Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Странно ми е защо тогава пишеш в тази тема. Изтрий SBSettings, увери се, че имаш интернет, остави го включен и тогава инсталирай SBSettings. За повече инфо чети ТУК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задай ръчно статично IP на телефона и опитай тогава. Как – има писано във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Има ли приложение, което да прави иконка на SpringBoard-а, през която да мога да спирам и да пускам EDGE? Не искам да ползвам SBSettings, защото ми точи батерия. Ако ли не.. има ли как да се инсталира само BossPrefс без SBSettings?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми мисля, че със SBSettings държи 2 дни, а без 3. Нещо такова.. :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, аз съм с Iphone 2g М-тел и имам същия проблем като горепосочените. Обаждах се на оператор за да ми деактивират интернета два пъти но те казаха че поради оптимизиране на системата (който е на М-тел знае) може да отнеме 2 седмици, а аз постоянно се набутвам със стотинки. Та при BossPrefs и SBSеttings 3G ми отчита като опция да се спре, но опция EDGE няма въпреки че в горния ляв ъгъл до оператора си стои буквичката "Е" и на мен ми точи стотинките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Тия неща не са мое дело, а "превод" на стъпките написани от ammcfc, тъй като Melir явно не владее езика на ammcfc

Аз проблеми със спирането и пускането на мобилния нет от SBSettings нямам. Просто си цъкам на E-то в SBSettings и си ги спирам/пускам.

При мен SBSettings работи без проблем на 3G 4.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При iPhone 4 като вляза в Settings -> General -> Network -> Mobile Data OFF спира ли операторския интернет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте.След като инсталирах, Data togle от Cydia, и промених Е/on на Е/of (E=GPRS), при вас може да е различно, не съм го пробвал на други модели телефони. Интернет трафика спря, аз се зарадвах и започнах да си свалям, различни приложениа през wifi. Радоста ми се изпари при получаването на сметката ми за телефон, въпреки че бях спрял трафика през gprs, бяха начислени 7mb, трафик за които, платих без да съм използвал интернет през GPRS. Пародиата е че, пащам за този, интернет на моят, интернет доставчик,изплозвайки интернета си през рутер. Глобъл обче го таксуват независимо че не е през gprs а е през wifi. Мисля че разбрах как да не се случва това: settings/general/nework/vpn/ add vpn configuration/ltp2 /send all traffic on,фабрично е на on, позволавайки на некоректни мобилни оператори да ви таскуват този трафик, ако не искате това да ви се случи, трябва да го промените: send all traffiс of, за да го промените трябва да зададете, произволни символи, на всички редове, след това трябва да дадете savе. Ако всичко е както трябва, като влезете във: settings/general/nework/vpn, ще видите: qwerty/custtom (това излиза при мен, при вас ще е различно, според това какво, ще въведете вие).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

аз имам същия проблем с 3g 3.1.3 съм и не мога да разбера къде е Date Toggle и къде се въвежда този IP адрес? Моля ви помогнете защото и аз съм го закъсал.

Редактирано от carlsson
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помогни си сам и прочети темата - за какво е писано в нея, според теб? Книга за оплаквания?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Здравейте, пак съм аз.

Забелязах, че сметката ми расте без да говоря и съм убеден, че е от интернета. Прочетох няколко теми, изтеглих програмата SBSSettings, но инсталацията отне 20 мин и я прекъснах. В момента я трия. Няма ли някакъв лесен и ефикасен начин за спиране на EDGE? С 2g съм.

П.П. Извинявам се, видях вариянта със задаването на грешни настройки. Написах случайни букви на cellular data, след това влезнах в Safari, изписа ми could not connect(или нещо от сорта), но само за секунда и после влезна в сайта. Моля, дайте решение

П.П 2. Току - що пробвах номера с iphonenodata.com, но нищо не се получи. Уж е disabled, но като изключа Wi-fi pak влиза в интернет. :(

Редактирано от stasiacc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Момчета до сутринта се борех с мобилния интернет през телефона. Пробвах всякакви варианти, но нищо не помогна! Накрая прочетох поста на The Shaman, който е споделил, че е говорил с оператор, за да му го спрат. Обадих се на М-тел ( чаках 13 мин. само за да ми приемат обаждането!!! ). Обясних на любезната девойка, че желая да спра мобилния интернет през телефона, защото независимо дали го ползвам той си точи КБ-ти. Поиска 3-те имена и ЕГН, за да се увери че съм титуляр, след което ме попита защо не съм го спрял от автоматичното меню, което се намира в телефона?!?! Обясних и че съм опитал, но от това меню ми разрешава само да АКТИВИРАМ настройките за мобилния интернет! Беше озадачена и ме попита с какъв телефон съм. Обясних че съм с iPhone 4, след което ме попита дали съм го взел от М-тел. Казах и че не е от България. Цитирам думите и:

-" Ооо, ми то в тези телефони мобилния интернет е заложен и няма как да бъде спрян?!?" :yikes:

Запазих самообладание и отново я попитах дали може да се измисли нещо. Остави ме на изчакване докато "проверявала" дали това е възможно. Чаках още 13 мин. и ми каза че можело да се оправи само като спра GPRS-са на СИм картата. Аз се съгласих да го спрат. Взе да ми обяснява как щял да ми спре трафика завинаги и как няма да получавам ММС-си. Накрая ме прехвърли в автоматичното меню на *88 и от там избрах 4 и след това 2. 4 за да влезна в менюто с настройки, а за деактивация на GPRS-са на СИМ картата. След 2~3 часа получих СМС че е изкл. и трафика спря! Надявам се да съм спестил на някой големи сметки и разправии с М-тел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли обясни, че при актуализации и ъпдейти на системата(каквото и да означава това) е възможно услугата да се самоактивира отново? Не се занимавайте с глупости. Изберете пакет, който включва мобилен нет и забравяте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам

Най ниската тарифа май беше 8,90 лв. на месец

Смешна работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм

На нас като корпоративен пациент може би ни дават такава цена...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...