата (не зная нужни ли са) и му даваш Create

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнл см стъпка

1.Създавате папка /var/root/Media/Cydia/AutoInstall

2.Копирате .deb файловете в папка /AutoInstall

3. Рестартирате, след което респрингвате

Направените папки са са със 0755 права, Group: wheel, Owner: root. промени с iFuneBox.

След рестарт и респринг - deb изчезва от папката AutoInstall - но иконата не се появявя.

рестарт и респринг - повторени многократно.

В сидия - програмата (в случая Mobile Log 2.2) я дава като инсалирана.

Нямам скрити икони от босс-преф.

Идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал си уроците по български.

Иначе това се получава често. Пробвай с метода през терминал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

buge, скрий иконата чрез BossPrefs и след респринга, пак я покажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

buge, скрий иконата чрез BossPrefs и след респринга, пак я покажи.

И така не стана, но ми даде идея която реши проблема.

От Categories създадох папка и в нея вкарах иконата - така се появи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да деинсталираm .deb, за който бутона в сидиа е `purchase`, но съм спестил превода на $, съответно в Cydia>Packages>*.deb, бутона Modify>Remove липсва. Не става и с CyDelete понеже е е плъгин и няма иконка.

Ще съм благодарен са малко мъдрост.

Благодаря!

ПП Тъй като ставаше въпрос за Safari Download Manager, го премахнах по описания начин от Grievous в съответната тема, за което му благодаря. Но при други прилойения от къде да разбера какво трябва да се пише в терминала след "dpkg -r ..............."

Sisq0 отговори на ваъпроса ми в другата тема

Или по по-мързеливия начин -> като избереш апликацията, преди да ти покаже Purchase на бутона за секунда-две се врътка епълската анджъклама за зареждане. Та... докато се врътка просто натисни бутона (преди да се е показал Purchase) и ще ти излязат опции Update, Remove, Cancel. Мисля че знаеш кое да избереш, за да я махнеш. ;)

п.п.

И все пак е добре да се знаят елементарни конзолни команди. Да оставим Unix настрана, ама Dos не сте ли учили в училище поне? :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но при други прилойения от къде да разбера какво трябва да се пише в терминала след "dpkg -r ..............."

Като избереш приложението което искаш да разкараш в Cydia, търсиш това:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...