Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Коя е най-добрата за България Turn By Turn навигация?


JOKe

Recommended Posts

Имам познат с нокиа Е71 който е с Гармин навигация и хваща сигнал на 3м от прозореца вътре в офиса на втори етаж,а другият ми колега с Е71 пък непременно трябва да е навън както и аз с iphone . Мисля че е слабичък GPS на нашите телефони. Нямам никакво намерение да хваля нокиа, най малкото Е71.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи. Сигурно TomTom има карта на апартамента ти.

Разбирам ви, като се заговори за TomTom в България и всички го плюват ... няма карта!

mirmidon не разбирам какво общо има hardware със software? Или май не си много на ясно какво говориш!

Това дали ти намира сигнал в стаята или не със сигурност не зависи от програмата която си качил!

Software-a управлява Hardware-а. :mrgreen:

Това клипче го нрапвих днес, за да ви показа, че не говоря празни приказки. Можете сами да видите как TomTom намери сигнал вътре в стаята за около 1 мин. и след това го подържа постоянно като го губи само за секунди и след това бързо пак го намира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С лек сарказъм, хората се опитват да ти кажат, че в този случай програмата няма нищо общо. Намирането на сигнал зависи от GPS-ът на телефона без значение какъв софтуер, служещ за навигация си качил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не живееш в каравана? Гледам, че по едно време потегли. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mirmidon пак се изказваш неподготвен, GPS чипа дава информацията на софтуера, а не обратното! Друг е въпроса как е написан софтуера и през колко време прави pull на данните (ако изобщо комуникацията е изградена чрез pull, а не на event), но повярвай това няма да се изрази в интервал от минути, а секунди!

Защо ги показваш тези филмчета? Не разбра ли, че в този форум и в частност, това обсъждане е за софтуер работещ с iPhone Hardware (Начало форум » Мултимедийният свят на iPhone & iPodTouch » Програми), а не на GPS устройствата като цяло на пазара?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mirmidon пак се изказваш неподготвен, GPS чипа дава информацията на софтуера, а не обратното! Друг е въпроса как е написан софтуера и през колко време прави pull на данните (ако изобщо комуникацията е изградена чрез pull, а не на event), но повярвай това няма да се изрази в интервал от минути, а секунди!

Защо ги показваш тези филмчета? Не разбра ли, че в този форум и в частност, това обсъждане е за софтуер работещ с iPhone Hardware (Начало форум » Мултимедийният свят на iPhone & iPodTouch » Програми), а не на GPS устройствата като цяло на пазара?!?

Нещо май поста ти няма логика ... :mrgreen:

Ти май не разбираш, че само спамиш темата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mirmidon пак се изказваш неподготвен, GPS чипа дава информацията на софтуера, а не обратното!

Ти май четеш между редовете. Всичките ти постове нямат логина с моите! Друг е въпроса, че грешиш. Като говориш като цяло за софтуер, замисли ли се, че софтуера е разделен на нива. Май не си наясно с това :question: Как ще работи един GPS без да има софтуер който да го оправлява дори да е от по-ниско ниво (така нареченото долно програмно ниво).

Друг е въпроса как е написан софтуера и през колко време прави pull на данните (ако изобщо комуникацията е изградена чрез pull, а не на event), но повярвай това няма да се изрази в интервал от минути, а секунди!

Това изречение няма нищо общо с реалността! Свалянето на данните (или pull) се изразява точно в минути :mrgreen:

Приемането на сигнала е цяла редица от прецоеси:

- избиране на преносната честота. Всеки сателит използва по две преносни сигнала в микровълнов обхват (сантиметров обхват). Така наречените L1 и L2. L означава L-Band: 1000 - 2000 MHz Цивилните GPS приемници използват L1 честота с 1575,42 MHz и дължина на вълната от 19,05 cm и L2 честота 1227.60 MHz с дължина на вълната от 24,45 cm. L1 пренася както навигационните данни така и SPS кода (стандартен позициониращ код) от своя страна L2 пренася само P кода и се използва предимно от устройства с необходимост от PPS ( прецизно позициониращ код). Предимно воените устойства използват двата сигнала едновременно.

- моделиране на преносният сигнал чрез C/A и P-код. Преносните фази се моделират чрез три различни бинарни кода към един C/A код (груба настройка). Този код е дълъг 1023 "chip" (chip същото като bit, единица или нула) и се пранася с 1023 MHz . По принцип се казва chip, а не bit, защото тук не се пренася инфомация! Чрез този код се модулира преностният сигнал.

- развиране на PRN номера чрез който се индетифицира саталита. За да работи цялостната система по цялото земно кълбо са необходими 24 сателита в орбитата, но те са доста повече като най-големи и известни са 32 от тях, затова от 0-32 са числата на най-големите саталити, а останалите по-незначителните са с номера над 32. PRN кодовете са разбирасе случайни числи с брой от 2 на 1023 степен на възможните комбинации за PRN код.

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img269.imageshack.us/img269/8990/gpssignali.th.gif' alt='gpssignali.th.gif'>

Сигналът от данни е изграден от 37500 bit и за пълното му пренасяне от сателита до GPS приемника са необходими около 12,5 мин. при скорост 50 bit/s. Това е времето необходимо на GPS приемника да започне да работи за първи път ако няма никаква предишна информацип от спътника или ако предишната инфомацип е било изтрита. От друга страна информацията е устроена в 25 блока (frames) по 1500 bit и време на пренасяна от 30 сек. за всеки. Тези 25 блока за изградени от още по-малки 5 подблока (subframes), които съдържат 300 bit 6 сек. всеки, които пък от своя страна са разделени на още по-малки блокове с големина от 10 думи 30 bit 0,6 сек. Всяка първа дума от най- малките блокове се нарича TLM (телеметрична дума). Съдержанието на тази дума информира за състоянието на ефемеридните данни. Втората дума се казва HOW (ръка над света), коята съдържа броят на пресметнатите Z-Epochen. Общо взето в тези две първи думи съдържа информация от последното време на стартиране на GPS приемника от всяка предишна неделя в 0:00 чеса. Останалите данни от първата част на първият подблок (subframe) съдържат информация за състоянието и точността на сателита, както й корекция на времето. Вторят и третият подблок съдържат така нареченият параметър "ефемерид". Четвърти и пети подблок съдържат така наречените календарни данни, които в опростена форма информират за траекторията или орбитата на сателита, техническото състояние, моментната конфигурацип, идентификационният номер и т.н. Във всеки от 25-те блока, първите три подблока (subframes) са еднакви, където на всеки 30 сек. се предава най-важната информация за определяне на позиционирането. Може да се напише още много по тази тема, но сега нямам време. Надявам се да е написано на разбираем език!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И най-важното, че това което е превел, няма нищо общо със смешните му твърдения. Но както и преди казах, поне е забавен. :sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mirmidon толкова си зле че няма хич да ти отговарям... те хората си правят извода.. а тея текстове дето си ми пейстнал... кой ти говори за код на ниско ниво?!?

И да си махнеш тоя аватар че не ти отива :sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

След като на пазара вече се появи iGo това ли е най-добрата за България Turn By Turn навигация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

как се ползва реално GPS през 3G и 3G S?

ако не се качи софтуеър а се ползва google maps то тогава реално ползва ли се GPS или не

блаодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е излишно да се пускат подобни теми, коя програма е по добра. Както е казано всеки е с глава на раменете и може сам да прецени. Слагаш, тестваш и като не ти харесва в коша. Подобни на гореспоменатите почти винаги завършват с Big Mama Scandal.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстои пьтуване до Банско,забелязах,че Sygic има по подробна карта(база данни) от iGO,за града.Затова сьм си качил и двете програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстои пьтуване до Банско,забелязах,че Sygic има по подробна карта(база данни) от iGO,за града.Затова сьм си качил и двете програми.

Машала ;) В този мегаполис Баснко с всичките му 2-3 улици като нищо ще се загубиш без навигация ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Точно за 12 секунди ми зарежда iGO. Какви са тези 38сек не знам. Сигурно тестовете са с 3G.

Верно е, че има един бъг и трябва да се прави врътка, защото понякога не зацепва. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец тук в тази тема, изразих личното си мнение, базирано на тестове из Европа и у нас, че ТoмТом е по-добрата програма от iGo. Изразих надежда,че след като ТомТом стане наличен и за iPhone, всички във форума ще се убедим в това.

Мнението ми обаче беше изтрито, вероятно поради използвания 'нелитературен' израз: '..изчекат отван..". Вярно - копирах го, не е мой, но все пак е малко жаргон.

Извинявам се за което.

(Дано да е заради това, а да не е заради лични пристрастия на модераторите към iGo).

Сега, когато ТомТом за iPhone е вече факт, няма да предоставям отново резултати от тестовете ми, а просто ще посоча линкове на всички интересуващи се към някои сравнителни таблици, правени от професионални оценители. Всеки сам да си избере.

http://news.cnet.com/8301-17938_105-10306460-1.html

http://www.brighthand.com/default.asp?newsID=12259

http://www.pocketgpsworld.com/iphone-na ... xr5133.php

ДА, някои от сравненията са правени вероятно между версиите за Windows, но все пак програмите в основата си са същите.

Поздрави:

Alex

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Откога някакво лапе с дръпнати очи от китайско списание става професионален оценител?! :mrgreen:

Той навигация сигурно само докато е с колелото е пускал.

Тук не сме малоумни. Всеки сам в автомобила си може да оцени коя навигация му върши работа и коя не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, въпрос в контекста на темата, ако не на заглавието й.

Знае се, че iPhone притежава GPS приемник разширен с 'assisted' фукционалност (т.н. A-GPS). Но ми се струва, че някои GPS програми го ползват без този assisted enhancement? Питам ви защото ми прави впечатление, че Google Maps наистина изглежда намира моята локация и вътре в жилището и то веднага (т.е. явно ползва готови локационни изчисления пренесени 'безплатно' в GSM сигнала, както ammcfc един път насочваше в друга тема), докато на iGO му трябва ясно небе и поне около минута за да прихване сателитите и си направи изчисленията сам (сиреч не се възползва от assisted възможностите).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Maps винаги има нужда от нет. Най - малко защото тегли картите в реално време, докато IGo - не. Естествено ако пуснеш първо maps да те локализира с асистенцията, и после пуснеш айгоу - ще те намери веднага и без открито небе. По принцип айгоу по време на работа НЕ "изисква" от телефона никаква асистенция, но "прочита" location cache от Maps. Ползвам външна блутуут антена,която е много по- чувствителна и приема повече канали от вградената - при силна облачност и на закрито ме локализира без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ако е така, т.е., ако първо отворя Maps за да ме локализира с асистенция (вътре в сграда с WiFi за да си точи картите), после iGО би трябвало да ме намери веднага под покрив, като си намира сателитите и триангулацията от кеша на Maps (друг е въпроса как/кога iGO валидира, че кеша и сегашното положение са едни същи)? Но това уви не го потвърждавам при мене:

Отварям Maps под покрив с WiFi и веднага ми показва къде съм (като преди 2 часа бях на съвсем друго място - значи наистина се усеща). Затварям Maps и отварям iGO от същото помещение но той си стои успан на 0 от 4 сателита...

По интересно е че излиза (вече по темата), че "най-добрата навигация" трябва да управлява приемника по A-GPS а не само по GPS, както iGO изглежда все още прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...