Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Откакто си сложих фирм 3.0 телефона ми отчита трафик, сложих му bossprefs за да изключа EDGE и в момента ми "яде" по-малко трафик, но факт е че отчита. Някакви идей как да го спра без да задавам грешни настройки понеже така батерията заминава за броени часове. Искам да ползвам само wi-fi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Забраняваш Notifications, Push Mail, и на мейла му даваш ръчно да се синхронизира.

2. Disable EDGE ----> SBSettings

3. Включваш airplane мод, чакаш минимум 10 секунди и след това го изключваш. Изчакаш да ти се появи service.

След тези стъпки, ако си отвориш SBSettings трябва да имаш ---> no Data IP (IP N/A).

Нямаш ли присвоено ip, няма да имаш data connection, няма да имаш интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами много мерси вярвам, че след тези работи ще се получи но нямам sbsettings понеже незнам от каде да ги изтегля в sydia ги няма, там намерих само bossprefs. Можеш ли да ми обясниш как става с нея или да сложа тази другата. А и тези работи за настройки на емейла и notification от къде точно се спират. Мерси предварително много е неприятно да ми точи от сметката, а от Глобул вдигат ръце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поправих си постта. Някой ще ми помогне ли да блокирам този трафик, изтрих си email акаунта, спрял съм всичко от network. От bossprefs съм спрял всичко освен processes и brightness. От указанията на ammcfc немога да се справя само с 1 и 3 точка. Ако някой може да ми каже как да спра notification и push mail, а за 3 точка някакво разяснение ще нещо не схващам :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първа точка е:

Ако в Settings под менюто Carrier имаш меню Notification влизаш и му даваш OFF

Влизаш в Settings -> Mail, Contacts, Calendars -> Fetch New Data

Спираш Push и на Fetch избираш Manually

Трета точка е:

Влизаш Settings и най-горе включваш Airplane Mode, изчакваш 10 секунди и след това ми даваш OFF

Ако не помогне или грешни настройки или звънкаш на оператора да ти го спира генерално мобилния нет ако не го ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай за всеки случай дали могат да те набират другите като си дал грешни настроики на cellular data. защото при мен iphone 3G с os3 като дам там грешни настройки и съм изключил 3g , телефона може да набира и да говоря с всички но ако ме набираа някой му дава че телефона е изключен или извън обхват. направих 2 рестора и ънлока докато установя че е от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешните настройки при 3.0 хабят батерията. Телефонът постоянно се опитва да се свърже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че по сериозния бъг на грешните настроики там си е липсата на възможност да те набират ако си изключил 3г. и като гледам това важи за OS3 само. друг може ли да го потвърди.

Mod edit: Използвай SHIFT или CAPS LOCK!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко, и пак от някъде изтърва по няколко килобайта. Смятате ли че е възможно да не минава нищо, а самия айфон да си отчита просто. Звънях на глобул но те казаха, че не могат да го спрат трябва аз да си го спра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че по сериозния бъг на грешните настроики там си е липсата на възможност да те набират ако си изключил 3г. и като гледам това важи за OS3 само. друг може ли да го потвърди.

Mod edit: Използвай SHIFT или CAPS LOCK!

При мен е същия проблем като сложа грешни настроики и не могат да ме набират и взех кардинално решение спрях си GPRS от оператора и сега всичко е ОК. И наистина батерията пада много по бързо с грешни настроики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре аз като говорих с глобул ми казаха, че те не могат да ми го спрат. На кой оператор си, че ти решиха проблема тъй лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре аз като говорих с глобул ми казаха, че те не могат да ми го спрат. На кой оператор си, че ти решиха проблема тъй лесно.
Няма оправия казаха ми че са ми го спряли GPRS но явно неса след няколко часа пак трансфер. Явно са ме излагали. От началото беше добре ама после почна пак трансфер.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш през телефона в ето този сайт http://unlockit.co.nz , даваш от долу Continue , после Disable Data(FakeAPN) , Install и си готов :rolleyes:

Това никой ли не го пробва?Единствения сигурен начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз го пробвах, но остават да минат още 17 часа за да ви кажа дали е сигурно. Дано е понеже само това ми е вече надеждата. Между другото това на какъв принцип е и батерията ми по-бързо ли ще пада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто ти сменя апн-а, след като в 3.0 вече не можеш да си го сменяш сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

оуу кофти със смяна на адреса понеже пада батерията адски бързо, сега ще съм така и ще чакам някакви нови идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно че ти пада батерията мн бързо понеже постоянно прави смущения сякаш някой ти звани, ами при мен ги нямаше и входящите обаждания сякаш телефона ми е нямал обхват...

И една полезна информация миналия месец незнайно как бях напраскал 30 кб получени и 50 изпратени. Сметката ми е точно толкова колкото съм си говорил. Все още не съм си проверил фактурата но на пръв поглед...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш през телефона в ето този сайт http://unlockit.co.nz , даваш от долу Continue , после Disable Data(FakeAPN) , Install и си готов :biggrin:

Това никой ли не го пробва?Единствения сигурен начин.[/quote

Това и при мен спря входящите обаждания!Имаш ли представа ,как да се зададат грешни настройки без да ми спират входящите обажданияТПичове ,ако някой има представа -нека пише,защото тези паразити от Глобул не искат и да чуят да спират моб.нета.

Отговорът на операторката е че за тази-ОС-3.0-не могат да го спрат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първа точка е:

Ако в Settings под менюто Carrier имаш меню Notification влизаш и му даваш OFF

Влизаш в Settings -> Mail, Contacts, Calendars -> Fetch New Data

Спираш Push и на Fetch избираш Manually

Трета точка е:

Влизаш Settings и най-горе включваш Airplane Mode, изчакваш 10 секунди и след това ми даваш OFF

Ако не помогне или грешни настройки или звънкаш на оператора да ти го спира генерално мобилния нет ако не го ползваш.

Има ли някой пробвал това дали работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро го е пробвал.... това не стига ли ?!?!

Извини ме ,но ще задам още един въпрос.Направих всичко както го е показал Миро-сега как да махна фалшивите настройки ,че побъркаха телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да питаш колкото искаш естествено :biggrin:

В какъв смисъл да ги махнеш??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в network/cellular data/ и на apn/user/pass пишеш "noedge". Няма и-нет, няма и побъркване! Направи респринг след писането. Ако искаш нет,то просто изтрий вече написаното там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща не са мое дело, а "превод" на стъпките написани от ammcfc, тъй като Melir явно не владее езика на ammcfc

1. Забраняваш Notifications, Push Mail, и на мейла му даваш ръчно да се синхронизира.

2. Disable EDGE ----> SBSettings

3. Включваш airplane мод, чакаш минимум 10 секунди и след това го изключваш. Изчакаш да ти се появи service.

След тези стъпки, ако си отвориш SBSettings трябва да имаш ---> no Data IP (IP N/A).

Нямаш ли присвоено ip, няма да имаш data connection, няма да имаш интернет.

Аз проблеми със спирането и пускането на мобилния нет от SBSettings нямам. Просто си цъкам на E-то в SBSettings и си ги спирам/пускам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в network/cellular data/ и на apn/user/pass пишеш "noedge". Няма и-нет, няма и побъркване! Направи респринг след писането. Ако искаш нет,то просто изтрий вече написаното там.

1-Когато отворя Нетуърк-там няма Целулар дата.

2-Аз също си спирам и пускам от SBSetings и EDGE и 3G - на SBsetings пише-WI FI-IP adress-/изписан адрес ,когато работи уайърлеса/

Под него пишеIP Adress N/A

3-Въпросът за фалшивите настройки беше как да ги премахна,как се връщат старите ,защото телефона спря да работи-като телефон!

По 3-та точка мисля че се справих.

Но не съм сигурен какво е положението с неконтролируемото навъртане на трафик през мобилния интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...