Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Индикацията на EDGE да не би да е едно малко кръгче от дясната страна на оператора , защото при мен от време на време се появява и спира ... без външна намеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами със sbsettings или вкарай грешен APN.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами със sbsettings или вкарай грешен APN.

В SBsettings нямам GPRS, а за APN ако може да бъдеш малко по - подробен.

VPN-а ми е на OFF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, правете разлика между свързаност с мобилния оператор и възможност да предавате данни.

Индикатора на дисплея, показва каква ви е свързаността с мобилния оператор. Това, че ви показва кръгче, E или 3G не е достатъчно вие да можете да предавате данни по този канал - да имате интернет....

Настройките за интернет обикновено се захапват автоматично от телефона. Ако искате да спрете интернета, достатъчно е ръчно да въведете грешни такива. General--->Network--->Cellular Network--->APN

Ако ви липсва такова меню (Глобул карта) - заменете си carrier.plist файла от темата за call forwarding.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, правете разлика между свързаност с мобилния оператор и възможност да предавате данни.

Индикатора на дисплея, показва каква ви е свързаността с мобилния оператор. Това, че ви показва кръгче, E или 3G не е достатъчно вие да можете да предавате данни по този канал - да имате интернет....

Настройките за интернет обикновено се захапват автоматично от телефона. Ако искате да спрете интернета, достатъчно е ръчно да въведете грешни такива. General--->Network--->Cellular Network--->APN

Ако ви липсва такова меню (Глобул карта) - заменете си carrier.plist файла от темата за call forwarding.

С carrier.plist файла от темата за call forwarding съм и пак нямам Cellular Network--->APN ....

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 6/img_0004

и от долу Wi-Fi - OFF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.iphone-notes.de/mobileconfig/

Тогава от този сайт си направи един фалшив файл. Свали го, прати си го на пощата и го отвори от телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

я влез на чата - да не спамим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

o=GPRS

E=EDGE

3G=3G

ammcfc , как да спра GPRS-a ?

От няколко дена ми седи това 'Е' от горе, незнам как се появи доста време се чудех какво е. Понеже от вчера съм на Loop ме е страх да не ме дернат със сметка сега. Проверих в "Bossprefs v2.15b" Само последните две който са Mail и SSH седят на ON всичко друго е изключено. Като проверя в SettingsGeneralUsageCelluar Network Data,

Нямам отчетен трафик. Със iPhone 3G ОС 2.2 оператор Мтел без никви турбосим карти...

Пс: Сега забелязах че като фключа Wi Fi Иконката Е изчезва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пс: Сега забелязах че като фключа Wi Fi Иконката Е изчезва.

То и 3G и EDGE да ти са пуснати едновременно, след като включиш wifi пак ще виждаш само wifi иконката.

И ако връзката с ти с wifi е нестабилна ще имаш нет на телефона и ще си мислиш че е от wifi, докато не дойде фактурата от оператора ти.

затова за най сигурно sbssetings и грешни настройки в cellular data. ( и пак не съм сигурен вече ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пс: Сега забелязах че като фключа Wi Fi Иконката Е изчезва.

То и 3G и EDGE да ти са пуснати едновременно, след като включиш wifi пак ще виждаш само wifi иконката.

И ако връзката с ти с wifi е нестабилна ще имаш нет на телефона и ще си мислиш че е от wifi, докато не дойде фактурата от оператора ти.

затова за най сигурно sbssetings и грешни настройки в cellular data. ( и пак не съм сигурен вече ).

Във връзка с това пуснах сафарито без фключен Wi-fi (само да подскажа че Е-то си седи горе) Излиза ми следния надпис:

Cannot Open Page

Safari cannot open the page because it is not connected to the internet.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OK .... на Globul съм ... явно те нямат наистина EDGE, защото никога не ми изкарва иконката за EDGE, а като нямам Wi-Fi ми стои кръгчето за GPRS-a. За 3G-то не ви трябва никаква допълнителна програма за да си го изключите .. от General -> Network -> Enable 3G (on/off) си го изключва. До сега никога не бях пробвал да го включа, но като прочетох тази тема и реших да видя ще имам ли 3G (тъй като, докато бях с OS 2.1 и да го включех пак нямах, можеби заради TurboSIM-a ... незнам), но ето че сега ми излезе знака за 3G горе в статус-а.

Сега .. въпроса ми е следния .. и на GPRS и на 3G, като се опитам да ползвам интернет приложенията ми изкарва съобщението "Could not activate cellular data network: You are not subscribed to a cellular data service". Аз не съм много навътре с тез оператори и възможностите им, но това заради невъведени настроики на телефона ли е или картата ми нещо не поддържа (спомням си че едно време имаше някви такива схеми, сега не знам как е), а също има ли някакво значение, че съм с изтекъл договор и всъщност ми го обновяват сега месец за месец пак по същия план.

Ако е заради настройките на телефона - липсва ми онова меню в Network и не можах да разбера много хубаво какво точно трябва да направя ?

Благодарско

Ja Mata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от проблема с EDGE, но да не пускам нова тема, след ъпдейта до 3.0, ми изчезна тогълът за SSH. Порбвах няколко пъти в Сет Тоглълс да вкл. и изк.показва ми ,че е ON, но така и не се появява, дори и след рестарт. Не че много го ползвам, но се притеснявам да не точи батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след ъпдейта инсталирал ли си въобще OpenSSH от Cydia?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е все си мислех, че съм от хората,които са с малко мнения ,но не задават глупави въпроси,но уви :hammer:

До сега OpenSSH се инсталираше заедно със сидиа(ако не греша) и за това съм се заблудил.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OpenSSH се инсталира от Cydia, но допълнително, а не заедно с нея. Нещо си се объркал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...