Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да инсталираме .deb файлове?


johnnybravo

Recommended Posts

При 3.1 OS май не действа начина чрез поставяне на deb. файла в папката AutoInstall. Копирам го там, рестарт, респринг и файла си стои отново в папката. От какво може да е? :rolleyes:

Edit: Уааууу сега забелязах един голям проблем. SBSettings въобще не рестартирва телефона.

Edit 2: Рестартирах по обикновения начин и после по този начин се появи иконата:

От Categories създадох папка и в нея вкарах иконата - така се появи

И все пак някой забелязал ли е при него SBSetting прави ли рестарт с 3.1 OS?

:lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • mupo

    10

  • Alxx®

    8

  • Grievous

    5

  • strash0

    4

При мен още от 3.0.1 си го има това с инсталацията на дебове, просто ребуутваш поне 2 пъти телефона, и тогава го инсталира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Новата версия на iFile - 1.1.0-1 има още една екстра - сваляте .deb файл някъде в тела, намирате го с iFile и когато "чукнете" файла ви излиза опция "installer". Т.е. с iFile можете да инсталирате .deb файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте имам един проблем с версия 3.1.2 съм и исках да си инсталирам има една тема уиндоус 7 и поставям файла както е нааписано ...cydia/AutoInstall и т.н после влязах с ifile и му дадох инстал даде ми грешка. рестартирах респрингнах влизам с ifile и файла го нямаше качих го наново, пак рестарт, респринг и пак гледам файла сам се е изтрил.... моля помогнете. Благодаря....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз това с инстала от iFile, никаде не го видях, а ти?! Май събираш двата метода. Долния и този описан от alxx. Не съм сигурен, че няма да стане, но...

1.Създавате папка /var/root/Media/Cydia/AutoInstall

2.Копирате .deb файловете в папка /AutoInstall

3. Рестартирате, след което респрингвате

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1: Изтегли наново темата.

Вариант 2: Преинсталирай iFile, и опитай пак.

Зa инсталатора на iFile няма значение в коя папка е файла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като си пейстнал файла.deb и след това си дал рестарт и респринг той автоматично изчезва от var/root/media/cydia/AutoInstal/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Пробвай през iFile. Цък на deb-а и install.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Аз имам проблем с инсталацията на .deb файла. Нито през WinSCP, нито през iFile успявам. Преди на 2Г-то инсталирах без проблем. Някой знае ли какви права трябва да има деб файла? При мен са group mobile 501, owner root 0, 0644.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в правата, тъй като това не е инсталиран файл и няма никакви функции. Вероятно ти липсва някой пакет от сидиа: я, filecmds, я, 7zip...

Преинсталирай iFile от синфул, работи както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С iFile oт sinful съм и пак не става. Направих и рестор, пробвах още 3-4 пъти със AutoInstall и все нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Здравейте отново виждам отдавна никой не е писал в тази тема но сега се сблъсквам с това и имам 2 въпроса

1-ви Видях че един от методите е с winSCP опитах да се логна както е описано навсякаде с "root" и парола "alpine" и ми излиза wrong pass опитвах с главна "Root" с главна "Alpine" със големи само и нестава възможно ли е да имам друга парола? И ако да някакви идей каква може да е ? (същото се случи и през mobileterminalNew от iphone )

П.С. До сега сам използва единствено IphonExplorer за да си качвам тонове за звънене и за триене на грешни source от Cydia

2-ри Всички от описаните методи ще работят ли на iphone 4 - 4.0.1 ? Или ще ми препоръчате един от тях .

Никога не сам се занимавала с това но искам да се науча,но също неискам и да "оцапам телефончето" .

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок сега като се прибера от работа го почвам само да намера какво да инсталирам хахааха :)

А относно този казус с паролата ?

Редактирано от sevit0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с:

root / dottie

опс или май беше:

mobile / dottie

Редактирано от adept
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паролата е такава каквато е написна и в предишните постове на темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не пишеш никъде root. Отваряш мобилния терминал, пишеш su, натискаш return и въвеждаш alpine. Това е.

П.П. Освен ако не си давала на някой да чопли там преди теб...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Ето и още един вариант за инсталиране на .deb файлове -> iSpirit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Изкам да попитам отново тъй като обърках темата преди малко отнася се за инсталиране на deb файл. Днес направих tethered jeilbreak ios5, и когато реших да инсталирам ifile 1.6.1-1 от cydia установих, че започна да крашва. Опитах се да инсталирам някой deb файл от темата за ifile, чрез метода описан тук, чрез ifunbox : var/root/mobile/cydia/AutoInstall, но нищо не стана. Незная къде бъркам.

Редактирано от zdravko hristov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамана ти отговори и в другата тема, ако така са ти написани папките и в телефона, няма да как да стане !?!?! AutoInstall !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От версия 4.х нагоре папката AutoInstall си я има след джейл. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е, разбрахме се на лично. Тук е мястото да кажа, че когато в даден архив има няколко .deb файла, се инсталират един по един, като след всеки един се рестартира устройството. Не го забравяйте това.

П.С. В някои случаи ще се наложи буутване по няколко пъти, но това е положението. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж за оказаната помощ на Grievous. Извинявам се още веднъж за объркването на темите, но искам само да отбележа, че проблема дойде вследствие на tethered jeilbreak ios5,и разбира се нямах инсталиран ifile. В случая, може да бъде разбира се, и друго приложение, което в архива има няколко deb файла. Всеки един файл се поставя в папка AutoInstall, след което off и накрая boot. Това се отнася за всеки един файл,и както ми каза Grievous най-накрая основния файл. В случая беше Ifile. Всичко мина чудесно отнема 20 минути, но си заслужаваше. Днес научих наистина нещо много полезно,защото до този момент бях инсталирал deb филе само през Ifile, а не по този начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Вероятно много от вас не знаят, но iFile върши безгранични чудеса и е идеален за инсталиране на .deb файлове. Всичко е много просто и лесно изпълнимо.

1. Чрез помощта на iFunBox, iTools или други подобни поставете .deb файла в директория по ваш избор (в случая аз съм избрал var/mobile/Downloads).

608cf6bcebe8d062.jpg

3c267b1c4c86547c.jpg

2. Сега отворете iFile на вашето устройство и навигирайте до папката в която предварително сте поставили .deb файла.

5298fe91a3d8a50a.PNG

3. След като сте го направили, хлопнете го (файла) и изберете Installer. След всяко инсталиране на файл, правете по един респринг/рестарт. Туй е то. ;)

8e33de90a4a1308a.PNG

Някъде беше писано за този метод, но не ми се ровеше и реших да обновя. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...