Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Коя е най-добрата за България Turn By Turn навигация?


JOKe

Recommended Posts

Навигацията не е направена, за да те навигира в хола, а по пътя! Поради това, тя не може да си позволи да те плесне някъде по картата - плюс минус няколко километра!!! Трябват и точни координати, а не приблизителни по данните от клетките на мобилния оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, изглежда, че "няколко километра" не е много акуратно? Според FAQ-а дето чета (http://www.wmexperts.com/articles/gps_vs_agps_a_quick_tutorial.html) се говори, че A-GPS може да предлага точност от 5-50м (в мрежата на 'Sprint' и при наличие на 2 сателита).

А "хола" мисля е възможна симулация за сценарий като търсене на адрес (пеша) в зона с високи сгради.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от мрежата на оператора, защото те триангулира по клетките му, а не през GPS. При Мтел това става доста точно, докато хора с Глобул и Вивател са се оплаквали, че им показва, че са в друга държава. Ако теб те устройват 50 метра разлика, жив и здрав да си. За мен е неприемливо. И вземи си напиши местоположението в профила - в България Sprint няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно както казваш зависи и от оператора. Но метри не са километри все пак (писах за Sprint само за пример, защото това цитираха).

В контекста на темата, "по добрата навигация" би предлагала тогава toggle от сорта "enable GPS Assistance", за да се възползва от скоростта и по-малките ресурси (CPU, батерия) които един "по-точен" оператор като MTel би позволявал.

Друго интересно дето пише в онзи FAQ e, че операторите могат да забранят Assistance, освен за Emergency calls. Любопитно дали този offset в други държави дето се наблюдава при някои потребители не е страничен ефект от такава забрана, проявим но при някои специфични конфигурации? Аз например съм с Globul и Maps ми е бърз и видимо точен.

Ъпдейтнах си профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, бе пич. Тези метри дето си ги дал е при положение, че имаш два сателита. Нека да съм ползвал maps на 2G, където позиционирането става само по клетки и понякога си е точно километри. Хубаво е да разсъждаваш, но никоя истинска turn by turn навигация няма да си позволи да има отклонения дори и 50 метра, защото ще отскочиш на съседен път или кръстовище и ще почне да дава грешни навигационни команди. Нека тези, които разработват iGo, TomTom и прочие, малко по-добре от теб да разбират какво трябва и какво не трябва.

Това е цитат от офиц. сайт на i-GO:

Furthermore, even the GPS-based location may be (or may become) inaccurate under some conditions. iGO My way 2009 requires a relatively high level of accuracy in order to be able to provide accurate guidance. Other applications may set a lower threshold.

С други думи, при тези продукти се търси висока точност, защото най-важното е да си правилно навигиран. За тези като теб, които искат просто да разберат "горе-долу" къде се намират, забележи "намират", а не как да бъдат "точно навигирани" по избрания маршрут си има приложение като maps.

И както виждаш, те умишлено са сложили "висок праг" на точност, за разлика от други приложения. А, не че не знаят предимствата на A-GPS и те чакат теб, да дойдеш и да ги открехнеш!

Спирай до тук! и започвай комуникация с iGo. Може, после да ни покажеш отговора им, ако има изобщо такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В моят опит като потребител, загуба на сателит от лоша видимост и оттук изцяло на навигация се е оказал с по-нежелан ефект от точността (особено в града). При малко по-добро желание, може да се представим сценарии, където A-GPS се включва само при определени условия, а именно където ordinary & standalone GPS често прокуцва: гъсто населени райони с високи сгради, а и където по-принцип има голяма гъстота на GSM кули за да осигурят по-добра pin-point локация, ако оператора го позволява. Поне toggle да се пробва, от всичко казано дотук, все още като че ли си оставя желана екстра на "по-добрата" навигация.

mod edit:

Твоята идея ни се изясни още преди няколко поста. Не е необходимо да я изписваш повече. Не коментирай поведението на модератор! Пак ти напомням, ако имаш непреодолимо желание да защитаваш тази твоя идея, намери си някой в чата или кореспондирай с разработчиците на навигационен софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някай има ли впечатления от работата на IGO, Navigon и TomTom (последните версии) - коя се държи по-добре като работа и като покритие за България?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За IGO мога да кажа, че е перфекна програмка само малкия й проблем е с покритието на българия не е пълно но задоволително. NAVIGON не съм я ползвал а за TOM TOM не съм особено очарован най вече от графиката и малко е рабата работа. За българия лично мога да препоръчам SYGIC много добро покритие за българия не ми е давала грешки примерно да ме закара в насрещното. Сега пробжам ножата която качиха пичовете от форума RoadMate и за сега съм доста доволен графиката е доста добра програмката работи добре и има функция да си пускаш мп3-и направо докато си в програмката но незнам доколко добре е покритието за българия онзи ден я ползвах от варна до бургас беше перфектна без да се бави без да крашва и най важното без да бърка пътя :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

България се пише с главна буква, българино :surprised: Срамота :biggrin: Варна и Бургас, също. По някога се слагат и точки и запетайки. Марш в първи клас :twisted:

“О, неразумни и юроде, поради что се срамиш да се наречеш българин…”

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за RoadMate. За първи път видях басейна на картата намиращ се близо до нас. Не се налага нулиране на настройките за да се появи отново гласова навигация. Също полезна функция е, че можеш да навигираш с пръст по картата, дори да си задал маршрут. И накрая, като добавим и това, че карти, пой и т.н. са съвместими с iGO, където забелязвам не малко вотове, за в момента с тази графика е най-полезна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, и липсват някои елементарни настройки. Иначе е много добра. Поради зимните у/вия, не съм я тествал още как се държи при много висока скорост - при айгоу има доста закъснение след 160км/ч :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

RoadMate и от мен един глас , точно това ми трябваше от айго и те са ми го дали. Като му сложих оригиналните карти от айго 1.1.1 , програмката заспа. Има си да си сложиш пинче на карта и да минеш от там.

Прощавай Томтом е също много добра програма и като меню , но карта за България има пропуски по отношение на затворени улици и пешеходни зони, въобще не ги признава , пресича си ул. Александровска в Русе без проблеми , е и по нея ми дава да мина с 50 км в час. Все пак тази улица е пешеходна зона от 50-тина години. Пробвах го и във Варна и там някой затворени улици също минаха под ножа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kenvelo1992, пишеш пост лишен от смисъл - мотивирай избора си с отзиви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започнах темата, за да съберем отзиви с плюсове и минуси на тези програми. Това мисля, ще е полезно на всички ни. Аз ползвам в момента iGo и Roadmate с картите на iGo. Като интерфейс ми харесва повече Roadmate, но при нея забелязах, че не прекарва по най-краткия път от работа до вкъщи, за разлика от iGo. Картите са същите, но явно алгоритъма на iGo работи по-добре, поне в този случай. Надявам се в следващата версия Roadmate да бъде по-добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с един глас за RouteMate.

1. По-бързо зареждане

2. По-олекотен интерфейс

3. По-интуитивно меню

4. По-лесно търсене по карта

5. По-малко харчене на батерия

Горенаписаните плюсове са направена на база моя телефон и сравнявани с Navigon и iGo 1.0 и 1.1.1.

Остава ми за тест TomTom днес :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз съм много доволен от iGo. Интерфейса й според мен е най-добрият, очарован съм от времето за преизчисление на маршрута, както и от точността(за разлика от TomTom в BG). Основният недостатък според мен е , че черпи доста от батерията и за по-дълги разстояния е задължително наличието на зарядно (все пак зарядното е необходимост и при всички останали навигации) . Не претендирам , че мнението ми е меродавно , просто споделям скромното си мнение. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

На iGo ми харесва че можеш с едно пръстче да посочиш на картата къде искаш да идеш вместо да губиш време в писане на градове/улици. Казвам че това е голям + ако просто знаеш къде искаш да стигнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само TomTom знае как се влиза от бул. България в кв. Борово правилно :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ТомТом нИ мЪ кефи...обаче се оказа най-прецизен, както по отношение на точност, така и с инфото за еднопосочни улици. На 14.02 в Пловдив(стария град), всички програми ме пратиха в 6-та глуха, ТомТом се справи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който иска пък да се кефи на супер 3D фейс и джиджавки да чака Sygic AURA. Чака одобрение и скоро ще я видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На видеото изглежда страшна, ама "поживем - увидим". Вероятно ще има затруднения за 2Г/3Г поради по - малкото RAM :D... Няма кинти за нова машинка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...