Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

SBSettings


mariankata

Recommended Posts

Вместо извинения, ползвай търсачката: viewtopic.php?f=21&t=102

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 301
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    23

  • tonygti

    20

  • The Shaman

    19

  • BANNN

    16

Добре де... само при мене ли SBSettings-а цеди ужасно бързо батерията???? аз просто го махнах защото много смуче... карам си отново с bossprefs....

Даже някъде мисля из този форум някой беше казал това и се е оказъл прав!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... само при мене ли SBSettings-а цеди ужасно бързо батерията???? аз просто го махнах защото много смуче... карам си отново с bossprefs....

Даже някъде мисля из този форум някой беше казал това и се е оказъл прав!

Не само на теб. На всички. Ама не го признават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го махнах сле един ден употреба,дори на 3.0 не спира "EDGE"то (поне на VIVATEL)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми хаби батерията, дори след последните няколко ъпдейта програмата си изключва без проблем EDGE-то. Относно батерията много зависи как е заредена. Ако примерно я зареждам цяла нощ в контакта (около 7 часа) и после ми държи много. Последния път ми изкара 4-5 дни. Ако обаче я зарeдя за 1-2 часа, колкото е нужно да стане на 100% и после много бързо почва да се смъкват процентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка вечер я зареждам по 7-8 часа и си държи максимум два дена.Но да ми кажеш 4-5 дена, извиняваи ама трябва изобщо да не го ползваш този телефон.(Да си го държиш в къщи да не ти го откраднат)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи това няма как да стане само да ми стои в ръцете. И аз се учудих, че издържа толкова много, но е факт. Всеки ден си правя доста разговори, влизам в Cydia по няколко пъти, рoвичкам си го доста общо взето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия 4-5 дни, като си го забравил някъде и докато го откриеш ли? :bravo::idea:

Иначе, SbSettings винаги си е била много гладна програмка, не се залъгвайте. Смъква батерията доста бързо. Аз си я държа, защото я ползвам постоянно и не ми пречи да зареждам всяка вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зареждането е почети задължително всяка вечер.Но някои да ми каже, че му кара батерията 4-5 дена немога да повярвам(трябва наистина да си е изгубил тела и да го търси,и пак не се снае дали схте му издържи батерията,особенно ако някои му звънне)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия 4-5 дни, като си го забравил някъде и докато го откриеш ли? :bravo::idea:

Иначе, SbSettings винаги си е била много гладна програмка, не се залъгвайте. Смъква батерията доста бързо. Аз си я държа, защото я ползвам постоянно и не ми пречи да зареждам всяка вечер.

хахаха много си ми забавен. Да бях го загубил и една седмица го търсих. Честито, че батерията ти държи 2 дни... хах моята пък държи два пъти повече... голям кеф а? :lol:

Зареждането е почети задължително всяка вечер.Но някои да ми каже, че му кара батерията 4-5 дена немога да повярвам(трябва наистина да си е изгубил тела и да го търси,и пак не се снае дали схте му издържи батерията,особенно ако някои му звънне)

Казвам, че ако го заредя за 1-2 часа и държи по 2 дни. Сещаш ли се? Факт е, че вече няколко пъти ми се случва да го зареждам по 7-8 часа и в следващите дни да не го свързвам към компютъра, а само да си говоря по него и да си влизам в интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера, защо си мислиш, че ако го зареждаш 7-8 часа, той наистина се зарежда повече...ми тогава дръж го 1 месец на зарядното да видиш колко ще изкараш.

Батерията си има капацитет и заради ли го веднъж този капацитет, спира да се зарежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей знам, че е така, но ми обясни защо се получава разлика в издръжливостта на батерията. Ако го заредя 1 час и стане на 100% после след няма и половин час вече е на 99%, а като я зареждам повече време си стои на 100% почти един ден и после много по бавно започват да падат процентите. Повече няма да споря, да си мисли кой каквото иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава защото в батерията се формира така нареченият „memory effect” . При постоянни дозареждания преди да е изтощена докрая батерията си намаля капацитета. Изхода е обикновенно няколко цикъла на пълен разряд/заряд. Това обаче важи за Никел Кадмий (NiCd) и Никел Метал Хидрид (NiMH). В случая ако не ме лъже паметта батерията е Литий Йон (Li-ion) при която този ефект го няма. Другия ефект е температурата ... ниските температури забавят саморазреждането на батерията. Ако ти седи в джоба ефекта е един ако е на по хладно мисля, че ще кара повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чак толкова наясно с батериите и техните принципи, само повърхностни знания имам за тях.

НО тогава обясни ми как след като и аз съм си оставял телефона да се зарежда цяла нощ от електрическата мрежа(между другото, когато си зареждам телефона в 90% от случаите го зареждам точно така - нощем, седи си вързан за тока и така, останалите 10% са от USB-то), защо на мен не ми държи по 4-5 дни?!!?

Вярно говоря доста и ползвам Wi-Fi доста, и все пак издържа 1 ден, накрая на деня е примерно на 30-40%, предполагам може и да изкара и 2ри ден, но не рискувам. Ама 4-5 дни с умерено ползване...днешно време почти няма такива телефони освен 1100 и тем подобни телефончета на Нокиа и някой друг производител, а забравям и новите модели на Phillips, които с едно зареждане щели да издържат 1 месец, STAND BY режим...под техния стенд бай разбирай телефона да стои 1 месец без да е докоснат...

Ти освен, ако провеждаш по 1 разговор на ден и не го човъркаш изобщо..само тогава би издържал толкова...

Общо взето всички тук имаме еднакви телефони...ти изкарваш някаква супер голяма разлика, на която за съжаление никой тук не е бил свидетел освен теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много офтопик се събра в тази тема. Не виждам смисъл да се връзвате на твърденията на tonigti. На всички е ясно, че са неверни. Може би си ползва телефона в airplane mode и за това му държи толкова. Във всяка втора тема за игри е писал, че вече я е превъртял. Ако не лъже и там, то значи, че си закача акумулатор от кола на телефона за да му кара 4-5 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде съм писал, че превъртявам всяка игра, досега съм превъртял 1-2 игри и тогажа наистина съм ги играл с кабела в контакта. Казах, че няма да споря повече, но само да вметна, че преди няколко седмици Anthony или Adamov (не помня кой, така че другия да ме извини) ми написа на Л.С., че и на него понякога му държи по над 3 дни. Каза ми, че много зависи как е заредена, какво е правено на телефона. Естeствено, че не съм превъртял някоя игра и батерията да издържи 5 дни, но съм написал малко по-горе какво точно правя на телефона всеки ден. Говоря доста и всеки ден си го ровя. В момента батерията ми е на 2 дни без няколко часа и е на 49%, като от 98% до 59% го смъкнах за 30 минути (вчера играх една игра Jungle Bloxx). Така, че ако до утре не играя други игри, а само говоря и влизам в нета ще ми издържи още около ден и половина. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята батерия издържаше средно по 3-4 дни. Преди няколко дни имах няколко ъпдейта в сидия, единия от които мисля че беше на sbsettings. Мисля че от този ъпдейт нещо се прецака и батерията ми взе да пада за един ден при същото ползване. А вижте на скрийна и статистиката за използване и режима на очакване са едни и същи. Явно телефона си мисли, че го използвам. :rolleyes: Някакви идеи по възможност без рестор? С 2.2.1 съм, но мисля да изчакам 3.1 и след това да ресторна.

http://img338.imageshack.us/i/img0001w.png/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Открих проблема. Не беше sbsettings, а iBirthdays кракната от xsellize. Бях забравил, че го инсталирах в същия ден, когато правих ъпдейтите.

П.п: Ако някой се сеща за алтернатива на iBirthdays, но също като нея да има и напомняне, нека сподели. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...