Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Въпрос към хората, които са взели iPhone4 от Globul


dViktor

Въпрос

Имам iPhone4 от Globul. Преди известно време започна както си е на 2G мрежа да губи обхват и изписваше No Service. Пробвах няколко варианта, рестори смених си микро сим картата но проблема отново се появи. Само с рестарт на апарата се оправяше. Накрая го дадох за рекламация и след 4-5дена ми го смениха с нов.

Новия апарат за сега е добре, но да видим как ще се държи. Питах един познат и при него също се забелязвало прекъсване и го ползвал само на 3G.

Вече почвам да се съмнявам, че нещо Globul не са си направили нещата. Или микро сим картите им не са както трябва.

Та въпроса ми е дали някой е забелязал такива проблеми с мрежата на Globul и iPhone4. Една година ползвъх 3GS и нямах никакви грижи с обхвата и мрежите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Аз съм с 3G, купуван преди повече от 2 години от чужбина, ФО, от известно време съм със същия проблем. С карта на Глобул го ползвам. Последно се случи в района на Билла, бул България :) виждам, че имате наблюдения за този район. Преди да прочета темата мислех, че е от телефона, затова реших и да го сменям. От вчера имам iPhone 4, още не е активиран, но май мога да очаквам същия проблем. Като ви чета, започвам да си мисля, че проблема е в мрежата им на Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Утре ми предстои да закупя 4-ка от ГлоБул.. интереснта тема сте спретнали,

веднага ще споделя наблюденията си !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Да изтупаме темата от прахта!

Значи и при мен има същият проблем с IPhone 4 на 2 седмици: с 3G mode ON - не губи обхват,но като спра 3G-то след известно време показва вече NO SERVICE.

Air plane mode on/off не помага, търси оператор и накрая пак NO SERVICE, с рестарт се оправя!

Бях в офис на Глобул и ми предложиха да оставя и телефона и СИМ картата за тестване, или ако не желая да оставям Сим картата - да ми издадат нова, срещу 12лв. . Не се съгласих на този вариант докато не прочета повече за този проблем, което сторих днес. Въпросът ми към тези от Вас, на които телефоните са били заменени с нови е: този проблем продължава ли или да първо да подмена СИМ-а и да видя какво ще се получи. Също така, когато Ви подменят телефона с нов - получавате ли го запечатан в кутия или не?

М/у другото, ако някой знае - къде е сервиза на Глобул и мога ли да го занеса лично или само през магазин?

Благодаря предварително!

IPhone 4 FW-4.3 Без Jailbreak

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колега, аз проблема го имах първо на 3Гс (ФО - купен от Глобул, прави го и с джейлбрейк и без), купих 4ка точно защото това нещо ме побъркваше. 4ката също се скапа на 2рия ден (без джейлбрейк), занесох я в магазина, оттам в сервиз... смениха го с "нов", в кавички, тъй като дават само телефон, другата окомплектовка си остава от дефектния телефон. Новата 4ка пак ми го дава проблема (с джейлбрейк от 2рата минута), но засега не ми се остава отново без телефон за 10 дни и чакам удобен момент да им го занеса отново.

НО след дълги размисли, имам чувството че проблема си е в Глобул. Никъде в чуждите сайтове не съм чел за такъв проблем, или аз не съм видял, но се съмнявам. А и почва да ми се вижда невъзможно Епъл да са произвели толкова дефектни телефони, при това различни модели и всичките да са дошли в БГ. Но това са само размисли... и страсти :naughty3:

П.п.: 3Гс - ФО 32Гб, 4ките са ФЗ - 16Гб, ако има значение.

Редактирано от SpLiT
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не цитирай предходно мнение!

Благодаря за бързия отговор!

Аз се разтърсих в Google, и когато напишеш "Iphone 4 NO SERVISE when 3G is off" излизат много чужди форуми с хора, които имат същия проблем, или с обратния: губят обхват когато включат 3G. Очевидно и със сигурност проблема не е само в България. Например: http://www.brighthub.com/mobile/iphone/articles/85893.aspx или http://www.howardforums.com/showthread.php/1672129-iPhone-4-Turn-off-3g-no-service или http://forum.gsmhosting.com/vbb/f631/ip-3g-when-off-3g-network-no-service-searching-1190134/ или http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-1241505.html има и още много. При някои от тях проблема се е решил с нова сим карта, при други не - както тук в България.

М/у другото, като казваш заменят го с "нов" телефон, ти виждаш ли че го разпечатват пред теб (неактивиран), както е с кутията (целофана) и с фабричното предпазно фолио на екрана и гърба, или просто ти дават дрруг телефон без да знаеш дали е чисто нов и току що разпечатан? То за аксесоарите към него е ясно, че няма да ги дадат, но те не ми и трябват (стига да съм сигурен че телефона е чисто нов). Също и какво става с информацията, която си имал в стария телефон?

Извинявам се за многото въпроси, но за пръв път се сблъсквам с рекламация към Глобул и в случая съм им бесен!

Благодаря предварително за отговорите!

П.П В момента пак съм с NO SERVICE ма..ка му!

Редактирано от Pe6o666
Цитат
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От линковете, които си дал, незнам дали си чел, но са за точно обратното, а тези които плачат че им дава проблема като спрат 3Г, операторите им поддържат само 3Г.

Относно въпросите за новия телефон:

Твоя го взимат и го слагат в тяхна кутия и се изпраща в сервиза им. От сервиза връщат същата кутия, като телефона който е "нов" е с фабричните лепенки по дисплея и гърба. Като се включи се вижда, че не е активиран (кабела + айтюнс на екрана), но това може да се постигне с един прост рестор... абе кофти история в общи линии...

А относно информацията, моя го ползвам за служебни цели и го ресторнах преди да го занеса, но в условията на сервиза има точка че не отговарят за информацията в телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам приятел който си купи ФО IPhone 4 от Швейцария и имаше същия проблем там, отиде в магазина и веднага му го подмениха с нов в кутия неразпечатан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Швейцария е друго, в България всичко е шит. И съм 100% сигурен, че проблемите идват от Глобул. Защо не се оплака някой, който е с ФО телефон купен от UK примерно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защото съм сигурен, че мрежата прави проблем. Досега бая ФО телефони донесени от чужбина съм ползвал за по няколко дни и проблеми не съм забелязал. Същия проблем ми го правеше и на 2G-то преди време, само че с Виваком и както се появи проблема, така и изчезна. Тогава за момент си помислх, че желязното 2G почва да издава багажа, но не. От тогава вече няколко месеца не е падал обхвата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо не ти разбрах думите? Казвам, че мрежата в БГ прави проблемите, а не че телефоните са дефектни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От линковете, които си дал, незнам дали си чел, но са за точно обратното, а тези които плачат че им дава проблема като спрат 3Г, операторите им поддържат само 3Г.

Относно въпросите за новия телефон:

Твоя го взимат и го слагат в тяхна кутия и се изпраща в сервиза им. От сервиза връщат същата кутия, като телефона който е "нов" е с фабричните лепенки по дисплея и гърба. Като се включи се вижда, че не е активиран (кабела + айтюнс на екрана), но това може да се постигне с един прост рестор... абе кофти история в общи линии...

А относно информацията, моя го ползвам за служебни цели и го ресторнах преди да го занеса, но в условията на сервиза има точка че не отговарят за информацията в телефона.

Да съгласен съм за някои от линковете, само че виж този линк - мисля че проблема е същия:http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090902105411AAFVBOG, и предполагаемите отговори са за проблем в оператора (в случая AT&T)!От друга страна, ако проблема е в Глобул - защо го нямаше с предишният ми телефон NOKIA E51, нито веднъж за последните 2год. Появи се сега с IPhon-а? Може би микро СИМ-а?

Редактирано от JAGU
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гого, да го разбираме така: никога не съм ползвал Глобул (само преди време, но ми беше служебен и беше на Nokia 1208). На iPhone съм слагал само Мтел и Виваком (като на втория имах временен проблем преди няколко месеца и то на 2G, а на iPhone 4 проблем не съм забелязал с тия два оператори).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И тая тема я разводнихте с умуване. Всички 4 - ки правят проблеми, тази на Grievous беше от UK и я подмениха гаранционно поради същия проблем. И не, глобул нямат сервиз, оторизиран за ремонт на айфон - играят глупав театър.

Проблемната част е чип на skyworks, който се подменя изключително трудно и е добре докато си в гаранция да ревеш за нов.

П.П. Как при гаранционен проблем, ще ти искат пари за нова карта???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Приятелката ми си купи от Глобул HTC Desire и чипа на сим картата изгоря на втората седмица, пак искаха пари за нова сим карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

П.П. Как при гаранционен проблем, ще ти искат пари за нова карта???

Искат ми пари при положение, че не се съглася да оставя СИМ картата за тестове. Казаха, че трябвало да се тества на 3 различни телефона за еди си колко време и т.н. Ако оставя картата за тестове, може би ще я подменят безплатно, но предвид казаното за въпросният дефектен чип - май ще им нося телефона за подмяна. Да ги е.а в гъ.а всичките пендели от Глобул, явно всички знаят за този проблем, само те се правят че не знаят.

Редактирано от JAGU
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При всички оператори е така, не се нерви. Относно iPhone 4, ако трябва да избирам между ментел и глобен, бих избрал втория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всички 4 - ки правят проблеми

С Globul или с всички?

Аз проблеми от подобно естество не съм имал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми още четири мтелски имам наоколо и го няма. Прав си, добре е да чукам на дърво. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето и малко ъпдейт на ситуацията: На 28.05.2011 занесох телефона за сервизиране, и вчера (09.06.2011) беше заменен с нов!

Това, което малко ме учуди беше, че новият телефон е с по-стара версия на FW (4.1) а също и с по-стари Carrier Settings на Глобул (8.0)

За сега обаче няма да ъпдейтвам версията на FW-а, ще изчакам известно време да видя как ще работи с настоящата 4.1. В предишен пост четох, че проблемите с No Service са се появили след ъпдейт от 4.1 към 4.3, като преди това собственика не е имал никакъв проблем с обхвата. Чудя се обаче дали да не сложа последните Carrier Settings - мисля че бяха версия 10.0, дали биха се отразили на Network-а?

И един въпрос: Възможно ли е при FW 4.3 да има активирани някакви филтри за звука при провеждане на разговор, които при 4.1 ги няма - понеже ми се струва че преди, при телефонен разговор звукът беше по изчистен от фоновите шумове??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...