Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем със снимките в Camera Roll


Toni-

Recommended Posts

Здравейте,

след като ъпдейтнах на 3.0, реших да си кача снимките на които предварително им бях направил backup, даже и на тези от Camera Roll. Сложих си ги чрез iFunBox(както го правя винаги след рестор) и всичко си беше нормално, излизаха както трябва, с малки thumbnail на всяка снимка. Наложи ми се да направя рестор за съжаление поради ред причини и сега пак си ги качвам снимките, но този път ето какво се получава

d751aaaf247e3692.PNG

Някой има ли решение??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това няма оправия, единствeнно което ви остава е да ги синхронизирате iTunes. Аз опитах какво ли не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. при мен проблема е същия.. Гадното е, че дори и да правя нови снимки не се запомнят... Пробвах да ги изтрия от папката в самия телефон, но ми изписва някаква грешка за permissions..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма да стане тъй като старите тъмбнейли които бяха вече ги няма и се намират на друго място, това го открих след минаването на 3.0 и опита да си върна снимките, че не исках да слагам бекъпа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирай телефона, използвай BossPrefs за Fix User Dir Permision. Отвори камерата, дай ок ако поиска и щракай на воля. Поне при мен това помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, но аз многократно съм си връщал снимките в Camera roll....сега защо не става, явно и никой не знае....

Лошото ако си ги синхронизирам с iTunes е, че всичките остават обърнати...нито една няма да си дойде във Full screen...даже и да ги направя на компютъра..да ги ротейтна всичките пак няма да се получи така, както са си в Camera Roll

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз имам същия проблем (снимам , но снимките не се записват). Пробвах всичко описано до тук , но проблема си остана. Явно нямаме камера за снимки с 3.0 лошо.

П.П. Забелязах и друго приетите снимки с iBluetooth също липсват в CameraRoll на телефона, но в папката като вляза с iFunBox снимките са там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E те снимките с iBluetooth, не би трябвало да се записват в Camera Roll, предполагам де...не съм 100% сигурен, само веднъж съм я ползвал тази програма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем (снимам , но снимките не се записват). Пробвах всичко описано до тук , но проблема си остана. Явно нямаме камера за снимки с 3.0 лошо.

П.П. Забелязах и друго приетите снимки с iBluetooth също липсват в CameraRoll на телефона, но в папката като вляза с iFunBox снимките са там.

Връщал ли си BackUp от iTunes или ръчно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди няколко дни си правих рестор на телефона и естествено пак стигнах до проблема с тези снимки, описъл съм го в първия пост на темата.

Съвсем случайно открих решение.

Днес се наложи да ресторвам едно 2G от 2.2.1 до 3.0 и след като отново приложих метода си, реших да го споделя с вас.

При фирмуер до 2.2.1, когато снимаме с камерата, телефона си правеше файловете JPG, придружени от THM, който фактически се явяват умалените иконки на самото изображение JPG, в една и съща папка...а именно 100APPLE.

При новият фирмуер 3.0 обаче, когато снимаме с камерата, телефона запаметява JPG файловете в папката 100APPLE, докато файловете THM и BTH вече ги запаметява в отделна папка с наименование .MISC, която се намира в 100APPLE.

Това което направих, е да преместя файловете, съответно на новото разпределение от FW 3.0.

Проблеми срещнах единствено при създаването на папка .MISC, защото Windows не разрешава да се слагат някои символи като .(точка) в папките, които създаваме и затова просто направих копие на вече съществуваща папка .MISC, която се намираше в var/mobile/Media/DCIM.

Единственото, което не се получи както трябва е подредбата на снимките, стана едно разместване или реално погледнато наместване по пореден номер на всяка снимка... Това се получава, защото когато снимаме всяка следваща снимка е с поредният си номер. Дори и да изтрием снимката например IMG_0026, следващата снимка ще бъде с IMG_0027 и т.н. От тук се получи разместването. Това може да се реши с преименуване на снимките в пореден ред, ако толкова много дразни, както дразни мен, предпочитам снимките да са ми подредени в хронологичен ред, а не по номер. Затова си ги преименувах в хронологичен ред и сега всичко е точно.

Един респринг и воала, имаме снимчици в Camera Roll с thumbnail на всяка снимка

П.П: Цялата процедура я правих на компютъра, със стари Back up, които си ги пазих случайно. Казвам го някой да не си помисли, че правя всичко това на телефона директно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Аз също имам проблем с камерата след рестор. Наложи ми се да направя рестор (3.1.3), и понеже не си бях направила ръчен бекъп на контактите, върнах от iTunes. След това джейлбрейкнах със Spirit. Сега забелязах, че снимките не се запазват. Пробвах с Fix user dir от SBSettings, също Reset all settings, но нищо не помогна. Някой има ли някаква идея как може да се оправи, или директно чист рестор да правя?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за ясните инструкции! Направих всичко, но уви, не стана пак. Явно доста се е омазало. Направих един чист рестор и сега всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем след рестор си върнах снимките от стария на новия телефон и се получи същото. Оправих го без да искам, като "цъкайки" по черното се отвори снимка, една по една ги изтрих всичките. После през iFun box си върнах снимките в друга папка на телефона. После с iFile им давах една по една "Add to camera roll". В края резултата е, че снимките ми са с една и съща дата на създаване, последователни номера, НО проблема с черния екран изчезна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... и понеже не си бях направила ръчен бекъп на контактите, върнах от iTunes. След това джейлбрейкнах със Spirit.

Ралке, Неол-чо хубаво те съветва,ама сега си извади ръчно контактите и бацни един чист рестор. Връщане на бекъп, направен от джейлнат с друг инструмент телефон, гарантира кило проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и направих, но да ми е за урок, да си знам следващият път да не връщам никакви бекъпи!

Мерси за помощта :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз нямах проблем нито с смс, нито с контакти, нито с бележки, но със снимките от Camera Roll не става.

Някой пробвал ли е да направи рестор до iOS4 и да си върне снимките от ръчен бекъп??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръчно запазените снимки от Camera Roll и тези качени през iTunes никога не са могли да се връщат (това сочи моя опит).

Просто си ги запази в компютъра и това е, не виждам защо трябва да връщаш снимка която си направил обратно в телефона. Ако толкова искаш да я имаш си я качи през iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, винаги е можело да се върнат снимките от Camera Roll и тези качени през iTunes, съдя по моя си опит http://bgiphone.com/showthread.php/805-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-Camera-Roll

А защо са ми да си ги връщам, просто са ми нужни, свръзани са с работата ми и често се налага да снимам и да изтривам. Като си ги кача през iTunes не ми върши работа, защото не мога да си ги изтривам директно от телефона, а трябва от компютъра...в краен случай и до там ще прибегна, но би трябвало да има някакъв друг начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...