Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем със синхронизация на Contacts


Pe6o666

Recommended Posts

Ако искаш да имаш групи в контактите, пробвай GroupQ от AppStore. Приложението е безплатно(edit2: вече не е) - можеш да го изтеглиш от тук: http://bgiphone.com/showthread.php/4122-Contacts-GroupQ?highlight=Contacts

edit: имай предвид, че групите няма да ти се появят в Outlook

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Вчера реших да си преинсталирам целият телефон отново на версия 3.1.3. Реших да използвам СПИРИТ за jailbreak и в коментарите прочетох на няколко пъти, че трябва първо да е със пресен restore без backup. Направих всичко и когато телефона тръгна да зарежда backup-а аз го прекъснах. След като СПИРИТ си свърши работата и iTunes намери телефона, очевидно е създал нов backup, който обаче е без настройките и контактите ми. Въпросът ми е дали някъде мога да намеря по-стар backup и да заредя него? Windows 7 ако има значение. Също нагоре забравих да спомена че имам всичко без самите контакти, алармите и яркоста на дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Контактите се съхраняват в windows adress book или outlook express. Когато дадеш set as new - тюнса ще те пита как да синква контактите, с коя програма и откъде да качва/замества. Даваш му merge (така попълва липсите в телефона или компа, не трие нищо) и си готов. Другия вариант е в таба info , отдолу, да дадеш replace contacts on this iphone и посочваш откъде да ги изтегли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това ясно, но не съм. Аз се поразрових из интернет и видях че има начин да намериш стар backup, но беше само за mac. Мерси все пак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някога въобще си правил синк, значи ги има в някоя от двете, що не провериш? :think:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да използвам СПИРИТ за jailbreak и в коментарите прочетох на няколко пъти, че трябва първо да е със пресен restore без backup.

Първо, толкова и си чел. Направил си една голяма тъпня. Навсякъде пише да не връщаш бекъпа след рестор, а не да не правиш такъв въобще. Какво, по дяволите, може да навреди един бекъп? Сега ако не си синхронизирал контактите си с Outlook или Windows Contacts, няма как да ги възстановиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте!

Синхронизирах си контактите от стария Сони-Ериксон К750 с OUTLOOK.

В айфона имам различни контакти и искам да ги добавя към старите и чак след това всички да ги пратя на айфона.

Правих няколко опита, но когато направя синхронизация от Outlook към айфорна ми замества контактите без да

запазва старите. А когато направя синхронизация от айфона към Outlook не се появвяват там.

Как да направя общи контакти от двата телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, за което се сещам на първо време е да копираш всички контакти от Outlook в някоя папка, след което да изтриеш наличните в Outlook. Тогава синхронизираш iPhone. Ако контактите от телефона се прехвърлят, добавяш в Outlook запазените преди това контакти и пак синхронизираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преместих контактите в друга директория на Outlook-а.

При синхронизация ми дава следната грешка: iTunes could not sync contacts to the iPhone because iPhone canceled the sync.

Идея нямам защо ми дава такава грешка, при условие че нищо не пипам по телефона и никой не ми се обажда.

Тази грешка ми я даде още първия път, когато исках да направя синх с тунето на контактите.

iTunes е версия 9.2.0.62, ако има значение това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Местиш от телефона( и двата), едно по едно в аутлуук, запазваш ги. После триеш всичко ръчно от айфона(user/library/adress book), рестартираш, създаваш ръчно някакъв контакт, пак рестарт.

2. Отваряш айтюнс, даваш edit/preferences/devices/Reset sync history

3. Kачваш всичко в обща папка в аутлуук, закачаш телефона и даваш да замести всичко в телефона.

Честито! :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

edit: не видях поста на Алекс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получи се, но да си кажа ми е малко мистерия.

Първо, тъй като даваше грешка при синхронизация с аутлук, превключих синхронизиране с уиндоус.

Там ми даде грешка на един номер и като се опитах да го редактирам и изтрия, нищо не стана.

След опита с друг номер, нищо не се получи. С ифън бокса изтрих двата файла от адресбука.

Рестартирах телефона и направих нов контакт. Дадох синхронизация и се появиха всички контакти

от Сонито и Айфона. И тука ми е мистерията, контактите от Айфона ги няма в Оутлука, но се

появиха с другите контакти в айфона. В предните постове бях казал, че контактите от Сонито

ги преместих в Оутлука в нова директория. Само не разбрах как се появиха контактите от Айфона

в общите контакти.

Но за всеки случай преди тези занимания си направих ръчен бекъп на контактите, което е

задължително, за да спите спокойно.

Ако някой може да поясни мистерията, да казва.

Редактирано от ypetrov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мистерия ти е, щото не си си направил труда да разучиш устройството си ...:D

Отговорът е в бутончето "Групи" горе в ляво като отвориш контактната си книжка на телефона, или като прегледаш опциите на Outlook (отделна папка–отделна група)... :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено не съм наясно с всичко по телефона.

Но не съм имал групи нито на Айфона, нито на Сонито. Контактите от Сонито ги преместих

в нова директория едва, когато вече бяха свалени в Аутлука.

А от къде се появиха контактите от Айфона, след като и сега ги няма в Аутлука нито

отделно, нито в директорията с тези от Сонито. Просто не ги виждам никъда,

а се качиха в Айфона с другите контакти от Сонито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как така се появиха от уиндоус адрес бука след като при последвалата синхронизация съм давал само аутлук да се синхронизира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Привет!

Искам да попитам имам iphone 3g ОС 3.0 Инсталирах си windows7 64bit.Сложих си Itunes 10.1.1.4. Искам да си сложа по нова версич на ОС на IPhone примерно 4.1.2. Искам обаче да си прехвърля контактите от телефона на лаптопа. Преди време когато пробвах със Synk Microsoft Outlook 2010 ми затри всички контакти на телефона. Не можах да намеря къде да задам в Itunes да ми ги прехвърли от телефона на лаптопа. Доста неща изчетох в форума, но намерих само от PC към Iphone , но на мен това не ми върши работа.Мислех да направя бекъп и след това като сложа новия софтуер на телефона да го върна на телефона, но прочетох, че не било препоръчително тъй като щял да се омаже софтуера на Iphone. Видях и една програма "funambol", но и нея не мога да ползвам тъй като тя работи с ОС 3.1.3 минимум и не мога да я инсталирам на телефона . Ползвах и програмата "Reincubate.iPhone.Backup.Extractor.v2.5.",но нещо не прочита коректно телефонната книга на телефона губят се доста неща от контактите. Ако може някой да ми помогне, ще съм много благодарен .

Благодаря предварително и приятен ден на всички ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да върнеш бекъпа веднъж, колкото да възстановиш контактите и синхронизираш, после рестор наново и си ги връщаш с аутлуук.

Можеш и ръчен бекъп да направиш. Как ли? Има цяла тема, именувана точно така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си направиш и бекъп файл с това: http://bgiphone.com/topic/9332-excelcontacts/page__pid__86615#entry86615 но не съм го тествал! Не знам до колко работи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да върнеш бекъпа веднъж, колкото да възстановиш контактите и синхронизираш, после рестор наново и си ги връщаш с аутлуук.

Можеш и ръчен бекъп да направиш. Как ли? Има цяла тема, именувана точно така.

Aми аз със програмата iFunBox си свалих на лаптопа папката от телефона "AddressBook" даже се помъчих да намеря как да ги експортна в outlook. :))) ама не знам защо липсва доста информация в контактите не знам защо. Прочетох в някаква тема в форума, че имат проблеми доста като върнат папката в телефона след като с качат по нова версия на ОС. Аз отначало така мислех да направя да си заместя файловете просто ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да повторя за не знам кой път: качваш нова ОС, пишеш на ръка един контакт с всички екстри, запаметяваш, рестартираш телефона, връщаш с фънбокс, пак рестартираш и нищо не липсва...съответно и проблеми няма. Има ред, който трябва да се спази - нищо сложно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да повторя за не знам кой път: качваш нова ОС, пишеш на ръка един контакт с всички екстри, запаметяваш, рестартираш телефона, връщаш с фънбокс, пак рестартираш и нищо не липсва...съответно и проблеми няма. Има ред, който трябва да се спази - нищо сложно.

Благодаря ти много наистина не съм наясно много с тези неща по телефона нито с операционна система нито и защо се прави този рестпр .Даже сега, ще почвам да чета как се кача софтуер нов и отключване каква версия и т.н .Имам телефона от почти 2 години, помня като го взех от Англия даже нямаше софтуер за отключване и бях с едни карти ребел сим нещо от сорта 3 месеца . Извинявам се ако съм те изнервил с моите въпроси, които сигурно са смешни за теб. Очаквай от мен супер некомпетентни въпроси :D още веднъж мерси за тези контакти, че те са ми важни прекалено много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквай от мен супер некомпетентни въпроси

Хич не се и надявай... Седни си на това под гърба, и чети!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...