Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Прекалено загряване на iPhone с FW 3.0


Ganja_Breed

Recommended Posts

Продажбите на iPhone 3GS вече са факт, но скоро след старта им в Мрежата започнаха да се появяват оплаквания, свързани с прекаленото загряване на телефона. По-интересното е, че оплакванията идват и от потребителите на iPod touch и iPhone 3G, които са обновили софтуера на устройствата до новата версия iPhone OS 3.0. Проблемът е толкова сериозен, че дори води до промяна на цвета на корпуса, ясно видима при белите варианти на телефона. Загряването не засяга само задния панел на устройствата, но и предната част, като потребителите се оплакват, че на моменти (при игра, работа с GPS, сърфиране в мрежата през Wi-Fi) топлината става нетърпима и прави невъзможно ползването им. Както обикновено, от Apple запазват мълчание.

Някой да е имал такива проблеми и да каже нещо по въпроса ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ми се оплака едно приятелче, че е оставило 2G-то се да се зареди и корпуса му е бил доста топъл. Аз забелязах същото когато зареждам моя.

П.П. Шамана ме изпревари със снимките. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам. При зареждане се получава, но не винаги. Търся причината, но като гледам не съм единствен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко на Apple грее сериозно, но без да се поврежда. Явно добре са сметнати инженерно и ползват това, че колкото са по-горещи толкова по-добре се охлаждат при една и съща температура на околната среда. И ползват корпусите за охладител естествено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е колкото е опасно ако ти вдигнеш 40 градуса например... Може да оцелееш а може и не... :) Не дай си Боже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това истински ме развесели. Всеки телефон при зареждане му загрява батерията. Както е нормално и при продължителна употреба да стане топъл. Ама чак да не може да го държиш и да си смени цвета!? :)

Чудно ми е как в най-големия американски форум, никой не е констатирал подобно нещо. А повярвайте ми, по-големи мрънкала от там няма. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не зная, но вчера вечерта се загря (при зареждане) повече от обикновенно и в един момент ми замириса на бакелит (не зная дали от беше от телефона), но той самия не миришеше на нищо. Продължих да си го ползвам докато се зареждаше и докато отварях нова страница в Safari, бялата страница синееше. Не зная аз ли съм си внушавал или вече доста ми се е спяло, но си го оставих да си се зарежда и си заспах. На сутринта телефона си беше цял, а аз не бях подпален (телефона стои до възглавницата ми, щото кабела не стига до шкафчето).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй дилъра спешно :mrgreen:

В хамериканския форум има регнати 350 хиляди. Каква "стики" тема щеше да има за този проблем...поне 30 страници :)

Още повече, че телефона си има защита от прегряване - излиза съобщение и се гаси сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро спи с телефон до възлгавницата :) А хората се чудат от къде толко разбира... Представям си какво ще стане, ако го сложиш под възглавницата :eek: Стив Джобс ще го пенсионираме и ще имаме нов водач :mrgreen:

Че грее, грее, ама кое не грее от техниките, докато работи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен батерията не грее особенно много като се зарежда... обаче ми пада за около 20 мин. даже докато се зарежда вместо да се зарежда се разрежда !!!

Някой да има подобен проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първият път когато качих 3.0 и на мен ми греееше телефона и батерията падаше много бързо.

След това последваха още 3 рестора и джейла, породени от различни причини, но телефона вече не загрява

и батерията си работи нормално.

Така че опитайте с нов рестор и джейл, и си изключете пуша, че яде сериозно батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май при всички 2Г-та (може и 3Г-та) загрява така. Докато батерията се зарежда и индикатора е под 100% грее нормално (малко). Обаче след като стане над 100% просто става някакъв ужас.. Недай си боже някой да звънне и да вдигнеш :sad: Ушето ми се изпича.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам подобен проблем нито при 2G нито при 3G. Загрява разбира се, но в границите на нормалното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не зная, но вчера вечерта се загря (при зареждане) повече от обикновенно и в един момент ми замириса на бакелит (не зная дали от беше от телефона), но той самия не миришеше на нищо. Продължих да си го ползвам докато се зареждаше и докато отварях нова страница в Safari, бялата страница синееше. Не зная аз ли съм си внушавал или вече доста ми се е спяло, но си го оставих да си се зарежда и си заспах. На сутринта телефона си беше цял, а аз не бях подпален (телефона стои до възглавницата ми, щото кабела не стига до шкафчето).

Само да те посъветвам час по-скоро да го сложиш другаде да седи, а не до главата ти докато спиш. Почти доказано е, че да ти седи телефон до главата хич не е полезно :sad: При някакви изследвания бяха доказали, че хората, които говорят над 5-6 часа с мобилен телефон през деня страдат по-често от главоболия и други проблеми с главата, като говореха даже за недоброкачествени образувания. Съветвам те наистина да си го разкараш от главата, може нищо да не ти стане, ама със сигурност не е полезно за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй дилъра спешно :mrgreen:

Май така трябва да направя. Време му е.

PL87, когато си лягам включвам телефона е в Airplane Mode независимо дали е до главата ми или не. Мисля това е достатъчно, а и телефона не е постоянно до главата ми, само когато се зарежда през ноща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно загряването на телефона, чак когато ви се случи тогава ще разберете колко е гадно. А загряването май ще изтощи батерията много по бързо. Хубавото е че винаги има причина и тя не мисля че е новия FW 3.0, Просто е нещо инсталирано от вас самите, с което не искате да се разделите от стария FW, или някой нов ъпдейт на програма която не се разбира с друга, или стара GSM карта както писаха много хора във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече сьм горд собственик на 3GS и е време и аз да се изкажа. Та телефона ми е от вчера (02.07.09 г.), снощи му направих 10 часова зарядка и не усетих такова загряване, напротив, всичко в рамките на нормалното.

п.п. Може би mupo бди над мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази страница винаги е съществувала. Просто добавиха и 3GS. Както и не виждам какво са признали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй дилъра спешно :mrgreen:

Май така трябва да направя. Време му е.

PL87, когато си лягам включвам телефона е в Airplane Mode независимо дали е до главата ми или не. Мисля това е достатъчно, а и телефона не е постоянно до главата ми, само когато се зарежда през ноща.

Така може ;) Вече съм спокоен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мойто 2G много загрява над екрана във черната част под компчето за изключване,отдясно на слушалката,това е откакто със със 3.0 .Като играя 20 мин. на NFS Undercover и като пипна там направо си пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте всички :rolleyes: !Имам проблем от няколко дена.Cydia ми поиска да update няколко програми и пачове те бяха Ultrasn0w,Mobile Substrate и VoIPover3G .Направих го на 3G то си тъй като на него пробвам първо и след това на Iphone 3GS (на него Ultrasn0w не ми иска Update защото е инсталирана последната версия след Jailbreakа му.) .От тогава след малко работа 5,10 минути телефонът ставаше много горещ.Реших да направя един restor и нов Jailbreak с redsn0w.Сега не загрява толкова(пак си загрява,но нормално),но като го вкл.към ??C си или PC след 3,4 минути пак става много горещ не чак толкова,но е повече според мен от нормалното поправете ме ако греша може би при USB връзка му се повишава температурата.Батерията си е ОК няма признаци да издържа по-малко .Какво може да се направи за USB връзката?Още не съм го зареждал от тогава като го направя ще постна комент да ви кажа дали загрява много.

Не мисля,че е виновно времето това е нелепо карим,че и MacBooka ми загрява повече напоследък,но може би се дължи горещото време тук .

При USB връзка си става направо горещ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...