Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

Здравейте,преди време ъпдейтнах от 4.0.1 на 4.1 с къстъм изтеглен от тук.До преди месец сичко беше наред,но сега имам проблем с обхвата,изчезва и като рестартирам телефона се оправя.Мислех че само като изгуби обхват и не се враща вече,но и без да съм на място без покритие пак изчезва.Преинсталирах ultrasn0w 1.2 и пак имам същият проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Спираш 3G мрежата, триеш мобайл субстрат от сидиа(ще махне и ултрасноу), рестартираш. Инсталираш ултрата наново(сам ще качи мобайл субстрат), пак рестартираш и пробваш първо да подкараш нета от картата, НО НЕ 3G МРЕЖАТА, а бавната връзка. Ако пак имаш проблем - или не спазваш реда, или свали ултрасноу 1,1 на deb file. Кастъмите sn0wbreeze май не бачкат с ултрасноу 1,2 като хората - не си първият, който се оплаква от проблем. Аз самият, ползвам pwnage tool custom и си свиркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

махнах mobile substrate и като рестартирах ми заби на ябълката и неиска да се пусне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-глупавичък въпрос, но тъй като мойто 3G беше Jail-нато от един съфорумец преди 1 год. и от тогава не е пипано(демек е с 3.0 OS) с този Jailbrake мога да го Jail-на без да ми трябва WIFI?И по-важен въпрос: След като е Jail-нат означава ли, че може да се използва като телефон или трябва да се Unlock-не също?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда добър съвет, но някакси трябва да го Ъпдейт-на OS-а, защото много остаря 3.0 :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи му 3.1.3 и до там, нагоре вече става много муден телефона. И да, трябва да се отключи, jailbreak не е равно на отключване.

http://bgiphone.com/topic/2258-iphone-iniiaia-oaadhieiieiaey/

http://bgiphone.com/topic/2259-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет ако ще слагаш къстъм е, да не се занимаваш с тоя Sn0wbreeze(много е зле),сложи си къстъм 4.1 PwnageTool с активация(къстъми има в другата тема)и после си го отключи със ultrasn0w 1.1(1.2 според някой ''яде'' батерията) от сидия,а ако нямаш wifi си инсталирай deb файл.Но преди всичко прочети съответните теми ,как става всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Всичко с Джейла мина по вода,но имам следния проблем немога да го отключа,свалих Ултрасноу,но неиска...Някакви идеи как да си го отключа?3Г ФЗ 8Гб 4.1 фм:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си му бъцнал оригинален 4.1, няма да стане.

П.П. Въпросът ти не е за тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Всичко стана от първия път, вече съм с 4.2.1 и за сега всичко работи, освен че Settings крашваше и ми забиваше на Network няколко пъти, но след рестарт се оправи.Успех! ;]

Edit: На 3GS забравих да спомена сори. С sn0wbreeze 2.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен стана с къстъм без активация ,засега си работи всичко нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз успешно преминах на 4.2.1 (чрез къстъм), но имах един проблем и се чудя от какво е; инсталирах от Сидия: Мултиклийнър, ифиле и сбсетингс и телефона постоянно влизаше в сейф моде, и като го угасих зареждаше само до логото, та се наложи пак да правя рестор. От какво може да е сега не съм пробвал да инсталирам от Сидия пак програмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От посочените по горе от теб пробрами не съм слагал сбсеттингс,пробвай без него.

Направи си друг къстъм и с него пробвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да аз наново си направих вчера и засега нямам проблеми, днес инсталирах някой приложения от Сидия без сбсетингс и нямам проблеми. Явно е бил в него проблема.

Редактирано от jordan00
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички и честит празник: сега забелязах, че ютуб прилжението не ми работи :? Има ли някакъв фикс за него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, Push Fix му казваме :Wink:

Има го като деб файл някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
MobileSubstrate is now working.

1. Това не го разбирам. Уж вече работи, а пак е tethered jail.

2. Къстъми с активация са излишни. Помним как беше при 4.1 и колко се опариха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На теория може и да стане, пък на практика... кой знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам един въпрос с 3Г ФЗ съм бях с 3.1.2 фирм и си на правих един къстам на 4.1 с sn0wbreeze 2.0.2 ресторнах с shift+ restore от itunes и ми даде грешка 1604 след това пуснах iREB-r4 пак ресторхах и ми се появи грешка 1604 изтеглих един къстам + активация и пак ми даде 1604 пуснах пак iREB-r4 и същия номер какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам само къстъма който се помъчих да ресторна. Не съм сменил хост фаила. В темета прочетох че трябва да направя ъпдейт на itunes :D и го направих версията на .NET-a e

.NET Framework 2.0 Configuration

(version 2.0.50727.42)

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти си си отговорил сам, защо не иска да се качи! :biggrin:

Смени си хоста, ако имаш запазени сигнатурите и качи и .NET Framework 4.0! После познатата процедура с iReb и т.н. :guitarred:

не съм запазвал сигнатури някаква друга алтернатива има ли? предполагам 3.1.2 джайл и после пак кум 4.1?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сложих това 74.208.105.171 gs.apple.com в хост файла и пак 1601

има ли начин ваобще да сложа някакъв firmware?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неоля, пак пишеш наизуст - 1604 не е от хост файла. Помисли малко и тогава умувай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миии...браво. Сега си погледни предишните постове тук... :thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по време на направата на къстъма, инструмента вгражда поддръжка за ултраснега и няма нужда да чакате ъпдейт до 1.3 - можете да го направите и сега! :biggrin:

Това официално не е така - бетите го правеха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...