Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone3G(S) FW3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

  • Отговори 292
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    22

  • mupo

    18

  • Alxx®

    16

  • hitretsa

    11

Топ автори в тази тема

Значи сега го чакам да се рестартира(след финала), след като ти даде да чакаш да го рестартира натискаш home+power и чакаш докато се появи кабелчето и иконката на тунчо, нататък то почва да си го брейква . Сега ш го видя кви ги надроби:) Успех !

Действително така продължава процедурата, но в края и пак не се рестартира и нищо не се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз до този извод стигнах,пробвах да изключа и 3Г-то ама пак не става, много кофти се получи :) Дано скоро излезе няк'во решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и при мен стана доста лесно- видя ми се лесничка процедурата, ноооо почнах да слагам някои неща от Cydia и стана лошооооооо. качих както е написано по-горе ultrasn0w и appcync и горе долу стана обаче нищо друго неиска да качва. незнам как беше преди в Cydia, но сега като искам да инсталирам BossPrefs примерно давам INSTALL и долу в квадратчето има десетина неща които иска да качи- давам инстал и ми дава следната грешка:

Couldn.t configure pre-depend dpkg

for grep, probably a dependency cycle.

същото ми дава и други неща като искам да си инсталирам - например backgrounde

незнам защо ми дава списък, че ще има подготвени десетина неща дза качване.

Моля за помощ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и при мен стана доста лесно- видя ми се лесничка процедурата, ноооо почнах да слагам някои неща от Cydia и стана лошооооооо. качих както е написано по-горе ultrasn0w и appcync и горе долу стана обаче нищо друго неиска да качва. незнам как беше преди в Cydia, но сега като искам да инсталирам BossPrefs примерно давам INSTALL и долу в квадратчето има десетина неща които иска да качи- давам инстал и ми дава следната грешка:

Couldn.t configure pre-depend dpkg

for grep, probably a dependency cycle.

същото ми дава и други неща като искам да си инсталирам - например backgrounde

незнам защо ми дава списък, че ще има подготвени десетина неща дза качване.

Моля за помощ

Като гледам блога на Dev Team и други хора имат подобен проблем. Като възможно решение пише по време на Jailbreak да се инсталира само cydia без icy. Това помагало понякога.

Успех, аз довечера ще минавам на 3.0 дано мине без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам проблем с джейл брейка, стигам до точка 8. ... и RedSn0w ще започне процедурата по Jailbreak и windowsa ми казва че redsnow не работи и спира програмата а телефона ми умря :eek: какво трябва да направя за да го оправя и да направя джейл брейка( с 3 г съм)

Мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mi4oto, телефона ти не е умрял, просто задръж Хоум+Пауер бутоните докато се появи ябълката :) А относно това че на доста хора ни дава "чакане за рестарт" и до там спира, някой да има някаква идея? Днес пробвах на 2 компютъра(освен моя) и на нито един не става :) Дайте съвет, моля !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mi4oto, телефона ти не е умрял, просто задръж Хоум+Пауер бутоните докато се появи ябълката :) А относно това че на доста хора ни дава "чакане за рестарт" и до там спира, някой да има някаква идея? Днес пробвах на 2 компютъра(освен моя) и на нито един не става :) Дайте съвет, моля !

мерси , 3г се ресторна и пробвах пак, тоя път стана без проблеми, сега сидиата си бачка без проблеми, само да питам какво трябва да сваля за да мога да си качвам кракнати приложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен положението продължава да е същото като при @hitretsa. След малко отивам да го джейлна на лаптоп от, който със сигурност е станало вече :) и ако и там не се получи не знам :biggrin: Вече полудях деба... ghelyonp.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, ако при лаптопа се получи ти го пращам по пощата, че направо вече полудях :):biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко мина по мед и масло . Сега само ще сменя Боспреф със СБсетингс , защото Боса не се държи добре . Примерно в сетингсите на телефона wifi е off и в боспреф е на off . Сменям го на on и излизам от боспреф , но wifi си е все още off , влизам пак в боспреф и там се е върнало на off пак .

И аз имам проблем с BossPref освен горе посочената. След като задам някоя от настрйките в bossprefa , iphona се рестартира и естествено не запомня зададените настрйки. Не прави нищо каквото ми задам , за това го изтрих. Опитах се да кача sbsettings но без успех. Сега съм без нито една от програмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 3G 16G FW2.2.1 (фабрично отключен): Нямах абсолютно никакви проблеми по време на ресторването и връщането от back-up-а на всичките ми 100-тина контакта и една камара настройки, както и по самото jailbreak-ване, което става много по-бързо в сравнение с рестора на back-up-a (около 35-40 мин.). Малко проблеми имах след това: първо AppSync от Cydia (САМО ТОВА), след което като си сложих музиката и половината приложения реших ей-така да го рестартна (за да си извадя бира от хладилника) и той заби точно на слайда за изключване - страхотен замръзнал ефект се получи и нищо друго не помогна освен... нов рестор, цялата процедура наново (още минимум един час), този път имах неблагоразумието да сложа освен AppSync, и BossPrefs и iFile. То с първото няма проблеми но второто когато накрая поиска да натисна бутона Reload SpringBoard всичко заби и сбъгна тотално. Чаках го повече от час да се освести, но нямаше никакви признаци за оправяне, затова нищо друго не помогна освен... нов рестор.

И така след третия път всичко в момента си работи на пушка, но ми загуби цялата вечер (италианците ме ядосаха повече (бел.авт. срещу Бразилия)) и всичката бира. Всичките 92 игри и приложения, които си бяха на него преди процедурата си работят и сега - всичко ми се запази (история, прогрес на игрите, настройки по app-овете и т.н.). Само WiFi Track-а казва че не е намерен WiFi скенер и го делнах, докато WiFi Fofum си работи на 6. Със сигурност има и други игри и приложения които не са съвместими с FW3.0, но аз нямам такива. Повече внимавайте със Cydia, от където трябва да чакаме нови версии на повечето програми (iBluetooth, iFile и т.н.)

С две думи: Давайте смело! Ако преди ви е бил пълен до козирката като моя за два часа сте готови - то повече бави инстала на големите и тежки игри и приложиния. Айде, че се олях!

и аз имах проблем с червения сняг на хп

опитах на лаптопа с вистата и стана от първия път

наи вероятно и при теб е от това (компа)

И така си реших проблема... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа. Готов съм. Сега да опиша това което направихме с @connect и най-вече той направи де. Опитах както писах вече всичко. Сменях и компютъра, което ме навежда на мисълта, че не там е проблема, макар, че на неговия стана. Направихме обаче и нещо друго. Сложихме неговия сим, т.е. сменихме сим картата. Не знам дали това има някакво отношение, но джейла мина без проблем и сега съм с 3.0. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква карта си сложил и в кой момент от цялата процедура го направи , както и изключва ли 3Г-то ? При мен още не става , на трети различен комп днес:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих другата карта още в самото начало и си почнах от рестора на ново после джейла и така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е при мен е фабрично заключен и ако сложа друга карта преди рестора няма да направи пък него...абе мамата си трака... айде ще пробвам пак :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моя е заключен. Няма проблеми. Ресторвай, отключвай и прави каквото искаш с другата карта. После слагаш твоята и синхронизираш, никакъв проблем. Не вярвам да е от сима, но какво пък, пробвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак замира на "Waiting.." какво направихте всички ги отключихте само при мен не става,б*х му майката,кажете с к'ви машини ги отключвате, вече повече от 24 часа се занимавам само с това и нищо не се получава :( Помогнете, моля !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих без карта в телефона.

За пръв път правя джейл и изобщо нещо свързано с телефона, освен инсталирането на програми.

Дадох рестор от iTunes, след това ми изписа да сложа някаква карта (на оператора, към който е заключен)

и ми даваше само service call или нещо от рода. Понеже нямам такава карта реших да пуцам така и джейла го направих без карта.

В момента си работи идеално, само че имам проблем със сигнала (оказа се, че е от сим картата ми, която е доста стара), но с нова карта е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мн тъп въпрос, но няма как. Направих Restore и сега когато дам Browse на redsnow не мога да намеря файла с 3.0. :redface:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно е тъп :mrgreen: Как го откри при рестора?

:mrgreen: Знам

Дадох му само рестор без shift (така ми каза alxx). Но заедно с redsnow свалих и зипа от ръководството на миро, но не ми излиза разпознаваем файл с redsnow.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството на Миро се казва, че двата файла трябва да са в една папка. След като не си го използвал първия път не знам как ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...