Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G/3G чрез Custom FW3.0


mupo

Recommended Posts

Алтернативен джейл, подобен на quickpwn - ТУК

ПРЕДИ ДА СЛАГАТЕ 3.0 И ДА ПРАВИТЕ ДЖЕЙЛ, ПРОЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО ДОЛУНАПИСАНОТО!

UltraSn0w излезе. За повече информация -> UltraSnow - unlock за iPhone 3G 3.0

[strikethrough]1. Ако сте с iPhone 3G отключен с “yellowsn0w”, тогава вие НЕ ТРЯБВА да използвате за момента PwnageTool. UltraSn0w не е включен в тази версия и заради това бейзбандът ще ви се заключи и няма да можете да ползвате друга сим карта, освен оригиналната! UltraSn0w ще излзе скоро чрез Cydia и Icy. Ако имате iphone 2G, то ънлока ще работи с тази версия на PwnageTool.[/strikethrough]

2. Yellowsn0w в сегашния си вид НЯМА да работи с бейзбанда на 3.0, и затова ще ви трябва Ultrasn0w.[strikethrough], който скоро ще излезе.[/strikethrough] Ultrasn0w [strikethrough]ще[/strikethrough] работи с ВСИЧКИ iPhone 3G (включително и тези, които не можеха да се отключат заради новия им буутлоудър! smile.gif ). Но Ultrasn0w засега НЯМА да работи с новия iphone 3GS.

3. Притежателите на iPhone 2G и фабрично отключени iPhone 3G могат спокойно да преминат към 3.0, но не към оригиналният, а към custom-ите направени от ThUnDeR, които може да намерите по-долу. След като направите рестор с тези custom FW, 2G телефоните ще бъдат активирани, отключени и jailbreak-нати, а 3G телефоните jailbreak-нати!

Това което трябва да направите е да изтеглите custom FW за съответния iPhone и да сте с iTunes 8.2!

Запазете контактите си и важните ви неща от телефона преди да преминете по-нататък!

  • След което връзвате телефона си и стартирате iTunes. Избирате телефона си, задържате Shift (на компютъра) и натискате Restore...
    25k3igz.jpg

  • и избирате сваления от вас FW.
    2s99013.jpg

  • Изчаквате докато телефона се ресторне. След като процедурата завърши ще видите този прозорец
    33mx16v.jpg

  • Телефона ви ще се рестартира и остава да го активирате (ако е фабрично отключен 3G)
    5eiadz.png

Ако по време на процеса ви даде грешка вкарайте телефона в DFU режим и опитайте отново.

Натиснете Sleep/Wake и Home бутоните за 10сек. Пуснете Sleep/Wake бутона и продължете да държите Home бутона докато iTunes засече iPhone в рековъри режим.
Looking for miPatch? On OS 3.0, miPatch is no longer effective. Instead, find "AppSync" on the Hackulous Cydia repo (http://cydia.hackulo.us <-- Enter that into Cydia, don't go there from your browser), install that, then restart your phone. Now you can sync apps again!
С две думи, добавяте си сорса на Hackulous http://cydia.hackulo.us и си инсталирате "AppSync". Рестартирате и си синхронизирате като пичове smile.gif
За всичкки, които имат проблем с грешка 16хх. Това е, защото сте били с оригинален 3.0 и се опитвате да сложите къстъм. Решението е следното:

- Махате Itunes 8.2 и слагате 8.1.1.

- Вкаравате телефона в ДФУ и правите рестор на 2.2.1.

- Накрая ще ви даде грешка 1013 и телефона ще влезе в рековъри мод (кабел на екрана). Да не ви дреме на шпека. Пускате QuickPwn и той ще ви каже да задържите power+home за 15 сек. за да се рестартира телефона. Направете го и ще си зареди. Може да го активирате през Itunes.

- Махате Itunes 8.1.1. и слагате 8.2.

- Вкаравате телефона в ДФУ (може и с quickpwn вече)

- В Itunes натискате шифт + рестор и посочвате пътя до къстъм фърмуера на Тъндър.

- Чакате да свърши и бягате за бира, а за мен Джак Даниелс smile.gif

Това решение съм го пробвал на 3G фабрично отключен. Какво ще стане на друг телефон, нямам идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • KurtiMakarov

    22

  • Severus

    10

  • Anthony

    8

  • NBT

    8

Топ автори в тази тема

но нищо не става с 2G сам и сам качил 3.0.Някакви идеи,в смисал не започва рестора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ми слагам оригиналния и веднага пак ще опитам с "iPhone 2G Custom Firmware 3.0 by ThUnDeR"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

знам че няма да е отключен но аз бях с него.Сега слагам "iPhone 2G Custom Firmware 3.0 by ThUnDeR".Но заби и сега отначало опитвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пречи ли че преди това сам качил оригиналния 3.0. Защото сега не иска да качва "iPhone 2G Custom Firmware 3.0 by ThUnDeR" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли могъл да направи едно Custom-че за iPod Touch 1G и да го качи в някой международен сървър?

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз мога ли да помоля за линк на рестора за 3Г, който да не е 4сторинг, че съм в германия и ми пише винаги от там че файлът е недостъпен. И другия въпрос. Със заключен съм 3Г с уиндоус съм,, след като направя рестор с този фирм, ще ми е джейлбрейкнат и ще мога да си ползвам т-мобиле немската ми карта? А за бг картата до един месец се надявам да излезе, че тогава си идвам за лятото във варна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко мина като по учебник (фабрично отключен 3G).

Youtube работи. Имам Cyidia и Icy....

...и цяла нощ да се наслаждавам на 100-те разлики :)

Поздрави и специални благодарности на ThUnDeR и mupo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...