Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Как да се върна от 3.0 към 2.2.1


amurcho

Въпрос

Сложих 3.0 с рестор не с ъпдейт и сега нито мога да го брейкна нито мога да го върна кам 2.2.1. След като се опитам да му дам рестор към която и да е по стара версия ми дава грешка 1604 и до там. Някой имал ли е подобен проблем, може ли някой да удари едно рамо моля? Става въпрос за 2G модела с бета 3.0 бета 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Anthony

    9

  • CuMEoH

    5

  • Butthead

    5

  • JohnnieG

    5

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Здравейте, аз също се прекарах да си сложа версия OS 3.0 и искам да се върна на OS 2.2.1. но за жалост от 2 дена се мъча да измисля нещо и нищо не се получава. Ако някой е успял да го пребори нека да сподели мнение и опит с останалите хора във форума. Благодаря предварително за помощта.

П.С. The iPhone could not be restored. An unknown error occurred "1600". - това ми излиза като грешка и не ми дава да ресторна телефона :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това ти излиза защото не си пуснал тела в DFU режим.Много хора се бъркат и не правят разлика от Recovery mode и DFU.

За да го вкараш телефона в DFU режим натискаш двата бутона sleep+home точно 10 секунди и след това отпускаш sleep бутона и чакаш докато не излезе натписа на ITunes че телефона е в DFU режим.След това ще можеш да го ресторнеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В DFU mode съм 100%, ПОРАДИ ПРОСТАТА ПРИЧИНА, ЧЕ НЯМАМ НИЩО НА ДИСПЛЕЯ И СЕДИ ЧЕРЕН ЕКРАН. Проблема е в това, че когато пусна да се ресетва iPhone извършва всичките операции за около 20-25 минути и точно на самия край на рестора ми изписва тази грешка - 1013...

Просто не знам какво да правя. Пробвах абсолютно всичко, даже на друг компютър си инсталирах iTunes 8.1 и си свалих фирмуеър 2.2.1 и там в DFU мод се пробвах да го сложа и не се получи :) За момента не мога да намеря решение на проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

100% не си в DFU. Няма значение, че ти е черен екрана. Най-добре си го вкарай в DFU с QuickPwn. Или изчакай до утре, когато трябва да има софтуерно отключване и джейлбрейк за 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля, че версията на iTunes ти е проблема. Свали си версията на iTunes на 8.1 и пробвай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Влизаш в add/remove programs изтриваш всичко свързано с apple: apple mobile device support,apple software update,bonjour и iTunes.след това инсталирай iTunes 8.1 отново

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

emco83, точно от там махам всичките тези програми, които ти си изброил и пак инсталирам iTunes 8.1 и резултата е същия :)

не знам какво да направя друго :) вече за нищо друго не се сещам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами да влезеш в DFU например. Ако пуснеш още един пост без да си направил това, темата отива в коша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виж този линк http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1034

Watch the Video!

Ако не стане, чакай джейлбрейк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинете аз имам същият проблем с моя тел влизам в режим натискам щифт и ресет избирам 2.2.1версия започва дами зарежда и след 1 мин ми дава грешка 1600

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправих го :smile:

Успях да го сваля до 2.2.1 :D

Прекарах го и му разказах играта :rolleyes:

Та да си дойдем на въпроса :)

1. Вкарвате телефона в DFU mode

2. Избирате с Shift и рестор фирмъуер 2.2.1 и давате ресет

3. И след като ви се появи грешката "1013" НЕ НАТИСКАТЕ "ОК"

4. Минимизирате iTunes и пускате QuickPWN 2.2.5-2 и ще ви се покаже прозорец на който ви кара да ресетнете телефона с помоща на натискане и задържане на Sleep/Power бутона и Home бутона едновременно за 15 секунди. След като изтекът 15 секунди пускате бутона Home и задържате Sleep/Power за още 2 секунди и тогава го пускате и него. МНОГО важно е след като пуснете QuickPWN 2.2.5-2 и ви се покаже прозореца, който ви кара да ресетнете телефона да НЕ натискате "OK"...

5. Отваряте прозореца на iTunes и чак сега натискате "ОК" на грешката "1013". Телефона ще се ресетне и iTunes ще го разпознае. Ако имате SIM карта с PIN ще ви поиска PIN-a за да разблокирате картата и след това ще се активира самия iPhone.

6. Честито на печелифшите :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

честно казано гледах скептично на този метод но станаааааа :lol: супер най-сетне телефона е с 2.2.1

Само че сега нямам възможност след като съм го направил по тоя начин да си кача КЪСТЪМ ФЪРМУЕЪР (този на АВЕЛИКИ)дава ми грешка 13

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Оправих го :)

Успях да го сваля до 2.2.1 :Wink:

Прекарах го и му разказах играта :)

Та да си дойдем на въпроса :)

1. Вкарвате телефона в DFU mode

2. Избирате с Shift и рестор фирмъуер 2.2.1 и давате ресет

3. И след като ви се появи грешката "1013" НЕ НАТИСКАТЕ "ОК"

4. Минимизирате iTunes и пускате QuickPWN 2.2.5-2 и ще ви се покаже прозорец на който ви кара да ресетнете телефона с помоща на натискане и задържане на Sleep/Power бутона и Home бутона едновременно за 15 секунди. След като изтекът 15 секунди пускате бутона Home и задържате Sleep/Power за още 2 секунди и тогава го пускате и него. МНОГО важно е след като пуснете QuickPWN 2.2.5-2 и ви се покаже прозореца, който ви кара да ресетнете телефона да НЕ натискате "OK"...

5. Отваряте прозореца на iTunes и чак сега натискате "ОК" на грешката "1013". Телефона ще се ресетне и iTunes ще го разпознае. Ако имате SIM карта с PIN ще ви поиска PIN-a за да разблокирате картата и след това ще се активира самия iPhone.

6. Честито на печелифшите :twisted:

Да стана...телефона се джейлна, но за съжаление аз съм със фабрично заключен 3G и се оказа че ultrasn0w не работи на 2.2.1 а е само за 3.0 Така че моите съболезнования за хората със ФЗ телефони.....нямате друга алтернатива освен да си останете с 3.0 освен ако не искате да си ползвате телефона само като айпод(тогава се върнете назад към миналото) лек ден на всички!!!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То да искаш да си 2.2.1. при наличето на 3.0 трябва да си психически нездрав :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах го това сега да го върна обаче на мен ми изкарва грешка 1601 и като ми излезе прозореца на куикпвн да го рестартирам правя всичко точно тела си се реска и нищо нестава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно, ама не мога да разбера що за гений трябва да си, за да искаш да се върнеш на 2.2.1. Не сте ли се замислили, защо Епъл не са предвидили възможност да се слага по-долна версия? Причината е само една - новата версия ВИНАГИ е по-добра от предишната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ами случайно от Ябълката са решили да направят така, че телефона да е нон стоп с интернет връзка, сложих си bossprefs, но когато ползвам wi-fi пак ми тегли по някой др килобайт което не ми харесва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен също не се получи изписва ми ерор 1011 и само се рестартира след края на операцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имах същия проблем. Бях с 3.0 но определено останах много недоволен от нея (предполагам съм си свикнал с дреболиите от 2.2.1 които за жалост на 3.0 неуспях да подкарам). Излизаха ми какви ли не грешки: 1600; 1601; 20; 40... Мъчих какво ли не... Даже пробвах с написаното в тази тема. Нищо не помагаше... Дори пробвах да пусна и 1-2 теми които бяха изтрити без даже и да ми се скарат даже. Просто бях игнориран с "проблем" в рацете си... Като краен резолтат постигнах това което исках. Върнах се на 2.2.1 (фърмуера го свалих от тука на тема лесен достъп равни нямате). Значи като се сблъсках с неволята разбрах нещо много важно за което търсачката тука не ми помогна особенно. Има голяма разлика между ДФУ и рестор. В ДФУ се влиза юрез изключен телефон (изкл. тела изчаквате 5 сек. и после home+sleep/wake и след 10 сек пускате само sleep/wake) а рестор мода е с задържане на home после натискате sleep/wake... тази юроцедура едва ли има някои които не я знае... През дфу със сигурност ще се върнете на 2.2.1 и като цяло GOD bless "google"

П.П. Новата версия винаги е много по бъгава от старата така че ако търсите стабилност новата версия за вас не е по-добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Последното ти изречение е изключителна глупост. Имам Iphone от версия 1.0.2 и мога да кажа, че всяка следваща е значителна стъпка напред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По логиката на тоя пич трябва да си стоите на 2.2.1 щото 3.0 е бъгав. Е да ама нали всяка следваща е по-бъгава и е добре да стоите на старата. Аз като съм с 3.1 трябва ли да върна на 3.0 за по-добра работа на телефона при условие, че 3.0 е бъгава а пък 2.2.1 е по-добра, а аз съм с 3.1? :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз му се чудя що седи с бъгавата 2.2.1., а не си сложи стабилната 1.0 ако е с 2G или 2.0 ако е с 3G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...