Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Относно липсващото cellular data:

Ако си слагал в carrier bundles папките Мтел или Вивател,които постнах преди време-С iFile(най-лесно) влез в SystemLibraryCarrierBundles28401carrier.plist отвори файла, намери реда

<key>AllowEDGEEditing</key>

<false/>

и промени false на true,направи respring!

Ако не си слагал папка Мтел,то намери SystemLibraryCarrierBundlesUnknown Bundlecarrier.plist и направи същото.

Ако съответно ползваш глобул,то търси папка 28405,за вива-28403.

Когато ти се появи менюто Cellular data-просто триеш написаните фалшиви настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С iPhone 3GS съм и от Cydia си инсталиах SBSettings. Слайдвам с 2 пръста не се включва, рестартирам телефона пробвам пак и пак не се включва какво да направя, че да си сложа програмката...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи къде слайдваш! На мен преди ми излизаше, като слайдна в горния десен ъгъл, след инсталиране на iHome започна да излзиза от средата, като слайдна часовника. След, като минах на 3.0 отново ми излиза от часовника макар да нямам iHome. Пробвай и ти някъде там да видиш може да се появи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влезте в SBSettingsMoreExtras&OptionsMore sensitive swipe- сменете на ОN. Така ще стане по-чувствителен на слайдване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш през телефона в ето този сайт http://unlockit.co.nz , даваш от долу Continue , после Disable Data(FakeAPN) , Install и си готов Горещо го препоръчвам с него съм, и от тогава не ми е изтеглило нищо супер яко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш през телефона в ето този сайт http://unlockit.co.nz , даваш от долу Continue , после Disable Data(FakeAPN) , Install и си готов Горещо го препоръчвам с него съм, и от тогава не ми е изтеглило нищо супер яко.

И аз съм с него но.... незнам дали няма да РУЧА от батерията, но за сега спря всякакви транфери,както SEND така и RECEIVED....

другото което ми е интересно е това че дали съм го направил по начина с горе цитирания сайт или по някакъв друг начин, вкараш(други) или изтриеш настоящите настройки(така или иначе дали ръчно или автоматинчно винаги ще са различни от стандартните т.е. винаги би трябвало да дърпа повечко от батерията), но искам да ви кажа че това е единствения и работещ начин поне за сега 5-10 минути. друго лечение какво ли не опитах дано в 3.0.1 или в 3.1 го няма това и може да си вкарваме каквито искаме настройки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Пробвах: Влизаш през телефона в ето този сайт http://unlockit.co.nz , даваш от долу Continue , после Disable Data(FakeAPN) , Install и си готов :rolleyes:

но като искам да влезна в нета посредством wifi сафари : no connections to internet. А преди това каза: cannot activate cellular data network. u are not subscribed to cdn:(

Какво да направя.

iphone 3gs, 16gb

Благодаря

Лидия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лидия, това май ще отиде в бисерите.

Аз пък пробвах да си източа всичкият бензин от колата и сега не иска да запали. Някой има ли идея защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Antony: когато човек не разбира очаква от някой да му обясни, а не да каже "отива в бисерите"!!!!!!!!!!!!!!

Все пак благодаря за Помощта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то по–ясно няма как да ти се каже– като си спряла възможността за обмен на data, как искаш да браузваш през Сафари.

Като не ти ясна аналогията на Тони с бензина, да ти дам друга– отвъртях си бушона, и сега не мога да си пусна телевизора през кабелната телевизия. Защо ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горната процедура се прави, за да бъде спрян интернета през GPRS. Сега остава само да се свържеш през WiFi и проблема ти е решен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Явно проблема е основно при потребителите на Глобул... От глобул бяха така любезни и миказаха че от 3.0 насам при всяка синхронизация с iTunes телефона сам си ресетвал настройката за GPRS и трябвало след всяка синхронизация да го спирам наново и да го рестартирам... също така казаха че не могат да ми спрат GPRS-a от там... трябвало да си го спирам сам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Забраняваш Notifications, Push Mail, и на мейла му даваш ръчно да се синхронизира.

2. Disable EDGE ----> SBSettings

3. Включваш airplane мод, чакаш минимум 10 секунди и след това го изключваш. Изчакаш да ти се появи service.

След тези стъпки, ако си отвориш SBSettings трябва да имаш ---> no Data IP (IP N/A).

Нямаш ли присвоено ip, няма да имаш data connection, няма да имаш интернет.

А в случая Notifications и те ли ползват интернет за нещо? Примерно ако искам някоя друга програма освен мейл-а да ми ползва нотификейшънс пак ли дърпа нет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм бесен, преди малко си проверявам сметката и гледам 10 лева в повече от някъде си (не са кой знае колко, ама добре, че се осетих навреме). Звъня на *88 и оная ми казва, че имам навъртян трафик от GPRS. Даже ми каза в кои дни и по колко секунди са ми сесиите. Но много чудно как е станало, при условие, че вече близо година не съм имал такива проблеми с трафик. Със SBSettings съм си спрял нета и така е било винаги. Когато нямам wi-fi никога не съм можел да вляза в нета, следователно програмката си работи добре. Оная като ми се напънала, че като изгубя wi-fi връзката и автоматично се прехвърляло към GPRS. Аз и обяснявам, че съм го спрял с програма и че когато загубя wi-fi връзка просто нямам никакъв нет, а тя си знае нейното. Накрая не можах да изляза на глава с нея и й казах да ми спре тотално GPRS-а. Но пък и това не е решение, мен ми се искаше да си имам, ако някога ми се наложи все пак...

Някой има ли представа как е станала цялата тая шитня? :)

П.П. Все пак всичко това става от последните 2-3 седмици, след като преминах на 3.1 OS. Дали проблемите не са от нея? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами явно шитнята става с Notifications-a. И аз преди да мина на 3.0 и сега съответно на 3.1 никога не съм имал проблем. Вчера спрях Нотификейшъните и си направих мейла да не проверява периодично автомат и засега нямам нищо... Гледай си в General>Usage и явно трябва да експериментираме...

сега опитвам да оставя Нотификейшъна на ОФФ , а аквитивар на 1ч да проверява мейла да видим кво ще стане... само дето не знам след като махнах бекграундъра дали изобщо има файда от тая проверка на 1ч

Мацката от Глобул ми каза че с 3.1 след всяка синхронизация с Тюнс-а трябва да се ресетне телефона за да се деактивира наново:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, Notifications-a ми е бил на ON, въпреки че дори не знам той какво ми напомня? Но пък от друга страна нали от SBSettings съм спрял шибания нет... пфф супер скапана работа... :instagib:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и аз да добавя приложението от този саит http://unlockit.co.nz. После рестартирах тел-а и сега нямам IP на Data IP в sbs-to.... Ако стане ще е много добре. Та въпроса ми е след като съм сложил тожа fake APN всеки път , като синхронизирам с Itunes ли трябва да ресетвам тел-а за да си слага настроиките на GPRS-a ? Че и аз съм ужилен в сметката с около 5-6 лева за 15 дена....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

от няколко дена след като правих рестор и съм задал грешни настройки на APN телефона пак успява да се свърже с интернет

преди ми даваше съобщение за грешка а сега без проблеми се свързва..

Накрая изключих EDGE през SBSetting

но ми е интересно как се свързва и с грешно настроен APN...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз потвърждавам горното - изключен ми е EDGE-а, с грешни APN настойки съм и независимо от това днес имах Data IP Adress, както и 1 KB трафик. С М-Тел съм.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен от ментел ме "боядисваха" че с грешни настройки не спира. Пиша за ПОСЛЕДЕН път:

В настройките напишете - APN:noedge

user:noedge

pass:noedge

ТОВА Е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

drank аз си спирам мобилния чрез SBSettings и винаги си имам Data IP, но страници не ми се отварят, времето не ми се обновява => е спрян.

Въпреки това в Usage ми се навърта трафик, който не зная откъде и за 1 месец е < 100Kb за Sent и < 100Kb за Received.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това и при мен се получава. Въпросът е, че допреди 2-3 седмици, при слагането на фалшиви APN настройки, дори и Data IP не ми даваше и трафика ми беше нула. От известно време обаче, дори и с фалшиви APN настройки започна да ми дава Data IP Address и да върти по няколко KB трафик. Затова се зачудих откъде се появи този проблем, при положение, че нищо не съм променял по телефона.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

drank, толкова ли ти е проблем навъртането на някакви мизерни стотина килобайта, че го правиш на такъв проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...