Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Премахване на Call Forwarding


olo

Recommended Posts

Не работи под 4.2.1 - чакаш ъп от авторите. Има начин ръчно, но ще ти "избяга" интернета и връщане назад - само рестор.

Под 4.х.х, папките на операторите вече имат hash check и не може да се пипа ръчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте малко, нали iPhone вече се предлага от М-Тел и в 4.2.1 има bundle за оператора, така че не трябва да има Call Forwarding....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има го вече и в м-тел ,но на мен това не ми помага особено ,защото това bundle не ми говори нищо.Ще съм ти много благодарна ако помогнеш да се справя.

Като го закача никъде не ми излиза подобен надпис.

Редактирано от mimeto83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закачи телефона на тюнса и като ти предложи "carrier update available"(не съм 100% сигурен за текста :tooth:) - просто го направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Win 7 папката е C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Carrier Support

Сложих го на моя глобулски 3G с мтелска карта.

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се след като инсталирах ForwardMsgFix 4.0 на iPhone4 ФЗ :) показа ми се за Carrier Update :)

Редактирано от s0urce
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гимнастиката с терминала е напълно излишна:

Отваряте айтюнс, натискате shift&update (В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ РЕСТОР) и посочвате сваления файл. Няма никакво значение къде ще се намира файлът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:goodpost::guitarred: Благодарности на Правец8Хакер - оправих и аз най-накрая моя 3gs iOS 4.1 ФЗ към М-Тел (лууп) . Сега Кариер бъндъл-а ми е 9.1 (преди беше 8.0 ) Може би сега е момента да опитам отново да активирам и ФейсТайм-а ,че досега беше само ходене по мъките ...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А като сложите този bundle на ФЗ не към МТел телефон имате ли мобилен интернет с карта на МТел, Глобул, Виваком? И нямате възможност за промяна на настройките за мобилен нет и MMS-и в Settings -> General -> Network, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде ако имаш възможност виж дали ще имаш мобилен нет с карта на друг оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, аз съм качил и ментелския бандъл, пък ползвам глобул. Нет си имам и с двата оператора.

П.П. Телефонът ми е от О2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 7.0 за глобул и 8.2 за ментел, настройки няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с мобилния интернет, Миро.

Не знам за промяна, но ММС-и заминават и пристигат.

Глобулски 3G с мтелска карта.

...не съм видял, че има още една страница с отговори. :)

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, аз съм качил и ментелския бандъл, пък ползвам глобул. Нет си имам и с двата оператора.

П.П. Телефонът ми е от О2.

Само МТел-ския bundle ли си сложил или и Globul-ски?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де дайте един Глобулски bundle да не се мъчим и ние тука и дали има по нов bundle от 8.1 ? на Глобул ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мирко, първо глобулския. Последният е 8.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, никой ли не разбра какво питах?

Представете си, че имате ФО телефон (не от България) или ФЗ телефон закупен от САЩ (не от България) и сте го отключили с ultrasn0w и го ползвате с карта на МТел. Така до тук добре. Слагате му bundle-а на МТел от поста на neol23 и вече нямате Call Forwarding и си имате мобилен интернет, MMS-и и ви липсва менюто Cellular Data Network в Settings -> General -> Network.

Въпроса ми е, на такъв телефон без да е слаган никакъв друг bundle, слагате карта на Глобул или Виваком...ще има ли мобилен интернет, MMS-и и ще се появи ли менюто в Settings?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Менюто го има само с карта на виваком при новите фърмуери. Преди фърм 4.2 и последния кериър ъпдейт, ментел също имаше достъп до менюто, то е налично само за оператори, които не са в договорни отношения с епъл.

Евентуално би могъл да изтриеш бандъла на глобул, например и така да го превърнеш в unknown. Няма бандъл- няма сайнчек, вероятно ще се появи и менюто с настройки. Има опасност, ако не се получи така и ти изчезне нета, да се наложи рестор, тъй като няма как да възстановиш изтрит бандъл, именно поради сайнчек-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx, тези факти и теории са ми ясно, затова питам ако някой е сложил bundle-а на телефон който не е закупен от МТел или Глобул. Интересувам се, за да разбера дали има и негативни последици от слагането на този bundle, за да ги напиша при редакцията на първия пост на темата. Явно ще трябва да сложа bundle на моето 3G с 3.1.3 и след това да сложа Глобулска карта, за да видя какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме те, не се коси. :)

Имам b-connect който ползвам само да си активирам телефона след рестор. Сложих го и:

- операторският интернет работи без грешка

- меню MMS няма (и с мтелска карта го нямам), но MMS функцията си работи

Доволен, брадър? :)

п.п.

Да поясня, че телефонът си е глобулски, но имам инсталиран само въпросния мтелски бъндъл. След рестор в iTunes ме е питало дали да слага глобулски, но никога не съм го инсталирал.

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си инсталирал само най - новата версия, която поддържа и фейстайм(заедно с ограниченията). Всичко след FW 3.0.1 има T-mobile_bg.bundle по дефолт, както и 4.2.1 има ментелски такъв, също по дефолт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така.

Тогава някой с внесен ФЗ телефонец да опита и да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте :)! От както съм се регнал се справях само с четене до сега, ама днес нещо сгафих и май няма да се оправя без да попитам :). Опитах се да разкарам този call forwarding, но по погрешка инсталирах не ForwardMsgFix 4.0 beta (защото не я видях :censored2: , а ForwardMsgFix 0.5, ако бе бъркам версия. След като ребуутнах и не се оправи, се усетих какво съм направил и я изтрих, и отново ребуутнах, но тук се появи проблемът - след като опитах да инсталирам 4.0 beta разбрах, че нямам нет през 3G :yikes: .

След това тръгнах да правя описаното от neol23 в пост 132 - свалих файла с настройките на C:\ и стартирах itunes, но не ми даде Update Carrier settings. Рещих да пробва да го копирам в C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Carrier Support, но се оказа, че нямам папка iphone carrier support там. Създадох я, копнах файла вътре и стартирах Itunes, но пак не даде Update Carrier settings. Както и да е, тръгнах по другите стъпки, но ми даде това 4cddb21329737c0d.JPG и след това не ми дава в itunes да избера файла с настройките след shift+update, и вече зациклих тотално :blink:

Ще се радвам на всякаква помощ да разбера какво съм сбъркал и как да го оправя ;). Накратко да резюмирам горните 2 абзаца - нета през 3G ми изчезна след като исталирах грешната версия на ForwardMsgFix.

пп. Телефонът е jailbreak-нат Iphone 3G, с 4.1 firmware ;) - с договор към М-тел съм, ако има значение

Редактирано от Maverick_VS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нет няма и да имаш. Ако си качвал преди случката кериър ъпдейта, няма да можеш да го качиш повторно и само рестор ще те оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид "преди случката" - всичко съм го описал в последователността, която стана ;)? Преди това си инсталирах теми и разни други глупости ;). Иначе за рестора ако можеш да ми дадеш насоки - firmware-a го ъпдейтнаха едни момчета в сервиз, не съм го правил аз и ми е малко мъгла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...