Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

Чрез sn0wbreeze може да направите къстъм за iOS 3/4/5/6.x под Windows без ъпдейт на baseband-а. Това ще Ви даде възможност след това да направите ънлок на iPhone и да го ползвате на 100%. ;)

sn0wbreeze v2.9.11 (For iOS 3.1.3, 3.2.x, 4.0.x, 4.1, 4.2.1 to 4.2.8, 4.3 to 4.3.3, 4.4.3, 4.4.4, 5.0.1, 5.0.2, 5.1.1, 5.2, 6.0.x, 6.1, 6.1.2, 6.1.3)

Какво ново?

- Added 5.2/6.0.x/6.1 untethers provided by evad3rs

- Added iOS 6.1 support for iPhone 3GS, and A4 devices.

- Fixed Hacktivation issues on 6.0.x.

- Fixed some iFaith mode bugs.

Кои устройства поддържа sn0wbreeze 2.9.11?

iPhone 3G/3GS/4

iPod Touch 2G/3G/4G

fa847e4075fb4ca0.jpg

Как да направим Custom Firmware?

1. Инсталирайте последна версия на iTunes.

2. Пуснете iTunes и чрез синхонизация си запазете по важните неща - контакти, музика, игри и др.

3. Теглим за съответния модел iPhone или iPod Touch оригинален фирмуеър от тук и тук.

4. Пуснете Sn0wbreeze и изберете предварително сваления фирмуеър.

4e894e408ecf4628.jpg

5. След като сте го избрали, продължете напред натискайки синята стрелка долу в дясно.

e7bc1cf5e7056f5d.jpg

6. Тук избирате полето "Expert Mode" и продължавате напред.

de1afd4a2e3677c1.jpg

78745b1c9d28401b.jpg

7. Сега е много важно какво ще изберете!

- Ако сте с фабрично заключен телефон и не разполагате с оригиналната карта на оператора към който е заключен, маркирате "Activate The iPhone [Hacktivate]". След като рестора приключи, телефона сам ще се активира.

- Ако сте с фабрично заключен телефон и разполагате с оригиналната карта на оператора към който е заключен махате отметката "Activate The iPhone [Hacktivate]". След като рестора приключи, телефона ще се активира със съответната карта в него.

c479858ccabeda83.jpg

7. Избирате "Build IPSW" и sn0wbreeze ще приготви къстъма за вашето устройство.

c8e900ebaed09203.jpg

Преди да започнете, трябва да вкарате телефона в DFU Mode, като използвате redsn0w 0.9.10b4 (виж шотовете). Тогава ресторвате и всичко минава безаварийно.

6268834b60964947.jpg

44fc4f1341f9449c.jpg

8. Стартирате iTunes, натискате Shift (на клавиатурата) + Restore (НЕ UPDATE) и избирате направения къстъм за вашия iPhone/iPod Touch. Изчаквате iTunes търпеливо да свърши своята работа.

Custom Restore с фирмуеър 5.0.1 е Tethered, но това не трябва да ви притеснява. След като стартирате телефона с Just Boot, отворете Cydia и инсталирайте "Corona 5.0.1 Untether" или повторете процедурата по джейлбрейк с redsn0w 0.9.10b4, като махнете отметката на Cydia. Радвате се на Untethered Jailbreak. ;)

От тук вече може да се прехвърлите към тази тема за отключване на устройството с помощта на ultrasnow.

Съвет: Никога, АМА НИКОГА не пускайте skype, едновременно с iTunes, RecBoot, Terminal и iREB!!! Скайпът ползва порт 80, който пък ви е нужен за комуникацията с телефона. Току - що се опарих, добре че имам навика да си чета логовете, като стане гаф.

Превод: john_digweed

Успех на всички и дано съм помогнал. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

В sn0wbreeze има ли възможност, както при redsn0w, да активираш мултитаскинг и проценти на батерията? Говорим за iPod touch 2G.

P.S. сам си отговорих :) Да, има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега с този Sn0wbreeze 2.0.1 мога ли да си направя Custome Firmware за мояiPhone 2G на iOS 4.1 и да го джейлбрейкна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, ако телефонът не е заключен (моят е 3G и също е от Глобул) трябва да изтегля "Без Активация", нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да си активирам телефона след 4 часа борба с новия бриз. Дори и с вашите фирмуеъри не се получи. Върнах 4.0, който е активиран с snowbreeze 1.7. :thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много бихме искали да ти помогнем, но ти явно нямаш нужда от форумна помощ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре някой ще сподели ли впечатления от 4.1 на 3G искам да знам дали телефона работи по-бързо и по гладко, за да знам дали да ъпдейтвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накратко :thinking:. Имало е бъг в snowbreeze 2.0.1. Преди няколко часа от iH8sn0w пуснаха нова версия на snowbrezze v 2.0.2.Не че е и тази весия няма бъгове, но поне iOs4.1 се активира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре някой ще сподели ли впечатления от 4.1 на 3G ...

Вчера направих джейл на още едно 3G ФЗ. Клиента, който е мой познат каза, че има разлика в соростта на телефона, но не е това, което се очакваше, тоест минимална. Друго, което ми направи впечатление е, че Installous не сработи с iOS 4.1. Когато кача файл .ipa чрез iFunBox, не се инсталира. Свалиш ли го през самият Installous, изчезва и не се вижда да е свален. Вероятно скоро ще има ъпдейт, който ще оправи този бъг, но и при двата телефона е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте може ли къстъм с новия sn0wbreeze V2.0.2 за iPhone 3G, защото немога да си активирам телефона.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous: Installous си работи нормално като се качи от http://repo.hackyouriphone.org версия 3.3.3 и ipa файловете си се инсталират без проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре де а новия къстъм къде отива, че не ме пита да го сейвне някаде и не го намирам сега..

Редактирано от lup4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да ми е малко глупав въпроса, но мога ли да използвам тази тема ако нямам сим-карта за активиране?

P.S. Направил съм си къстъм, просто чакам за компетентен отговор- или просто да си омажа телефона?! :mellow:

Редактирано от dingila
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих къстъм за моя iphone 3gs но немога да рестортна с itunes дава ми грешка 1600 помагайте!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз дотам стигнах само че с един iPod Touch 2G :mellow: и то няколко пъти все една и съща гршка.

По горе затова и питах дали е сигорно...просто нямам сим - това е.

Може да е малко неразбираемо :), но първо пробвах с един iPod, защото нчина е един и същ и така.

Редактирано от dingila
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам iPhone 3G 8GB ФЗ. Изтеглих готовия Custom Firmware (с активация) от пост-а на Grievous. Свалих и iREB. Вкарах iPhone-а в DFU, после SHIFT + Restore и зададох сваления .ipsw файл. Излезна проблем 1601 в iTunes, излезнах от iTunes и включих iREB. Изчаках iREB да прави каквото прави и отново пуснах iTunes. По същия начин зададох същият Custom Firmware (от Grievous) и изчаках да се рестор-не. Всичко стана както трябва, НО сега iPhone-а е заключен (само спешни). Въпроса ми е как да го отключа и защо не се активира автоматично. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърсете във форума за грешка 16хх и в частност за 1600

dingila, къде ще я сложиш тази SIM карта за активиране на iPod Touch? :mellow:

sechko4ko, прочети пост #17 и #18 от тази тема. Ще трябва да си направиш custom с новата версия на sn0wbreeze.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, прочетох ги -> направих и в iTunes ми изписва, че неможе да направи рестор с "направения" .ipsw файл. Ако може на някой му се занимава да направи и да го качи ще съм много благодарен. Явно аз немога да го направя и затова не става :mellow: . Благодаря за бързия отговор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих няколко къстъма c 2.0.2 за 3GS old boot с хактивация, но след всеки рестор ми дава иTunes cannot connect to this iPhone because of unknown error...

Сега го правя за 4ти път...

ЕДИТ:

и 4тия път беше неуспешен!

@Grievous - виж си личните

Редактирано от Nope
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След доста битки при мен стана 3G ФЗ. Айтюнса обаче не го намира. На някой да му се е случвало?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 2.0.1, но уви. Иначе всичко е ОК. Мислех с 2.0.2 да пробвам-ама май е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...