Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

При мен всичко мина без проблеми, но имам проблем с батерията (с 3ГС ФО съм). Първо сложих къстъма на Джон, но по време на слагането на приложения от Сидия го омазах, затова "сготвих" един къстъм (ориг. фирмуер от форума + snowbreeze) и отново ресторнах. Още нищо не съм качвал на телефона (от Сидия нищо, освен базовите обновления при първо пускане + AppSync 4.1) и ми прави впечатление, че батерията пада главоломно (от 80% на 38% за 3 часа, като е говорено само 3 минути по телефона). Дори инсталирах от Сидия спирането на мултитаскинга... и пак греда. Нормално ли е? Нов къстъм ли да правя?

Редактирано от SpLiT
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Момчета и момичета, пак съм аз и отновно си имам моя проблем. Смених лаптопа - не става. Смених си операционната система (от XP на win7) - не става. С последната версия на Itunes не ще и не ще. Не тръгва нито тая къстъм версия която свалих от форума нито тази която съм си направил сам. А когато опитам с iREB ми дава грешка и иска файла 3.1.2 а не ще да захапе с 4.1. Някакви други предположения от къде да го мъча тоя моя звер. Толкова хора подкараха 4.1 на 3G ФЗ че се чувствам прецакан не ще и не ще да тръгне.... всичко завършва с 1604 и на моя комп и на другия комп, на който пробвах...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върху 3.1.3 става, само ако качиш от сидиа spirit2pwn. Качвай в рикавъри, НЕ В ДФУ!

Ако не - сваляш на 3.1.2, следва грешка 1015 - правиш се на сляп, джейлваш с блекрейн, обновяваш сидиа, рикавъри с рекбуут и 4.1. За 3.1.2 - iTunes 9.02, за 4.1 - 9.2

Трябва да имаш .net framework 4.0 на компа, последен build.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започвам по стъпките, които ми каза. Надявам се следващият ми пост да е с усмивки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на john_digweed най-големия си бате... Най-после тръгна къстъма 4.1 и при мен :tooth:;):)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 3GS-а ми всичко мина добре и минах от 4.0 на 4.1 :-) За което благодаря! Само че при опит за backup, iTunes ми изписва "itunes could not backup the iphone because a session could not be started with the iphone". Някой да е срещнал същия проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно...аз пробвах какво ли не и не иска с къстъм от сноубрийз и не иска...с оригиналните тръгва без проблем...а с къстъм запецва на Preparing for updat....Голяма мизерия ... с iPhone 3GS FU съм

Струва ми се че трябва да си на 3.1.2 за да може да се ъпдейтне до 4.1 ...

Аз бях с 3.0.1, но за съжаление го ъпдейтнах до 4.1 с оригиналния ъпдейт а в сидия имам SHSH само до 3.1.3 и не мога да върна до 3.1.2 :)

Качих 4.0.1 и джейлбрейкнах с jailbreakme.com, ще чакам свестен джейбрейк за 4.1 защото изглежда от 4.0.1 или 3.1.3 не мога да ъпдейтна до 4.1 с джейлбрейк.

Ако някой има инфо пишете.

10x предварително и успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 3GS-а ми всичко мина добре и минах от 4.0 на 4.1 :-) За което благодаря! Само че при опит за backup, iTunes ми изписва "itunes could not backup the iphone because a session could not be started with the iphone". Някой да е срещнал същия проблем?

За проблеми като моя прочетете пост номер 56 на alxx :-) Благодаря ти alxx!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При опита ми да инсталирам Spirit2Pwn, ми даде грешка "subprocess post-installation script returned error exit status 3", от там ми заби тела и влезе в рековери режим. Достраша ме да слагам 4.1 и си сложих отново 4.0.1. Случвало ли му се е на някой. Да даде съвет какво да правя. Да си правя ли експерименти или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно мнение НЕ СЕ ЦИТИРА!!!

Инсталирай си JBME2Pwn ,а не Spirit2Pwn.

Редактирано от alxx
ЦИТАТИ,ЦИТАТИ...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, ти си инсталирай някъде правилата на форума! Ако постоиш над десет минути с неоправен профил - ще удариш греда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах последната нощ в опити да ънлокна 3GS с 4.1 , baseband 05.14.02 и новият bootrom.

Нямам никаъв опит с Iphone досега, но от това което прочетох и пробвах за да го ънлокна трябва да съм го джейбрейкнал, а за да джейбрейкна 4.1 трябва да съм го джейбрейкнал когато е било до версия 4.0.1

Въпроса ми е какви са ми вариянтите за unlock? Джейбрейка не ми е задължителен. имам и AT&T карта као това помага.

До колкото схванах май нямам но ще съм благодарен ако ми кажете какво да чакам да излезе и каде да го следя?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш варианти за ънлок засега.

Седиш и чакаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Града е на кирилица, дано не съм пропуснал нещо друго в профила.

А евнтуално какво чакам да излезе? Някаде през нощта попаднах че се чакало нещо от сорта на gr******* да излезе но ен помня точно името. Иконата на сайта на тов анещо беше ябълката с череп вътре на зелен фон...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакаш да излезне джейлбрейк и ънлок.

Джейлбрейка е задължителен за да отключиш телефона!

Дотогава може да четеш форума надълго и нашироко и да се образоваш :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обърнахте темата на справочник по начална грамотност за джейл и ънлок, с елементи на ясновидство!

Следващият пост, несвързан с джел чрез Sn0wbreeze 2.0.2 ще замине в 4-тото измерение, а авторът му да се чувства поканен за членство в оная- "специалната оранжева" група!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPod Touch 2G (модел MC) – трябва да сте на iOS 3.1.2. (джейлбрейк не е нужен) Какво ще рече това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще рече че като качваш къстама наличния фирм на ипода трябва да е 3.1.2 !

Що за въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте със iPhone 3GS (нов bootrom) влезте в "General" и изберете "Use iBooty Method (3.1.2 Installation Required!)"

Това означава ли,че когато ми падне батерията трябва да го паля както при blackra1n?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора цяла вечер се мъчих и успях да си jeilbeik-на Iphone 3G въпреки, че нищо не разбирам от тези телефони и операционни системи......И така направих jeilbeik с sn0wbreeze 2.0.2 ами сега?Всичко си му бачка на тела и за нет мога да го ползвам и за Ipod, но не мога за телефон!!!!Тъпа работа а?Кажете ми моля Ви какво да правя сега как да ми разпознае картата :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж си версията на модема и чети, всичко пише!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж си версията на модема и чети, всичко пише!

Значи аз четох, четох не се определям, като глупав човек и ето това мисля, че е причината, но моля разберете нямам абсолютно никакъв опит с тези телефони тел. е модел MB 702LL, modem firmware 05.14.02.До колкото четох и разбрах отключването на сим картата става така: Трябва да имам Cydia на телефона, после manage,после sources, после намираме repo666.ultrasn0w.com и го инсталираме, но за жалост този метод все още не се поддържа за модем 05.14.02 така, че моля помогнете има ли друг начин?Обяснете подробно, като мен.Или ако няма, как мога да върна телефона до по-стара версия на OS?

Благодаря Ви предварително.

Пламен

Редактирано от paolo_1987
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да не си глупав, но определено не четеш достатъчно, и най- вече - систематично, щом задаваш подобни въпроси, на които е отговаряно хилядократно, и с които пълниш излишно темата.

За подобни разяснения, като не се справяш сам, колкото и да си умен, има система за ЛС, има чат на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, интересува ме дали има поне 1 човек из аудиторията, който да е успял да направи манипулацията с костюма върху 3ГС ФЗ със стария боотром.

Апарата който ми е в ръцете е със 3.1.3 но, няма запазено нищо никъде и отгоре на това стартира ОС на произволен принцип, а ако стартира успешно забива малко след като се опитам да пусна нещо по сериозно да работи и тази опция е единствената надежда да му сложа 4,1 със стар бейзбант и да го отключа със ултрасноу.

Редактирано от Icco
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шансове има, само че: трябва да е джейлнат и щом е с 3.1.3 - да има качен Spirit2Pwn от сидиа, за да "захапе" кастъма. Ако тези условия са изпълнени - бодеш му рикавъри и си готов.

Съвет: не качвай фърм с хАктивация, намери си карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...