Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

След като пусна къстм FW през айтюнс - зависва.

След като направя мой къстм чрез Sn0wBreeze и инсталира - пак зависва.

Едит:

Подкарах 4.1, но по следния начин. Направих си мой къстъм FW (изтеглих от темата с оригиналните fw 4.1 за моя телефон и използвам Sn0breeze - sn0wbreeze-V2.0.2). И така стана, с последната версия на SBrz не се получава поне с моя телефон. Пробвах 4-5 пъти, но уви не стана. С sn0wbreeze-V2.0.2, стана от първия път. След това го отключих с ultrasn0w. Сега ще тествам как върви. Това е за сега от мен ;)

Редактирано от Bobo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Всичко мина нормално. Направих няколко къстъмчета за различни айфона и благодарение на ireb се качиха без проблем.

Обаче лошо впечатление му направи бързината на работа на Cydia. Работи много мудно и много се замисля.

За пример като му дам да видя какво има ново в Changes и изписва loading и така си седи 5минити. Същото е и като му дам ъпгрейд на тези промени. Ъпгрейдва си ги пак към 5 мин, а при cydia качена с limera1n тези действия стават за секунди.

След като са се инсталирали вече обновленията рестартирало се е устройството и пак се опитам да вляза в Changes се появява отново "Loading Changes" и така мога да заспя докато открие дали има обновляния.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие досега, не разбрахте ли че снежинката е аки? Особенно новата 2,1? По - горе виждам поредния недочел темата, който "открива топлата вода" че 2,1 не работи като хората.

Ами недейте да четете - то, четенето е за балъци, чупете си телефоните за по - лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички

Бях в чужбина и си намерих айфон 3GS ФЗ към Т-мобайл.В момента е с 4.1 ОС.Като включа iTunes ми исписва ,че картата не е тази която трябва да е:)

Как да го джейлна?Опитах всичко оказано в темата ,но нестава..Бихте ли ме посъветвали какво да правя??

Поздрави ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си, иначе щеше да знаеш върху какво и как се качва кастъм.

П.П. Веднага си приведи профила в реда, изискван от правилата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Часа е 08:19 :biggrin: играх си цяла вечер със моя 3GS новия боот!При опит да кача фирмуера от версия 4.0.1 към кустум 4.1 опитите ми бяха неуспешни!При версия 3хх телефона беше джейлнат със Blackra1n, при iOS 4.0 беше със www.jailbreakme.com!Опитах да кача кустума,но не ставаше!Айтунс ми изкарваше грешка 3194,тоя проблем го оправих със хостовете! Не съм сигурен но май ейпъл вече са спрели да подписват 4.1,следя по логиката,че преди седмица качих кустум 4.1 на sn0wbreeze на моя айпод тъч 3то поколение и мина по вода,без допълнителни промени и прочие,но при 3гса не беше така! Пробвах и със кустумите на колегите но пак не ще!Четох че трябвало да се инсталира от Cydia JB2PWN но по погрешка аз инсталирах SPRT2PWN! След известни грешки по време на инсталацията телефона влезна в DFU и не искаше да излиза! Авелики сподели един лесен вариант за 3г да се свали на 3.1.2 и после на 4.1 който със сигурност работи! След оплескването пробвах пак но този път грешка 1600!Реших да не пробвам метода на Авелики а един друг! Сложих официален 4.0 и го джейлнах със Limera1n и после пробвах пак кустум 4.1 и воала вече тръгна! Бейзбенд 05.13.04 iOS 4.1 with ultrasn0w 1.2! :bravo::yahoo:

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Едно голямо благодаря на Джон за готовите къстъми ,по горе. Успешно преминаване от 3.1.2 към 4.1 на 3ГС,ФЗ към Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам , 3ГС ФО - не мога да го update от Itunes дава грешка при верифицирането с apple , опитах и с тези custom ,но тогава само седи на preparing и нищо повече .

Моля помагайте защото вече опитах обслолютно всичко включително и umbrellata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да метна боба, от коя OS, на коя го качваш...? Кой тюнс ползваш...?

Ако качваш 4.2.1 - махна ли в ъмбрелата, отметката на "set hosts to cydia"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oт 3.1.2 искам да кача като се почне от: 3.1.3 ,4.0 ,4.0.1 ,4.1 Itunes 10.1 при всеки един ми дава тази грешка . А не искам да качвам 4.2.1 защото не е читав jaila. Пробвах от 2 компа и не става ,като се има впредвид ,че друг 3гс си стана без никакъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo ако имаш в предвид мен с SHSH ги имам запазени апарата винаги е бил с тази версия :) веднъж от сидия веднъж от umbrella са записвани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е забелязал прогресивно намаляване на батерията ? Налага се всеки ден да зареждам айфона, докато преди като бях с 4.0 го зареждах на 3-4 дена ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неолчо, аз като съм с ултра 1.2 - що ли нямам проблеми? Казах ти къде е ключа от палатката - кастъмите правени с тая боза не стават!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кастъмите са наистина голяма боза, аз съм също с такъв и ми ядеше батерията много бързо, ulstrasn0w сякаш нямаше влияние, но след като започнах да си спирам Wi-Fi, когато не го използавм, се усети огромна разлика при батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност резултатът е положителен . Явно в снежеца е бил проблемът :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие си знаете...инструментът се казва PwnageTool, всичко останало е халтура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная хич не съм наясно с различните начини за джайлбрейкване на телефона, но да споделя от личен опит, след прочетеното от alxx за PwnageTool реших да изпробвам CustomFW направен чрез него и ето моето мнение . Рестора го направих, чрез влизане в ДФУ мод през редсноу, след което шифт и рестор в итюнс и избрах един от къстъмите в другата тема . Самият рестор протече гладко, без никакви проблеми, докато с къстъми правени от Sn0wbreeze си беше жива мъка, продължила почти ден в различни грешки и манипулации, за които не искам да си спомням . Накрая дори бекъпа през итюнс не работеше ... За това призовавам, хората недоволни/с проблеми от тези къстъми да се преориентират към темата за PwnageTool :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не го дадеш този къстъм тук да се възползват и другите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...който той е копирал оттук...sniper, sniper, ако беше прегледал цялата тема, щеше да знаеш кой кастъм е свалил(на архиви) и го е качил на друг сървър. Всичките са правени от johndigweed.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Itouch2G този метод е абсулютна боза.Съгласен съм с мненията на останалите.Не препоръчвам да се прави на Itouch ако искате качествен Jail.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз имам следния проблем пробвах всички начини и с няколко Custom FW -а но нещо нестава при тези с версия на Sn0wbreeze 2.0.2 ми излиза грешка 14 или 1646 а при по новата 3194 и след като върнах на 3.1.2 Cydia-та спря да работи когато искам да напиша репо забива.

Редактирано от CeMo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, не мога да го разбера това пристрастие към къстъмите, и това си е....

@CeMo : Толкова ли е страшно да се качиш на по–висок FW, като си с ФО?

Пък като толкова ти е мерак да си с къстъм, какъв ти е проблема да направиш чист рестор, след което по правилата да сложиш къстъма, за който примираш? Очевидно имаш запазени SHSH, щом си бил джейлнат досега....

А за грешките – това нещо "търсачка на форума" да ти говори нещо?

Пък за "забиването" на Cydia, да ти идва наум, че при джейл на стар FW с инструмент за него, вградената версия на Cydia също е стара, и без обновяване има проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...